czy małe piersi utrudniają znalezienie faceta

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę, że mężczyźni to wzrokowcy. Nic dziwnego, że starają się dla nich wyglądać najlepiej, jak tylko mogą. Chodzimy do fryzjera, kosmetyczki, kursy makijażu, kupujemy seksowne sukienki.  Jednak panie mimo wszystko wciąż miewają ogromne kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Czy małe piersi lub spory wzrost utrudniają znalezienie faceta?

Kobiety same pielęgnują w sobie kompleksy

Kobiety są prawdziwymi mistrzyniami w wynajdywaniu w sobie mankamentów urody. Jedne chciałyby być wyższe, drugie uważają, że są za wysokie. Jedne chciałyby mieć proste włosy, drugie kręcone. Jedne narzekają na mały biust, drugie na to, że ich duże piersi są wiotkie i mało elastyczne.  Jedne kobiety mają zastrzeżenia do swojej oponki na brzuchu, a drugie do tego, że mają za małe pośladki. Liczba kompleksów zdaje się nie mieć końca.

Tylko kobiety z dużym biustem i tyłkiem mają powodzenie – obalamy mit!

Kobiety wciąż wierzą, że największym powodzeniem cieszą się niskie, szczupłe blondynki obdarzone dużym biustem i pośladkami a la Kim Kardashian.  Tymczasem, jak pokazują badania przeprowadzone przez seksuologów, mężczyźni mają bardzo zróżnicowane preferencje.  To, co postrzegasz jako swoją największą wadę, może paradoksalnie przyciągać do ciebie całkiem fajnych mężczyzn.

Panie często narzekają na swoją sylwetkę, gdybym była szczuplejsza/krąglejsza, nie miałabym się czym  przejmować. Prawda tymczasem jest taka, że panie z małymi piersiami i pośladkami też przyciągają mężczyzn i to wcale nie jakichś gorszego sortu. Po prostu kobiety są tak samo różne jak upodobania facetów. Jednych kręcą tylko szczupłe kobiety, drugi tylko wielkobiuściaste, a trzeci są amatorami zgrabnych nóg. Jak widać preferencje mężczyzn są tak zróżnicowane, że każdy typ kobiety ma takie same szanse na znalezienie fajnego, przystojnego faceta.

Może gdybyś miała krąglejsze kształty, wcale nie przyciągnęłabyś tego faceta

Seksuolodzy przeprowadzili nawet badania, które wykazały, że mężczyźni w kobietach często szukają cech swojej mamy lub pierwszej miłości. Ewentualnie mają po prostu swoje upodobania i pozostają im wierni. Jeśli mama była szczupłą brunetką, to nawet jeśli nie masz piersi jak melony i tyłka jak Kim Kardashian, możesz spodobać się temu konkretnemu facetowi.  To działa też w druga stronę, gdybyś była hojniej obdarzona przez naturę, a on preferuje drobne kobiety, to w ogóle nie zwróciłby na ciebie uwagi.

Każdy ma swój własny ideał piękna

Nie istnieje coś takiego jak uniwersalny kanon urody zapewniający powodzenie w każdej sytuacji i u każdego mężczyzny. Faceci lubią różne dziwne cechy u kobiet. Niektóre z nich mogą cię zaskoczyć. Oni naprawdę je lubią, a nie tylko tolerują w myśl zasady: jakoś ujdzie. Jedni faceci preferują wysokie kobiety, drudzy wolą niskie. Jedni zwracają uwagę tylko na drobne kobiety o niezbyt dużym biuście i pośladkach. Drudzy obowiązkowo muszą mieć piersi Pameli Anderson i tyłek Kim Kardashian, bo inaczej kobieta ich nie pociąga fizycznie.  Jedni preferują opalone panie, a drudzy uważają bladość skóry za ogromny atut kobiety.  Jeszcze inni muszą mieć szczupłą partnerkę, podczas gdy ich koledzy preferują panie o krąglejszych kształtach.

On lubi drobne kobiety? Może okazać się bardziej tolerancyjnym partnerem

Seksuolodzy zauważyli też, że istnieje pewna korelacja między preferencjami dotyczącymi kobiet a osobowością faceta.  Panowie, którzy lubią duży biust i duże pośladki u pań są z reguły bardzo prości, dobrze sprawdzają się w zawodach, w których istnieje pewna powtarzalność. Trudno z nimi negocjować, bo trzymają się tylko sprawdzonych rozwiązań. Rolę kobiety definiują w kategoriach macierzyństwa i dobrej żony. Sami zaś są gotowi utrzymywać rodzinę i wspomagać swoją kobietę w pracach postrzeganych jako powinność facetów. Mężczyźni, którym podobają się szczupłe kobiety, są z reguły bardziej kreatywni, otwarci na dyskusję i kompromisy. Lubią też, gdy panie wykazują inicjatywę i są niezależne.  W kobiecie dostrzegają całe spektrum możliwości i są dumni z ich sukcesów zawodowych.

Pamiętaj, że tak, jak ty lubisz czasem w mężczyznach cechy, które twoje koleżanki postrzegają jako wadę, tak samo działają mężczyźni. Skoro lubisz szczupłych facetów i tylko tacy cię kręcą, to nie wybrałabyś tego, gdyby bardziej zbliżał się do ideału mężczyzny lansowanego w mediach. Dla ciebie on jest najprzystojniejszy na świecie i tylko on sprawia, że miękną ci kolana.