Dlaczego warto trenować mięśnie Kegla
Jen Theodore z Unsplash

Choć zdajemy sobie sprawę, że duży wpływ na stan zdrowia ma aktywność fizyczna, to zazwyczaj trenujemy tylko te mięśnie, które widzimy na pierwszy rzut oka. Gdy chcemy uzyskać płaski brzuch, koncentrujemy swoje wysiłki na tej części ciała. Natomiast osoby, które pragną wyrzeźbić nogi, wykonują inny zestaw ćwiczeń. Niestety, nawet ci z nas którzy podejmują ponadprzeciętną aktywność fizyczną, zapominają, jak ważną rolę odgrywają mięśnie dna miednicy. Bardzo rzadko je ćwiczymy, a tymczasem ich osłabienie ma daleko idące konsekwencje. Dlaczego warto trenować mięśnie Kegla?

 

Spis treści:

 1. Czym są mięśnie Kegla i gdzie się znajdują?
 2. Jaką rolę odgrywają mięśnie dna miednicy?
 3. Nietrzymanie moczu a trening mięśni Kegla
 4. Dlaczego warto trenować mięśnie Kegla? Zespół pęcherza nadreaktywnego
 5. Obniżanie narządów rodnych a profilaktyczne ćwiczenia mięśni Kegla
 6. Ćwiczenia mięśni dna miednicy po porodzie
 7. Trening mięśni dna miednicy na brak satysfakcji seksualnej
 8. Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?
 9. Urządzenie do treningu mięśni Kegla, po które warto sięgnąć
 10. Jak kontrolować poprawność treningu mięśni dna miednicy?
 11. Trener mięśni Kegla sterowany smartfonem
 12. Gdzie znajdziesz gadżety to treningu mięśni Kegla?

Czym są mięśnie Kegla i gdzie się znajdują?

Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy, które znajdują się między kością łonową a guziczną. Swoją rozpiętością sięgają aż do odbytnicy. Niestety, wiele kobiet nie wie, jak je zlokalizować.  Tymczasem bardzo łatwo można je rozpoznać, wystarczy tylko zatrzymać na kilka sekund strumień moczu. Ponadto gdy wkładamy palec do pochwy, mięśnie Kegla zaciskają się, co delikatnie odczuwamy.

Jaką rolę odgrywają mięśnie dna miednicy?

mięśnie dna miednicy

Gvibe Gballs 3 dostępne na Miziu-miziu.pl

Wykazano, iż mięśnie Kegla pełnią wiele istotnych funkcji, które zapewniają nam komfort w codziennym funkcjonowaniu. W związku z tym, iż są zlokalizowane w obrębie miednicy, stanowią strukturę, która podtrzymuje narządy wewnętrzne, w tym pęcherz moczowy, narządy płciowe, kanał odbytu oraz odbytnicę.  Działają one podobnie jak zwieracze, czyli służą do kontrolowania czynności fizjologicznych takich jak oddawanie kału czy moczu. Ich prawidłowa praca zapewnia również satysfakcję podczas stosunków seksualnych. Kobiety, które mają plany macierzyńskie, powinny ćwiczyć mięśnie Kegla, ponieważ ich sprawne funkcjonowanie jest nie do przecenienia podczas ciąży i porodu.

Nietrzymanie moczu a trening mięśni Kegla

Niestety, ćwiczenia mięśni dna miednicy są często zaniedbywane. W rezultacie nie zawsze pełnią one swoje funkcje tak, jak byśmy tego oczekiwały.  Osłabienie mięśni Kegla prowadzi do wysiłkowego nietrzymania moczu. Zauważył to już Alfred Kegel w 1948 roku. Szacuje się, że wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem, który dotyka od 25 do 45% kobiet. Wbrew pozorom, niekontrolowany wyciek moczu następuje nie tylko wówczas, gdy ćwiczymy, ale także podczas śmiechu, kichania czy kaszlu.  Wykazano, iż systematyczny trening mięśni Kegla prowadzi do ich wzmocnienia, przez co odzyskujemy kontrolę nad tą czynnością fizjologiczną. Warto podkreślić, iż nietrzymanie moczu wywołuje nie tylko duży dyskomfort, ale też skutkuje skrępowaniem, a nierzadko wycofaniem społecznym. Osoba, która zmaga się z tą przypadłością, boi się, że mimowolny wyciek moczu może nastąpić, gdy przebywa ona w towarzystwie znajomych.

