Kultura Styl życia

Dearest Clementine – Lex Martin

Dearest Clementine

Lex Martin w powieści Dearest Clementine ukazuje historię młodej kobiety, za którą ciągnie się trudna przeszłość. To właśnie ona rzutuje na jej całe życie i relacje z mężczyznami. Czy jej koledze ze studiów uda przebić się przez niewidoczny mur?

Utalentowana studentka traci wenę

21-letnia Clementine studiuje anglistykę wraz z kreatywnym pisaniem. Kobieta ma już na swoim koncie wielki sukces. Jej powieść young adult okazała się bestsellerem. Niestety, Clementine utknęła w martwym punkcie. Cierpi na brak weny, który dość mocno jej doskwiera i uniemożliwia dalszy rozwój zawodowy.  Clementine w poszukiwaniu inspiracji udaje się do akademika, gdzie zamierza przez pewien czas zamieszkać. Ten niestandardowy pomysł przyczynia się do poznania przez nią Gavina.

Gdy bolesna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć

Życie nigdy nie rozpieszczało Clementine. Kobieta ma za sobą bolesną przeszłość, od której próbuje uciec. Na dodatek stara się zapomnieć o byłym chłopaku, prześladującym ją wykładowcy oraz problematycznych rodzicach, z którymi zupełnie się nie dogaduje.  Bolesna przeszłość sprawiła, że Clementine otoczyła się murem, przez który naprawdę trudno się przebić.

Dearest Clementine – historia o zdeterminowanym facecie

Jej chłodna i zdystansowana postawa nie zraża jednak Gavina, który pełni rolę opiekuna akademika. Mężczyzna studiuje dziennikarstwo i angielski. Gavin uwodzi grą na gitarze i swoim głosem. Na dodatek mężczyzna świetnie sprawdza się w roli reportera i pisarza. Ma on ogromną motywację, aby przebić się przez mur Clementine. Zależy mu na niej, pragnie ją lepiej poznać i chronić przed całym złem tego świata. Gavina zwyczajnie nie da się nie lubić.  Próbuje zbliżyć się do Clementine, oferując jej korepetycje z kreatywnego pisania.

Dearest Clementine to powieść, która łączy w sobie cechy gatunków takich jak romans, kryminał i new adult. Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Wzbudza ona w czytelniku mnóstwo pozytywnych emocji.  Dearest Clementine to książka z pozytywnym przesłaniem, którą można zabrać ze sobą na wakacje. Jej lektura odpręża.

Komentarze

Zostaw komentarz