diagnoza-stawiana-przez-internet

Serwisy poświęcone zdrowiu cieszą się ogromną popularnością. Ludzie poszerzają swoją wiedzę. Niestety, to zjawisko niesie ze sobą pewne zagrożenia, o których warto pamiętać.

Co roku wzrasta zainteresowanie serwisami poświęconymi tematyce zdrowotnej. Kilka lat temu co piąty rodak szukał informacji nt. swoich dolegliwości w internecie, obecnie postępuje tak połowa Polaków. Z przeprowadzonych sondaży wynika, iż na serwisy poświęcone zdrowiu zaglądają głównie 25- i 34-latkowie.

Czego poszukujemy na portalach zdrowotnych?

Kobiety zazwyczaj poszukują w internecie fachowych porad dotyczących odchudzania, depresji, alergii i schorzeń dermatologicznych. Z kolei panowie interesują się tematyką uzależnień i problemów seksualnych.

Wielofunkcyjne portale zdrowotne

Portale zdrowotne wychodzą naprzeciw swoim czytelnikom. Znajdziemy na nich zarówno porady specjalistów, jak i gotowe wnioski o refundację materiałów absorpcyjnych czy mapę z przychodniami alergologicznymi. Niektóre portale zostały wyposażone w wyszukiwarkę aptek.

Internetowe rankingi lekarzy – zalety

Dużą popularnością wśród internautów cieszą się serwisy, na których można ocenić lekarza i jego podejście do pacjenta. Teraz każdy może wyrazić swoją opinię nt. specjalisty, do którego umawia się na wizyty. To rozwiązanie ma swoje dobre strony. Znalezienie dobrego dermatologa stanowi nie lada wyzwanie. Warto wiedzieć, który lekarz zleca posiew przed przepisaniem antybiotyków zwalczających trądzik.

Irmina