Dlaczego warto trenować mięśnie Kegla? Zespół pęcherza nadreaktywnego

ćwiczenia mięśni Kegla

Gadżety do ćwiczeń mięśni dna miednicy dostępne na Miziu-miziu.pl

Zespół pęcherza nadreaktywnego stanowi niezwykle uciążliwą przypadłość. Osoba, która się z nią zmaga, musi często korzystać z toalety. W rezultacie budzi się kilkukrotnie po to, aby oddać mocz. Zespół pęcherza nadreaktywnego wyraźnie obniża jakość życia. Sprawia, że osoba dotknięta tą przypadłością zmaga się ze zmęczeniem, rozdrażnieniem i problemami z koncentracją. Ponadto jest to bardzo uciążliwa jednostka chorobowa, ponieważ sprawia, że zawsze musimy znajdować się w pobliżu toalety. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż przyczyną zespołu pęcherza nadreaktywnego nie jest infekcja. Można tutaj zazwyczaj wyróżnić kilka źródeł problemu, przy czym niezwykle istotną rolę odgrywa dysfunkcja mięśni Kegla. Wykazano, iż regularny trening mięśni dna miednicy ogranicza nadreaktywność pęcherza.

Obniżanie narządów rodnych a profilaktyczne ćwiczenia mięśni Kegla

Wypadanie macicy – ten problem wydaje się przerażający już na etapie nazewnictwa. Co ciekawe, obniżanie narządów rodnych to przypadłość, z którą boryka się co druga kobieta po urodzeniu dziecka. Wypadanie macicy różni się przebiegiem i dlatego też wymaga podjęcia środków dostosowanych do konkretnego przypadku. W skrajnych sytuacjach może być konieczna pilna konsultacja lekarska. Gdy jednak obniżanie narządów rodnych ma łagodniejszy przebieg, zaleca się ćwiczenia mięśni dna miednicy. Ponadto wykazano, iż systematyczny trening mięśni Kegla znacznie redukuje ryzyko wypadania macicy. W rezultacie warto wprowadzić go do swojego życia w celach profilaktycznych.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy po porodzie

Ćwiczenia mięśni dna miednicy po porodzie

Gvibe Gballs 3 dostępne na Miziu-miziu.pl

Choć ciąża i poród to zjawiska fizjologiczne, do których zostałyśmy przygotowane przez naturę, to znacząco osłabiają mięśnie dna miednicy. Gdy spodziewamy się dziecka, mięśnie Kegla systematycznie się rozciągają, a nawet pękają. Kiedy maluszek przyjdzie już na świat, muszą one powrócić do dawnej formy. Jest to jednak proces wymagający czasu. Zanim mięśnie dna miednicy zaczną funkcjonować tak jak dawniej, świeżo upieczona mama odczuwa dyskomfort, w tym skarży się na dolegliwości bólowe. Wykazano, iż rekonwalescencja po porodzie powinna obejmować również ćwiczenia mięśni Kegla. Zanim jednak przystąpimy do regularnych treningów, powinnyśmy skonsultować tę kwestię z lekarzem.

Trening mięśni dna miednicy na brak satysfakcji seksualnej

Czy wiesz, że niektóre kobiety skarżą się na bolesne stosunki? Inne natomiast praktycznie nigdy nie doświadczają orgazmu. Naukowcy wykazali, iż systematyczny trening mięśni Kegla zwiększa satysfakcję seksualną. Pozwala pożegnać ból podczas stosunku, zapewnia też intensywny orgazm.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Najprostszy trening mięśni Kegla polega na naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Czynność tę należy powtórzyć 15 razy, co tworzy 1 pełną serię. Aby ćwiczenia mięśni Kegla przynosiły oczekiwane rezultaty, powinnyśmy je powtarzać przynajmniej 3 razy dziennie. Zarówno zaciskanie, jak i rozkurczanie mięśni Kegla to czynność, która powinna za każdym razem trwać ok. 5 sekund. Aby ćwiczenia mięśni dna miednicy przebiegały bardziej efektywnie, warto sięgnąć po urządzenie do treningu mięśni Kegla.

urządzenie do treningu mięśni Kegla PERIFIT

Urządzenie do treningu mięśni Kegla PERIFIT dostępne na Miziu-miziu.pl

Urządzenie do treningu mięśni Kegla, po które warto sięgnąć

Zapewne nie raz słyszałaś, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To powiedzenie sprawdza się także w przypadku mięśni Kegla. Ich systematyczny trening zapobiega takim uciążliwym przypadłościom jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżanie narządów rodnych, zespół pęcherza nadreaktywnego czy ból podczas stosunku.  Waszej szczególnej uwadze chcemy polecić urządzenie do treningu mięśni Kegla PERIFIT. Pozwala ono wykonywać ćwiczenia w domowym zaciszu, w którym możemy poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Często rezygnujemy z regularnych treningów, ponieważ te okazują się dla nas zbyt mało angażujące. Twórcy urządzenia do treningu mięśni Kegla PERIFIT wzięli to pod uwagę. Ten poręczny gadżet został połączony z bezpłatną, interaktywną aplikacją, która zapewnia nam ekscytujące doświadczenia podczas gier. Ich przebieg kontrolujesz poprzez regularne zaciskanie i rozkurczanie mięśni Kegla.

