dieta-w-przypadku-zaburzen-erekcji

Po ukończeniu 50tego roku życia pojawiać się mogą u panów problemy z potencją. Aby zminimalizować ich skutki oraz zapobiec rozrostowi prostaty należy wspomagać się właściwą dietą.

Właściwy sposób odżywiania się stanowi doskonałą formę profilaktyki dotyczącej niwelowania objawów uporczywej andropauzy, czyli okresu męskiego przekwitania. Wystarczy kilka drobnych zmian, by wspomóc pracę swojego organizmu oraz usprawnić jego funkcjonowanie.

REKLAMA

Dieta w przypadku zaburzeń erekcji. Ogranicz tłuszcze zwierzęce

Spożywanie nadmiaru tłuszczy zwierzęcych powoduje odkładanie się tzw. blaszki miażdżycowej w naczyniach prącia. Przyczynia się to do jego słabszego ukrwienia, co znacząco utrudnia wzwód.

Aby jak najdłużej cieszyć się seksem zminimalizuj do zera tłuste kiełbasy, wędliny i mięso. Oczywiście od czasu do czasu możesz sobie na nie pozwolić. Staraj się jednak, aby miało to miejsce jak najrzadziej.

Ogranicz również smażenie. Wybieraj potrawy duszone, gotowane lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu.

Jedz więcej ryb, które posiadają kwasy tłuszczowe wielonienasycone obniżające poziom cholesterolu.

Zabójczy cukier

Pozbądź się z kuchennych szafek wszelkiego rodzaju słodkich ciasteczek, batoników oraz cukierków. Zastępuj je świeżymi owocami i warzywami, które są niezwykle bogate w błonnik pokarmowy oraz witaminy i antyoksydanty, spowalniające proces starzenia się naszych komórek. Składniki wykorzystywane do produkcji słodyczy błyskawiczny sposób podnoszą poziom cholesterolu.

Natalia Herzog

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