Libido

Dlaczego tracimy zainteresowanie seksem?

dlaczego-tracimy-zainteresowanie-seksem

Współczesny tryb życia nie sprzyja aktywności seksualnej. Jesteśmy przemęczeni i zestresowani. Nie potrafimy nabrać dystansu do zawodowych problemów. W jaki sposób można zwiększyć libido?

Zdarza się, iż niespodziewanie tracimy zainteresowanie seksem. Nasz partner nie wystawił naszego zaufania na próbę, nie możemy narzekać na problemy w pracy. Istnieje wiele przyczyn spadku libido.

Abstynencja seksualna a relacje z partnerem

Nasza abstynencja seksualna może odbić się niekorzystnie na relacjach z partnerem. W związku z tym warto przeprowadzić szczerą rozmowę z partnerem. Jeśli nie wytłumaczymy mu przyczyn swojego zachowania, ukochany może popaść w kompleksy. Wbrew pozorom, mężczyźni są niezwykle wrażliwi na swoim punkcie. Brak zainteresowania odbierają jako sygnał o nieatrakcyjności.

Prozaiczne przyczyny spadku libido

Warto zastanowić się, gdzie tkwi problem. Przyczyny spadku libido bywają prozaiczne. Czasem odpowiedzialność za abstynencję seksualną ponoszą zaburzenia snu. Osoby, które są zmęczone, marzą wyłącznie o smacznym posiłku i wygodnym łóżku. Igraszki erotyczne nie znajdują się w ich obszarze zainteresowań.

Dlaczego tracimy zainteresowanie seksem? Stresujący tryb życia

Osoby, które pracują po 12 h dziennie w nerwowej atmosferze, po wyjściu z firmy nie potrafią nabrać dystansu do problemów zawodowych. Nieustannie je rozpamiętują i tym samym wzmagają syntezę hormonów stresu. Te ostanie wyzwalają reakcję: „uciekaj albo walcz”. W związku z tym, iż organizm wszystkie siły angażuje w walkę o przetrwanie, brakuje energii na współżycie.

Irmina

Współczesny tryb życia nie sprzyja aktywności seksualnej. Jesteśmy przemęczeni i zestresowani. Nie potrafimy nabrać dystansu do zawodowych problemów. W jaki sposób można zwiększyć libido?

Spadek libido a wahania hormonalne

W przypadku kobiet sprawa jest bardziej skomplikowana. Wahania hormonalne wywierają ogromny wpływ na ich zainteresowanie seksualnym aspektem życia. Spadek libido często towarzyszy chorobom przewlekłym tj. cukrzyca. Na szczęście można walczyć z tym zjawiskiem. Wystarczy, że będziemy stosować się do zaleceń lekarza.

Spadek libido – aspekt psychologiczny

Czasem niechęć do współżycia ma podłoże psychiczne. Niektóre kobiety pragną ukarać partnerów za niewłaściwe zachowanie. Wychodzą z założenia, że brak seksu stanowi doskonałe rozwiązanie przy wymierzaniu sprawiedliwości.

Seks jako karta przetargowa

Niestety, nie brakuje związków, w których seks jest traktowany jako karta przetargowa. Kobiety odmawiając współżycia, usiłują przekonać partnera do swoich racji.

Zanik bliskości

Czasem spadek libido świadczy o zaniku więzi między partnerami. Kobiety łączą seks ze strefą emocjonalną. Wspólne posiłki, spacery i seansy filmowe stanowią dla pań wyraz uczucia i bliskości. Gdy brakuje tych drobnych gestów, kobiety oddalają się od swoich partnerów i tracą zainteresowanie współżyciem.

W związku z tym, iż abstynencja seksualna odbija się negatywnie na relacjach damsko-męskich, warto ustalić przyczynę spadku libido. Znając „wroga”, można go wyeliminować ze swojego życia.

Irmina

Komentarze (4)

mejgosia

7 lat temu

Znam ten problem, ostatnio to jedyny powód naszych małżeńskich kłótni! W moim przypadku brak zainteresowania seksem ma chyba podłoże hormonalne. Nie mam już takiej ochoty na seks jak kiedyś, wieczorem marzę o ….dobrym filmie, książce, tzw. świętym spokoju! No niestety mój małżonek ma zupełnie inne oczekiwania! A rozmowa? No w moim przypadku nie przynosi ulgi, wygląda to tak, że i owszem mąż mnie wysłucha, nawet przytaknie, a na końcu stwierdza,że na te moje dolegliwości najlepiej pomoże seks!
(devil) To tak jakby grochem o ścianę rzucać!(devil)

pati25

7 lat temu

Są różne przyczyny braku zainteresowania seksem.Nie wymuszajmy seksu na siłę,jeżeli partner/partnerka nie
mają ochoty na miłosne igraszki

filodendron

7 lat temu

Traci się chęci do seksu z różnych powodów, np.zmęczenie ,stres, kłopoty życiowe , finansowe, ogólne niezadowolenie z życia, znużenie partnerem ( zawsze to samo),zmiany hormonalne itp.

Zostaw komentarz