Uroda

Czy podczas miesiączki można farbować włosy?

Czy podczas miesiączki można farbować włosy

Menstruacja to zjawisko fizjologiczne, które zachodzi w organizmie kobiety i obrosło w liczne mity. W niektórych kulturach miesiączkującą kobietę traktuje się jako nieczystą i trzyma się ją z dala od domostwa i sypialni męża. Na szczęście w Europie takie podejście jest czymś absolutnie nie do pomyślenia. Czy podczas miesiączki można farbować włosy?

Czego nie wolno robić podczas miesiączki?

Zapewne słyszałaś o wielu rzeczach, których nie powinnaś robić w trakcie menstruacji. Część z tych zakazów ma sens i logiczne uzasadnienie, jednak nie wszystkie. Niewątpliwie zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiety podczas miesiączki, w tym burza hormonalna, uwrażliwia nas na odczuwanie bólu. Możesz się o tym przekonać, regulując brwi u kosmetyczki lub decydując się na depilację bikini.  Pod wpływem estrogenów nasza skóra staje się niezwykle wrażliwa. Dotyczy to, niestety, także farb do włosów. Ta sama farba, która nigdy nie wyrządziła nam krzywdy, podczas okresu może spowodować swędzenie skóry głowy.

Czy podczas miesiączki można farbować włosy?

Na dodatek okazuje się, że przez miesiączkę barwnik zawarty w farbie może wchłonąć się nierównomiernie, dając efekt daleki od oczekiwanego. Z tego wynika, że na koloryzację najlepiej umawiać się w dni, kiedy nie miesiączkujemy.

Jak bezpiecznie farbować włosy?

Poza tym, że należy unikać farbowania podczas okresu, powinnyśmy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, pigment lepiej wniknie do włosa, jeśli na dwa dni przed koloryzacją nie będziemy myć głowy. Po drugie, farba mniej wysuszy włosy, jeśli dodamy do niej kroplę oleju arganowego lub ze słodkich migdałów. Po trzecie, kolor będzie się wolniej wypłukiwał, jeśli po koloryzacji przygotujemy sobie płukankę z octu. Niskie pH domyka bowiem łuski włosa, które rozchylone absorbują barwnik.  Jeśli ich nie domkniemy, to szybko utracimy pigment. Po czwarte, jeśli masz wrażliwą skórę głowy, zawsze sięgaj po droższe farby wolne od amoniaku i niepotrzebnej chemii. Na szczęście na rynku mamy coraz więcej naturalnych i równie skutecznych preparatów do koloryzacji włosów.

Dodaj komentarz