domowe maseczki

Włosy wymagają dużej uwagi. Nie ma znaczenia czy mamy na głowie burzę loków czy krótko ściętą fryzurę. Każda długość i rodzaj potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Domowe maseczki mogą zdziałać cuda na naszej głowie, dlatego warto je wypróbować.

Włosy jak marzenie

Lśniące i piękne włosy jak z reklamy nie muszą pozostawać w naszej sferze marzeń. Każda a nas może mieć atrakcyjną fryzurę. Wystarczy, że zadbamy o nasze pukle. Oprócz drogeryjnych i aptecznych kosmetyków, warto zastosować proste składniki, z których samodzielnie przygotujemy właściwe produkty. Domowe maseczki poprawią kondycję włosów i ich wygląd. Nie musimy wydawać majątku na drogie produkty sklepowe, wystarczy rozejrzeć się po kuchni i odwiedzić sklep zielarski.

W walce z przetłuszczającymi się włosami

Przetłuszczające się włosy to problem wielu kobiet. One doskonale znają uczucie, gdy na drugi dzień po umyciu głowy, muszą chować włosy pod czapką. Codzienne mycie włosów jest dość uciążliwe, ale możemy to zmienić. Maseczka z naparu łopianu, soku z cytryny, piwa i witaminy A zaradzi na nasz problem. Maskę nakładamy na umyte i suche włosy, które następnie przykrywamy foliowym czepkiem. Po 3 godzinach spłukujemy miksturę i cały zabieg powtarzamy raz na dwa tygodnie.

Precz z matem

Matowe usta są modne, ale  włosy już niezupełnie. W odzyskaniu pięknego blasku pomoże miód. Ten cudowny produkt nakładamy na 20 minut na włosy. Efekt z pewnością będzie zaskakujący.

Odżywcza moc

Odżywienie włosów to podstawa pielęgnacji. Zmiksowane liście aloesu z miodem i wodą wzmocnią je i spowodują, że włosy będą lepiej nawilżone. Wystarczy 30 minut trzymania maseczki na włosach.

Wzmocnienie przede wszystkim

żółtko

Osłabione włosy trudniej się układają i wyglądają mało atrakcyjnie. Nafta oczyszczona, olej rycynowy, sok z cytryny i żółtko to proste rozwiązanie na włosy. Składniki te doskonale je wzmocnią.

Domowe maseczki mogą okazać się o wiele lepiej działającymi produktami niż te ze sklepów. Babcine receptury to sprawdzone i skuteczne sposoby na włosy, dlatego warto sięgnąć po naturalne rozwiązania.

Katarzyna Antos