Seks

Zalety i wady seksu w pozycji stojącej

seks na stojąco

Seks w pozycji stojącej to marzenie wielu kobiet, kojarzy im się bowiem z czymś spontanicznym i tym samym niezwykle podniecającym. Poza tym to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy zerwać z rutyną w sypialni. Niestety, nic nie jest idealne. Przedstawiamy zalety i wady seksu  w pozycji stojącej.

Zaleta 1. Powiew świeżości

Nie ma w tym nic oryginalnego, gdy ciągle uprawiamy seks w łóżku w jednej pozycji, erotyczne igraszki przestają nas interesować. Często w ogóle mogłybyśmy obyć się bez seksu, gdy ten za każdym razem wygląda identycznie. Seks w pozycji stojącej to wyjście poza doskonale nam znany schemat. To bardzo podniecająca perspektywa, nic dziwnego, że wiele z nas chce się kochać, opierając się o ścianę.

Zaleta 2. Łatwiej o orgazm

Tak, gdy stoisz, twoje mięśnie pracują, a to sprzyja osiąganiu orgazmu. Z kolei panie do rozkoszy potrzebują silnego podniecenia, a to zapewnia im robienie czegoś nowego, spontanicznego i nieco „dzikiego”. Aby była jasność, nie chcemy skończyć posiniaczone, ale fascynuje nas robienie tego przy ścianie, drzwiach, oknie etc.

Zaleta 3. Nowe doznania

No właśnie, seks na stojąco dostarcza nam wielu nowych wrażeń. Bodźców dotykowych i wizualnych. To zawsze jakieś oderwanie od codzienności i rutyny, przy jednoczesnym budowaniu doświadczenia seksualnego.

Wada 1. Różnica wzrostu

Im większa różnica wzrostu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że uda wam się uprawiać seks na stojąco. Jeśli ona jest od ciebie troszkę niższa, to może założyć szpilki, wtedy sytuacja ulegnie poprawie.

Wada 2. Penetracja

Seks na stojąco lepiej uprawiać od tyłu niż od przodu, gdyż w pierwszym przypadku masz możliwość nieco głębszej penetracji. Gdy stoicie naprzeciw siebie twarzami, może się okazać, że wprowadzisz członka bardzo płytko do pochwy.

Wada 3. Wysiłek fizyczny

Jeśli w ogóle nie biegacie, nie ćwiczycie mięśni w żaden sposób, prowadzicie siedzący tryb życia, a seks uprawiacie na leżąco, to na stojąco możecie mieć problem, aby wytrwać. To dla was ogromne wyzwanie kondycyjne. Najłatwiej uprawiać seks od tyłu w pozycji stojącej, lekko podpartej o stół lub ścianę.

Dodaj komentarz