Libido

Czego pragną Polki

czego-pragna-polki

Zastanów się przez chwile proszę, czy kiedykolwiek nazwałaś swoje pragnienia seksualne po imieniu, czy bez zażenowania wyrażasz swoje potrzeby w sypialni? Czy osiągasz to, czego pragniesz? Czy Twój facet jest w stanie określić, co w sypialni sprawia Ci prawdziwą przyjemność?

Sprawdź to! Jeśli czujesz, że masz problem z otwartym wyrażaniem swoich potrzeb seksualnych, przeczytaj poniższy tekst. Przedstawia on najczęściej wymieniane przez Polki pragnienia, które nie są zaspokajane, dlatego że partnerzy nie umieją sami ich odkryć. Jeśli wiesz, że problem dotyczyć może też Ciebie, pamiętaj, że zawsze możesz “podrzucić” swojemu mężczyźnie ten artykuł.

Czego pragną Polki?

  • Bezpieczeństwa – to nie tylko gwarant udanego seksu, ale otwartego mówienia o swoich potrzebach. Naszym problemem jest to, że nie rozmawiamy na najbardziej intymne tematy z osobami, którym nie ufamy.
  • Szaleństwa od czasu do czasu – wewnętrzne dziecko w sobie możemy uśpić, ale nie możemy go zlikwidować. To ono domaga się zabawy także w sypialni: gry erotyczne, sypialniane scenariusze, gadżety – to zaciekawia, wciąga, wnosi powiew świeżości.

  • Romantyzmu – jeśli Twojego mężczyznę śmieszy pomysł kolacji przy świecach, seksu na łonie natury czy noszenie na rękach, to może uda wam się jakoś „pociągnąć” dalej ten związek… o ile jesteś osobą tolerancyjną i wyrozumiałą. W przeciwnym razie rosnąca frustracja staje się zbyt wielka. Dla większości kobiet seks bez romantyzmu jest jak gotowanie bez przypraw. Bez sensu.
  • Odrobiny egzotyki – i nie myślę tu wyłącznie o cudzoziemskim partnerze, ale o ciągłej stymulacji: podróżach, wyjazdach, urozmaiceniu, pobudzaniu ciekawości, nieprzewidywalności. Czasem wystarczy spontaniczny wyjazd, by obudzić uśpioną w domowych pieleszach dziką namiętność, jaka kiedyś was łączyła.
  • Odmiany – młodszy kochanek? Seks na plaży? Wyjazd w nieznane? Jeśli jesteście spontaniczni, jesteście też otwarci wzajemnie na swoje potrzeby. A zatem dalej… bez zażenowania zacznij mówić o swoich fantazjach.

Joanna P

Komentarze (7)

issis

11 lat temu

Wydaje mi się, że tego pragną nie tylko Polki, ale ogólnie większość kobiet. Są to bardzo ważne dla nas kwestie, o których nie jednokrotnie mężczyźni zapominają.

issis

11 lat temu

Świetny artykuł, chociaż spodziewałam się czegoś więcej. Więcej konkretów… Większość kobiet(jak nie wszystkie) uwielbia seks oralny. Jest mnóstwo rzeczy ,które uwielbiamy, a boimy się o nich mówić. Jeszcze gorzej… boimy się i nie prosić i co najważniejsze doimy się „Brać”, kiedy już dostajemy to czego chcemy.

malgosia74

12 lat temu

Pragnienie stałości uczuć to najważniejsza sprawa, bezpieczeństwo, romantyczność i odrobina szaleństwa 🙂 Chcemy ufać i tego samego oczekujemy od partnera, podobnie jak wierności i oddania. Przynajmniej ja tak czuję. Odmiana nie jest potrzebna gdy związek jest odpowiednio pielegnowany i nie w nim czasu na nudę 🙂

kasia1358

12 lat temu

to szaleństwo to jakos do mnie nie przemawia.Elementy gry z gadżetami czy strojami to nie dla mnie.Wolę jednak tradycyjnie,romantycznie.No nie wiem ,nie wyobrazam sobie siebie z jakimś pejczem w dłoni.Może po prostu inny scenariusz musiałabym wymysleć

lalakosi

12 lat temu

Parę razy już czytałam, że największym naszym problemem jest to, że nie umiemy swobodnie rozmawiać z partnerem. Oczekujemy że tak jak przejmie on „wodze’ w łóżku, tak samo będzie i w rozmowie na intymny temat, tymczasem to my a nie faceci potrzebujemy rozmawiać, my jesteśmy bardziej skomplikowane, nasze potrzeby sa subtelniejsze. Wystarczy się otworzyć i o nich opowiedzieć, nie wyobrażam sobie kochającego nas faceta, który sam z siebie nie chciałby zadowolić partnerki

okulary

12 lat temu

Najważnieisze,jest wzajemne zaufanie,szczera otwarta rozmowa z partnerem z którym jesteśmy.Z męzem już jesteśmy kilka lat.Napewno nigdzie cały czas nie ma idealnie,bywa różnie,lecz można temu zapobiec,żeby było romantycznie i ekscytująco,to taka relacja musi dotyczć dwojga osób.
Uatrakcyjnieniem są wyjazdy w okresie letnim,nie ma takiej szarej codzienności,człowiek jest zrelaksowany,inna natura,można bardzo ciekawie razem spędzić czas.

Zostaw komentarz