Dieta O dietach

Dieta czereśniowa idealna na lato

dieta-czeresniowa-idealna-na-lato

Sezon czereśniowy w pełni, a więc wykorzystajmy ten słodki dar natury nie tylko dla poprawienia naszego wyglądu, lecz również do tego, aby schudnąć. W jednym kilogramie czereśni jest tylko 600 kcal, a owoce te w 80% składają się z wody.

Czereśniowe bogactwo dla urody

Czereśnie są uwielbiane niemal przez wszystkich. Te pyszne letnie owoce, oprócz nieocenionych walorów smakowych, posiadają również wiele innych zalet. Jedną z nich jest dobroczynny wpływ na skórę. Zawarty w czereśniach potas doskonale wpływa na naszą skórę, zapobiega jej wysuszaniu, działa lecząco na łupież. Dla uelastycznienia i zmiękczenia skóry zaleca się wykonywanie kąpieli czereśniowych.
Czereśnie można również stosować bezpośrednio na skórę jako naturalny środek kosmetyczny. W takim wypadku traktuje się skórę po prostu papką ze zmiażdżonych bądź zmiksowanych czereśni. Czereśniowa maseczka odmładza skórę, wzmacnia ją oraz poprawia jej koloryt. Oprócz oddziaływania na stan naszej cery dieta czereśniowa wzmacnia również włosy.

Dobroczynny wpływ czereśni na nasze zdrowie

Czereśnie są owocami niezwykle bogatymi w składniki odżywcze, w związku z czym dieta czereśniowa posiada dużo właściwości zdrowotnych. Zawarty w tych aromatycznych owocach potas ma dobroczynny wpływ na stawy, serce oraz nerki dzięki usuwaniu nadmiaru soli z organizmu. Wspomaga on więc leczenie stanów zapalnych dróg moczowych i żółciowych, kamicy i piasku w nerkach oraz w pęcherzu moczowym. Dieta czereśniowa doskonale oczyszcza organizm z toksyn, poprawia pracę gruczołów dokrewnych, jak również poprawia trawienie. Oprócz tego, że czereśnie działają oczyszczająco na jelita, oczyszczają one również żyły, tętnice, a nawet stawy ze zwapnień i różnych złogów. Obecność w czereśniach bioflawonoidów sprawia, że owoce te zalicza się do przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki.

Jak stosować dietę czereśniową?

Zaleca się, aby dieta czereśniowa nie była stosowana dłużej niż 3-4 dni. Polega ona po prostu na jedzeniu przez ten czas wyłącznie czereśni i zrezygnowaniu ze wszelkich innych potraw. Od jednego do dwóch kilogramów owocu na dzień dzielimy na 5 równych porcji, pamiętając jednocześnie o tym, iż nie należy spożywać płynów bezpośrednio po zjedzeniu czereśni, bowiem może to skutkować problemami żołądkowymi. Bardzo istotne jest przestrzeganie tego, by nie stosować diety czereśniowej zbyt długo, gdyż taka oprata na jednym składniku dieta niesie ze sobą ryzyko niedostarczenia do organizmu składników odżywczych niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

Natalia Wieteska

Komentarze (9)

pati25

8 lat temu

Dla mnie ta dieta czereśniowa byłaby czymś super,bo bardzo lubię te owoce.I cieszę się,że mają takie super właściwości zdrowotne i kosmetyczne

drobina

8 lat temu

Muszę kiedyś spróbować tej smacznej diety:-X Myślę jednak, że mimo mojej miłości:-* do czereśni, dieta potrwa najwyżej półtora dnia:-X

Emilly27k

8 lat temu

Owoce są smaczne czereśni. Dowiedziałam się z teleturnieju „Familiada” ,ze czereśnie mają najwięcej kalorii.

Mindi

8 lat temu

Zawsze lubiłam czereśnie ale nie wiedziałam jakie bogadztwa mają w sobie te owoce. Tak jak długo jest sezon to jem duże ilości owowów, w tym także czereśnie. Planuję zrobić dużo słoiczków z czereśniowym kompotem/

drobina

8 lat temu

Uwielbiam czereśnie. Miałam piękne drzewko na działce, ale w ubiegłym roku musieliśmy je ściąć, bo po wielu obfitych latach przestało już owocować. Posadziliśmy nowe, ale na owoce będę musiała poczekać do następnego roku:\

Emilly27k

8 lat temu

Należę do osób, które lubią jeść czereśnie i robić przetwory z nich. Nie korzystałam jeszcze z diet czereśniowych.

sirena46

8 lat temu

Ja też bardzo lubię czereśnie, nie wiedziałam, że mają aż tyle właściwości odżywczych 🙂
Na dietę czereśniową mogłabym się skusić :).
Szkoda tylko, że sezon na czereśnie trwa tak krótko.

dulcynea

8 lat temu

Uwielbiam czereśnie, wiem że są zdrowe i bogate w składniki odżywcze. W sezonie jem ich sporo, nie próbowałam jeszcze maseczki.
Ale spróbuję!

Zostaw komentarz