dieta-czeresniowa-idealna-na-lato

Sezon czereśniowy w pełni, a więc wykorzystajmy ten słodki dar natury nie tylko dla poprawienia naszego wyglądu, lecz również do tego, aby schudnąć. W jednym kilogramie czereśni jest tylko 600 kcal, a owoce te w 80% składają się z wody.

Czereśniowe bogactwo dla urody

Czereśnie są uwielbiane niemal przez wszystkich. Te pyszne letnie owoce, oprócz nieocenionych walorów smakowych, posiadają również wiele innych zalet. Jedną z nich jest dobroczynny wpływ na skórę. Zawarty w czereśniach potas doskonale wpływa na naszą skórę, zapobiega jej wysuszaniu, działa lecząco na łupież. Dla uelastycznienia i zmiękczenia skóry zaleca się wykonywanie kąpieli czereśniowych.
Czereśnie można również stosować bezpośrednio na skórę jako naturalny środek kosmetyczny. W takim wypadku traktuje się skórę po prostu papką ze zmiażdżonych bądź zmiksowanych czereśni. Czereśniowa maseczka odmładza skórę, wzmacnia ją oraz poprawia jej koloryt. Oprócz oddziaływania na stan naszej cery dieta czereśniowa wzmacnia również włosy.

Dobroczynny wpływ czereśni na nasze zdrowie

Czereśnie są owocami niezwykle bogatymi w składniki odżywcze, w związku z czym dieta czereśniowa posiada dużo właściwości zdrowotnych. Zawarty w tych aromatycznych owocach potas ma dobroczynny wpływ na stawy, serce oraz nerki dzięki usuwaniu nadmiaru soli z organizmu. Wspomaga on więc leczenie stanów zapalnych dróg moczowych i żółciowych, kamicy i piasku w nerkach oraz w pęcherzu moczowym. Dieta czereśniowa doskonale oczyszcza organizm z toksyn, poprawia pracę gruczołów dokrewnych, jak również poprawia trawienie. Oprócz tego, że czereśnie działają oczyszczająco na jelita, oczyszczają one również żyły, tętnice, a nawet stawy ze zwapnień i różnych złogów. Obecność w czereśniach bioflawonoidów sprawia, że owoce te zalicza się do przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki.

Jak stosować dietę czereśniową?

Zaleca się, aby dieta czereśniowa nie była stosowana dłużej niż 3-4 dni. Polega ona po prostu na jedzeniu przez ten czas wyłącznie czereśni i zrezygnowaniu ze wszelkich innych potraw. Od jednego do dwóch kilogramów owocu na dzień dzielimy na 5 równych porcji, pamiętając jednocześnie o tym, iż nie należy spożywać płynów bezpośrednio po zjedzeniu czereśni, bowiem może to skutkować problemami żołądkowymi. Bardzo istotne jest przestrzeganie tego, by nie stosować diety czereśniowej zbyt długo, gdyż taka oprata na jednym składniku dieta niesie ze sobą ryzyko niedostarczenia do organizmu składników odżywczych niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

Natalia Wieteska