Jak kontrolować poprawność treningu mięśni dna miednicy?

trening mięśni dna miednicy

Urządzenie do treningu mięśni Kegla PERIFIT dostępne na Miziu-miziu.pl

Wiele z nas nie wie, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy. Tymczasem wszelkie odstępstwa od zaleceń mogą nieść ze sobą skutki uboczne. Na szczęście można im zapobiec, sięgając po urządzenie do treningu mięśni Kegla PERIFIT. Posiada ono bowiem dwa niezależne czujniki, które rejestrują i przesyłają informacje o sile i jakości skurczy. W rezultacie ćwiczenia mięśni dna miednicy przebiegają z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wyżej wspomniane czujniki wykrywają nieprawidłowe skurcze.  Aplikacja zintegrowana z gadżetem pozwala kontrolować postępy i zapewnia motywację swoim użytkowniczkom. Atrakcyjne wizualnie gry, w których uczestniczą, składają się z kolejnych poziomów, które należy pokonywać, zbierając przy tym punkty. Urządzenie do treningu mięśni Kegla PERIFIT stanowi połączenie relaksu z pożytecznymi ćwiczenia. Zostało ono opracowane we współpracy z lekarzami i jest przez nich rekomendowane.  Mamy tutaj do czynienia z gadżetem wodoodpornym, który bez problemu możemy utrzymać w higienicznych warunkach. Nie wymaga on ładowania, ponieważ bateria wystarcza na 10 lat systematycznego treningu po 30 minut w skali tygodnia.

trener mięśni Kegla

Gvibe Gballs 3 dostępne na Miziu-miziu.pl

Trener mięśni Kegla sterowany smartfonem

Na rynku znajdziemy też takie gadżety do ćwiczeń mięśni dna miednicy jak Gvibe Gballs 3. Pod tym określeniem kryje się zaawansowany i ulepszony osobisty trener mięśni Kegla sterowany smartfonem. Bardzo często brakuje nam motywacji do systematycznych ćwiczeń. Niestety, brak regularności często skutkuje brakiem efektów. Dużo łatwiej je osiągnąć, gdy trening mięśni Kegla jest łatwy i przebiega w atmosferze zabawy. Korzystanie z Gvibe Gballs 3 nie wymaga od ciebie dużego nakładu czasu. Wystarczy 30 minut dziennie, by po 3-4 tygodniach dostrzec rezultaty podjętego wysiłku. Trener mięśni Kegla Gvibe Gballs 3 to nowoczesne kulki gejszy, które zapewniają informacje zwrotne dotyczące prawidłowych ćwiczeń mięśni dna miednicy. Z pomocą omawianego urządzenia łatwo i naturalnie osiągniesz upragnione rezultaty, w tym wyższą satysfakcję seksualną. Intensywne orgazmy są możliwe przy dobrze wyćwiczonych mięśniach Kegla. Ich osiąganie zwiększa apetyt na erotyczne igraszki. W celu zapewnienia komfortu podczas treningu mięśni dna miednicy, nowoczesne kulki gejszy Gvibe Gballs 3 należy stosować w połączeniu z lubrykantem na bazie wody. Gadżet czyścimy ciepłą wodą i mydłem, możemy również sięgnąć po środek do czyszczenia zabawek erotycznych. Omawiany trener mięśni Kegla sterowany smartfonem został wyposażony w czułe czujniki, które reagują na skurcze mięśni.  Jest gadżetem w pełni wodoodpornym, wykonanym z silikonu premium. Można go stosować w wannie i pod prysznicem.

Gdzie znajdziesz gadżety to treningu mięśni Kegla?

Zarówno urządzenie do treningu mięśni Kegla PERIFIT, jak i trener mięśni Kegla sterowany smartfonem to gadżety, które zamówisz w sklepie internetowym miziu-miziu.pl. To niezwykłe miejsce, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do zachowania zdrowia seksualnego, dobrego samopoczucia i czerpania z życia maksymalnej przyjemności.  Na stronie miziu-miziu.pl praktycznie codziennie pojawiają się nowości, w tym zabawki erotyczne dla dorosłych, które zostały opracowane przez najlepszych producentów. Znajdziesz tutaj zarówno gadżety do stosowania solo, jak i w parze. Czerp z życia to, co najlepsze i już dziś odwiedź miziu-miziu.pl.