druga-strona-nabialu

Przygotowując dla was informacje o odżywianiu natknęliśmy się na parę źródeł, które obalają mit o nabiale, jako istotnym składniku diety dla mocnych kości. Chcemy, abyście były świadome skrajnych opinii specjalistów na temat mleka i jego przetworów, dlatego zapraszamy do czytania. Jaka jest druga strona nabiału?

Ci, którzy pamiętają lata 90. wiedzą zapewne, iż to właśnie wtedy rozpoczynała się prawdziwa propaganda nawołująca do picia mleka. Nieco później do reklam mleka i jego przetworów zaczęto wykorzystywać sylwetki znanych sportowców i piosenkarzy, którzy promowali powszechnie znane hasło “Pij mleko – będziesz wielki!”.

Zaraz potem do Internetu trafił pierwszy kontrowersyjny tekst o mleku znany z pierwszej strony “Angory” – “Pij mleko – będziesz kaleką”. I tak zaczęła się mleczna wojna. Wojna, która nadal trwa, a od której przebiegu zależy zdrowie społeczne, a także zdrowie wielu dojrzałych kobiet do dziś błędnie myślących, iż mleko oraz nabiał są im niezbędne dla utrzymania zdrowia. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie.

Dlaczego postanowiono uczynić mleko zdrowym? Zanim informacje o szkodliwości mleka zostały ujawnione na większą skalę, za wykluczeniem go z diety oponowali już wcześniej znani i doceniani światowi lekarze tacy jak Michael A. Schmidt, F. Pullen, Kishare Sharma, Annemarie Coblin, G. P. Małachow a także Gerson , znany z diety Gersona leczącej wiele groźnych chorób, Paul Nison oraz Paul Zane Pilzer, piszący na temat rewolucji w stylu życia.

Ale wystarczy przejść się do pierwszej lepszej przychodni, aby usłyszeć od lekarza, że spożywanie nabiału jest niezbędne dla zdrowia, a jego brak powoduje szereg chorób, w tym osteoporozę.

ALNG