Seks

Dlaczego kobieta zwleka z seksem, podczas gdy facet ma na niego ochotę?

Dlaczego kobieta zwleka z seksem, podczas gdy facet ma na niego ochotę

Mężczyźni często mają ochotę na seks dużo szybciej niż kobieta, z którą się spotykają. On myśli o nim już po kilku tygodniach znajomości, ona może potrzebować paru dobrych miesięcy, aby zdecydować się na jakąkolwiek fizyczność. Dlaczego kobieta zwleka z seksem, podczas gdy facet ma na niego ochotę?

Nie jest pewna, czy to ten jedyny

Co tu dużo mówić, jeśli ona nie zdążyła się w nim porządnie zakochać, jest na etapie: dobrze mi się z nim rozmawia, jest przystojny,  ale pożądania brak, to nic z tego nie wyjdzie. To pożądanie może pojawić się z czasem. Zdarza się bowiem, że kobieta musi się solidnie zakochać, aby dać dojść do głosu pociągowi fizycznemu. Na ogół u pań seks idzie w parze z głębszym uczuciem. Dlatego dopóki ona się nie zakocha, będzie skutecznie zwalczać pożądanie. Możliwe też, że to nie jest mężczyzna dla niej. Coś jej w nim nie pasuje.

Nie jest pewna, czy można mu zaufać

Czasem problem leży w braku zaufania. Ona nie jest w stanie wejść z nim w tak bliską relację, bo nie czuje się przy nim pewnie i swobodnie. Nie wie, czy on będzie chciał się zabezpieczyć, stanie na wysokości zadania w przypadku wpadki, czy on jej nie zmusi do czegoś, na co nie ma ochoty. Panie rzadko, zwłaszcza na początku znajomości, są otwarte na seks oralny. Do tego można przekonać partnerkę w trakcie trwania stałego związku, po zrobieniu badań przez obie strony.

Nie jest pewna, czy jej nie wyśmieje

Mężczyźni są bardzo różni. Kobieta chce mieć pewność, że to nie jest jakiś zbok, który ją nagra w łóżku, a potem to puści do internetu z jakimś chamskim komentarzem. Albo wyśmieje ją, że coś jej nie wychodzi, że nie jest idealna etc.

Nie jest pewna, czy nie zamilknie po

Kobiety nie lubią czuć się wykorzystane, dlatego boją się jego zachowania po seksie. Czy on chociaż przez chwilę ją przytuli, napisze po lub zechce się spotkać. Czy to będzie ostatnie wspólne spotkanie, które nigdy więcej się nie powtórzy.

Ona chce go lepiej poznać

Kobiety chcą lepiej poznać faceta, zanim trafią z nim do łóżka. Być może dla mężczyzn to dziwne, ale one naprawdę chcą wiedzieć, z kim się zadają, czego mogą się po tej osobie spodziewać. Są dużo bardziej odpowiedzialne i ostrożne niż faceci.

On jej nie pasuje z jakiegoś powodu

Czasem ona zwleka z seksem, bo coś jej w nim nie pasuje. On podświadomie wydaje jej się zaliczaczem, który żadnej nie przepuści.  Ona boi się, że on ją zrani. Ona mu nie ufa, wydaje jej się skrajnie nieodpowiedzialny. A czasem nie pasuje jej jego zapach, ponurość, brak czułości, jakaś cecha wyglądu fizycznego etc.

Boi się ryzyka

Ona boi się, że on w przeszłości miał wiele kobiet  i nie zabezpieczał się przy oralu, nie chce od niego złapać żadnej choroby, dlatego unika seksu. Tak samo dzieje się, gdy boi się niechcianej ciąży, tego, czy on nie okaże się agresywny i nie zmusi jej do nieakceptowanych przez nią form współżycia.

Dodaj komentarz