Miłość i związki

Dlaczego kobiety mają bliższe więzi z przyjaciółkami niż z partnerami?

prawdziwe przyjaciółki

Pytanie w tytule może wydawać się bardzo oryginalne. W końcu to mężczyzna, z którym kroczymy przez życie, powinien być nam najbliższą osobą na świecie. W rzeczywistości jednak wiele kobiet twierdzi, że większą bliskość odczuwa w relacji z przyjaciółką. To ona jest dla nas kimś najważniejszym, zaraz po mamie. Traktujemy ją jak członka rodziny, z którym chcemy przeżywać wszystkie ważne wydarzenia. Pielęgnujemy z nią relację, choć jesteśmy dorosłe, mamy męża i dzieci. Dlaczego kobiety mają bliższe więzi z przyjaciółkami niż z partnerami?

Przyjaciółka jest  przy nas zawsze

Przyjaciółka to ktoś więcej niż partner. Tak twierdzą kobiety, w końcu ona pozostaje przy nas, gdy odchodzą kolejni mężczyźni. Ona zna ich wszystkich i wie, jak ciebie skrzywdzili i zawiedli. Nic dziwnego, że szanujesz tę wyjątkową więź. Traktujesz ją jako najważniejszą w swoim życiu, zaraz po relacji z mamą.

Kobieta lepiej cię wysłucha

Każda kobieta potrzebuje spotkania z inną kobietą, której może zaufać. Bądźmy szczere, mężczyźni pomimo najlepszych chęci nie są w stanie zrozumieć choć ułamka z tego, co akurat przeżywamy. Gdy mówimy przyjaciółce: nie mam zmysłu estetycznego, a szef zlecił mi nietypowe zadanie, nie wiem, jak do niego przystąpić. Ona najpierw udziela ci wsparcia: doskonale cię rozumiem, nie znasz się na tym i nie chcesz popełnić faux pas. Potem udziela ci rady, powiedz o tym szefowi i zrealizuj zadanie najlepiej, jak potrafisz. Mogę ci troszkę doradzić. Mężczyzna odpowiedziałby ci: to nie twój zakres obowiązków, nie musisz tego robić.  Faceci podchodzą do życia bardzo praktycznie, a kobiety emocjonalnie, stąd biorą się częste nieporozumienia.

Ona cię nie skrytykuje

Przyjaciółce można powiedzieć dużo więcej, podzielić się z nią obawami, że antykoncepcja prawdopodobnie zawiodła. Udać się razem po test ciążowy i go wykonać. Nie ma w tym niczego oryginalnego. W końcu jej problem nie dotyczy, więc nie zrobi afery: mogłaś pilnować godziny przyjmowania pigułki, tylko cię przytuli i wesprze.

Ona okazuje ci troskę

Przyjaciółka nie tylko lepiej cię rozumie niż partner, ale też uważniej słucha. Umie też dopytywać i szczerze się o ciebie troszczy, gdy na drugi dzień po spotkaniu z zarządem dzwoni, by zapytać, jak ci poszło. Ona pamięta, że zaczęło uczulać cię kakao i kupi ci shake`a truskawkowego.  Poza tym wiele kobiet twierdzi, że wola rozmawiać z przyjaciółką niż z mężem, bo ona poświęca naszym problemom więcej uwagi. Potrafi przegadać z nami cały wieczór, a na osłodę przygotuje ulubiony budyń. Faceci tak nie umieją.

Czy wiesz, że dla co drugiej kobiety przyjaciółka jest bliższa od męża? Wniosek z tego taki, że warto pielęgnować więzi z innymi ludźmi. Wspaniały partner to za mało, by czuć się szczęśliwą. Nie ma w tym nic oryginalnego, każdy bowiem odgrywa inną rolę w naszym życiu. Mężczyźni mogą zawsze spróbować więcej słuchać i rozmawiać z płcią piękną, aby się do niej zbliżyć.

Dodaj komentarz