dieta-kopenhaska-dla-wytrwalych

Istnieje wiele nazw tej popularnej diety: trzynastodniowa, szwedzka, Mayo. Nazywana jest również głodówką organizmu, wymaga silnej woli i rozwagi. Na czym polega fenomen diety kopenhaskiej?

Dieta nie dla wszystkich

Dieta ta jest bardzo restrykcyjna i obciążająca dla organizmu, dlatego na czas jej trwania należy zrezygnować ze sportu czy długich spacerów. Nie ulega jednak wątpliwości, że doskonale oczyszcza organizm. Niestety, wiąże się z tym zwiększona ilość pracy nerek i wątroby, które są naszymi naturalnymi filtrami.

Nawet, jeśli czujemy się zdrowi, warto się przedtem zbadać – dieta kopenhaska może spowodować, że ukryta dotąd choroba nagle się ujawni. Dużym przeciwskazaniem są cukrzyca występujaca w rodzinie czy nadciśnienie.

Dieta kopenhaska jest bardzo skuteczna i – jeśli została przeprowadzona w sposób odpowiedzialny – poprzez zmianę naszych nawyków żywieniowych oczyszcza i umacnia masz organizm. Nie zabieraj się jednak do niej, jeśli nie czujesz się na siłach – może ona nieźle Ci namieszać w metaboliźmie.

Mówi się, że gorzkie lekarstwa są najlepsze. Dieta kopenhaska jest zdecydowanie gorzkim lekarstwem, jednak nie można zaprzeczyć, że jest skuteczna.

Joanna Pastuszka-Roczek