Miłość i związki

Dlaczego on jest singlem?

dlaczego on jest singlem

Zastanawiasz się, co sprawia, że mężczyźni żyją w pojedynkę? Przybywamy do ciebie z odpowiedzią potwierdzoną badaniami naukowymi. Dzięki nim dowiesz się, dlaczego on jest singlem!

Wygląd zewnętrzny

W ogóle mogłoby się wydawać, że facet to nie baba i nie przykłada aż tak dużej wagi do wyglądu zewnętrznego. To pozwala mu zaoszczędzić sporo stresów. Tymczasem on choć twierdzi, że szukanie ciuchów i kosmetyków jest nużące, to w rzeczywistości pragnie wyglądać atrakcyjnie. Niestety, wielu mężczyzn uważa, że prezentuje się mało atrakcyjnie. Mają zastrzeżenia do swojej szczupłej, niemuskularnej sylwetki, łysiny, wystającego brzucha etc. Koniec końców wstydzą się swojej fizyczności i nie podchodzą do kobiet, bo się wstydzą. Są przekonani, że atrakcyjne kobiety nawet nie zechcą zamienić z nimi zdania.

Niska samoocena i brak pewności siebie

Faceci też mają kompleksy, a wielu z nich cierpi na spory deficyt pewności siebie. On boi się utrzymywać z tobą kontakt wzrokowy, bo go to peszy. Nie podejdzie do ciebie, bo się wygłupi. Jemu brakuje pewności siebie, dlatego nie zagaduje kobiet, a panie rzadko przejmują inicjatywę. Tak oto tworzy się błędne koło. Tymczasem klucz do sukcesu stanowi nie to, by być najlepszą partią w mieście, ale by umieć wykrzesać z siebie odrobinę pewności siebie.

Brak motywacji do wysiłku

Aby przestać być singlem, trzeba coś zrobić. Wyjść z domu, ubrać się inaczej niż zwykle i pójść w miejsca, gdzie można spotkać kobiety. Następnie trzeba do nich zagadać, zainteresować sobą i skłonić do podania numeru telefonu. Następnie umówić się na kilka randek. To wszystko to dla facetów wysiłek. Single często w ogóle nie chcą zmieniać swoich przyzwyczajeń, bo jest im wygodnie, gdy mogą przeleżeć cały weekend, oglądając seriale.

Niechęć do związków

Niektórzy faceci zwyczajnie nie wyobrażają sobie życia w związku. To dla nich sporo ograniczeń, odgórnych nakazów i zakazów. Nie chcą tracić wolności, dlatego unikają zaangażowania i poważnych deklaracji. Mogą spotykać się z kimś na seks, ale nic więcej nie wchodzi w rachubę.

Brak umiejętności flirtowania

Niektórzy faceci twierdzą, że są singlami, gdyż zwyczajnie nie umieją flirtować. Nie wiedzą, jak zagadać do kobiety, by ją sobą zainteresować. Jak poprosić o numer i umówić się na randkę.

Osobowość introwertyczna

Najgorzej podejść i zagadać do kobiety, gdy jest się skrytym w sobie mężczyzną. Introwertycy dobrze czują się tylko w sprawdzonym gronie, nie są duszami towarzystwa, a to utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia im zawieranie nowych znajomości.

Niedawne rozstanie

On jest singlem, bo niedawno się rozstał. Nie odchorował swojej eks, dlatego też nie angażuje się w żadne nowe znajomości.  To z jednej strony uczciwe rozwiązanie, bo nikomu nie zawraca głowy. Z drugiej odbiera sobie szansę na poznanie kogoś wartościowego i szybsze uporanie się z bolesną przeszłością.

Trauma po poprzednim związku

Im poprzedni związek był bardziej toksyczny, tym większa niechęć do wiązania się z kobietami. Facet chce trochę świętego spokoju, dlatego wybiera szczęśliwy żywot singla. Wreszcie nikt nie urządza mu żadnych awantur i nie funduje cichych dni, które frustrują i bolą.

Brak wolnych kobiet

Mogłoby się wydawać, że skoro wskaźniki demograficzne pokazują, że kobiet jest więcej niż mężczyzn, to taki argument nie padnie. Tymczasem faceci twierdzą, że w ich najbliższym otoczeniu brakuje wolnych kobiet i nie ma kogo podrywać.

Dodaj komentarz