dlaczego-tracimy-zainteresowanie-seksem

Współczesny tryb życia nie sprzyja aktywności seksualnej. Jesteśmy przemęczeni i zestresowani. Nie potrafimy nabrać dystansu do zawodowych problemów. W jaki sposób można zwiększyć libido?

Zdarza się, iż niespodziewanie tracimy zainteresowanie seksem. Nasz partner nie wystawił naszego zaufania na próbę, nie możemy narzekać na problemy w pracy. Istnieje wiele przyczyn spadku libido.

Abstynencja seksualna a relacje z partnerem

Nasza abstynencja seksualna może odbić się niekorzystnie na relacjach z partnerem. W związku z tym warto przeprowadzić szczerą rozmowę z partnerem. Jeśli nie wytłumaczymy mu przyczyn swojego zachowania, ukochany może popaść w kompleksy. Wbrew pozorom, mężczyźni są niezwykle wrażliwi na swoim punkcie. Brak zainteresowania odbierają jako sygnał o nieatrakcyjności.

Prozaiczne przyczyny spadku libido

Warto zastanowić się, gdzie tkwi problem. Przyczyny spadku libido bywają prozaiczne. Czasem odpowiedzialność za abstynencję seksualną ponoszą zaburzenia snu. Osoby, które są zmęczone, marzą wyłącznie o smacznym posiłku i wygodnym łóżku. Igraszki erotyczne nie znajdują się w ich obszarze zainteresowań.

Dlaczego tracimy zainteresowanie seksem? Stresujący tryb życia

Osoby, które pracują po 12 h dziennie w nerwowej atmosferze, po wyjściu z firmy nie potrafią nabrać dystansu do problemów zawodowych. Nieustannie je rozpamiętują i tym samym wzmagają syntezę hormonów stresu. Te ostanie wyzwalają reakcję: „uciekaj albo walcz”. W związku z tym, iż organizm wszystkie siły angażuje w walkę o przetrwanie, brakuje energii na współżycie.

Irmina