Cukrzyca

Cukrzyca typu II

cukrzyca-typu-ii

Jest nazywana epidemią XXI wieku. Szacuje się, że 80% osób z tą cukrzycą cierpi na nadwagę albo otyłość, a praktycznie każdy na nadciśnienie. Zaraz po wykryciu cukrzycy warto rozpocząć dietę, która umożliwi nam powrót do zdrowia. Cukrzyca jest chorobą jak najbardziej odwracalną, a prawidłowe żywienie u osób na nią cierpiących, już nieraz spowodowało całkowite wyleczenie.

Najczęstszymi powikłaniami związanymi z nie leczoną cukrzycą, brakiem jej wyrównania, stosowaniem nieprawidłowej diety są pogorszenie wzroku i niewydolność nerek i wiele innych często bardzo uciążliwych schorzeń. Cukrzyca wiąże się z zapaleniem trzustki, dlatego należy unikać nadmiaru alkoholu. Jeżeli nie masz z nią problemów, to możesz pozwolić sobie na kieliszek czerwonego wina dziennie, która przyniesie Ci korzystne dla zdrowia flawonoidy.

Jeżeli jednak cukrzycy towarzyszy zapalenie trzustki, warto zastąpić czerwone wino zieloną herbatą lub gorzką czekoladą z zawartością powyżej 70% kakao. Tabliczka gorzkiej czekolady zawiera dwa razy więcej antyoksydantów niż lampka czerwonego wina i mniej więcej tyle samo antyoksydantów, co filiżanka prawidłowo zaparzonej zielonej herbaty.

W cukrzycy nie należy jednak przekraczać jednej piątej (20 gramów) tabliczki czekolady dziennie, gdyż większa porcja dostarczy większą, niż dopuszczana dawkę kalorii. Pamiętajmy jednak, że najcenniejszym źródłem informacji jak leczyć cukrzycę, jaką dietę stosować jest lekarz diabetolog. Warto udać się do niego po poradę i pomoc w uregulowaniu tej przewlekłej choroby.

ALNG

Jest nazywana epidemią XXI wieku. Szacuje się, że 80% osób z tą cukrzycą cierpi na nadwagę albo otyłość, a praktycznie każdy na nadciśnienie. Zaraz po wykryciu cukrzycy warto rozpocząć dietę, która umożliwi nam powrót do zdrowia. Cukrzyca jest chorobą jak najbardziej odwracalną, a prawidłowe żywienie u osób na nią cierpiących, już nieraz spowodowało całkowite wyleczenie.

Odpowiednia dieta w cukrzycy II pozwala zapobiec modyfikacji naczyń krwionośnych, zwłaszcza w łożyskach naczyniowych nerek i siatkówki oka. Skład krwi w czasie cukrzycy jest niekorzystny dla organizmu również ze względu na podwyższony poziom złego cholesterolu. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zadbać o spadek nadmiaru masy ciała. Zazwyczaj zrzucenie kilku kilogramy, powoduje dużą ulgę i osłabienie wielu uciążliwych objawów cukrzycy. Aby zapobiec uszkadzaniu naczyń krwionośnych przez cukrzycę, warto wprowadzić do diety produkty z zawartością substancji takiej jak proantocyjanidol, która znajduje się w winogronach (szczególnie w skórkach i pestkach), jabłkach (szczególnie skórkach odmian czerwonych ), kasztanach jadalnych i korze niektórych gatunków sosny.

Czego należy unikać podczas komponowania diety i dobierania sumplementacji dla chorego? Syntetycznych witamin, szczególnie witaminy C w tabletkach, która może okazać się zabójcza dla cukrzyków. W tej chorobie (i nie tylko) syntetyczna witamina C zaburza proces wydzielania insuliny przez trzustkę i zwiększa zawartość cukru w moczu i w krwi. Syntetyczna witamina C hamuje także tempo przekazywania impulsów nerwowych . Proces ten jest podobny do zżerania w wyniku nadmiernego wysiłku końcówek nerwowych w mięśniach przez kwas mlekowy. Efekt ten sam- zmęczenie mięśni, zaburzona równowaga i widzenie.

ALNG

Komentarze (4)

elle@elle

9 lat temu

Najlepiej wszysto zwalic na to ze sie zle odzywiamy to mamy cukrzyce nabyta,ale sa leki z grupy chocby olanzapin ktorych ta choroba jest skutkiem ubocznym ,nawet w ulotce to jest napisane ale ja czesto spotyam lekarzy leczacych olanazapina i obwiniajacych za cukrzyce pacjentow i ich zle nawyki zywnosciowe,tak to jest,lekarze zle lecza a do bledow nie chca sie przynac tylko wine na pacjentow zwalaja

AnnaSTĘPIEŃ

11 lat temu

PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie NIE przekraczające po spożyciu DOZWOLONEJ granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
Wg tzw. NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki POWODUJĄ we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki WW węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają JAKOŚCI !!

TABELE; DOZWOLONE ORAZ ZAKAZANE DOPEŁNIAJĄ WŁAŚCIWEJ IDENTYFIKACJI PRAWD PRZYRODNICZYCH:
Dostosowanie się do tabel zalecane i dozwolone pozwala w 2-3 DNI ustabilizować poziom cukru we krwi i NIE jest to TRUDNE.

PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować OD ZARAZ !! Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

WAŻNE.
GLUKOZA NATURALNA; TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA:
Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. *****

GLUKOZA NIENATURALNA; TO MĄKA I CUKIER:
Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą.

KONKLUZJA finalna:
Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

pati25

11 lat temu

Bardzo dobrze,że ukazał się ten artykuł.Cukrzyca to bardzo poważna choroba a życie z tą chorobą uciążliwe.Jak leżałam w szpittalu to leżała obok mni kobieta,która oprócz choroby neurologicznej cierpiała właśnie na cukrzycę.Brała zastrzyki z insuliny.Muszę powiedzieć o tym artykule i o tym,że wit. C jest niewskazana przy cukrzycy gdyż brata teściowa m cukrzycę

tereska56

11 lat temu

Moja sąsiadka długo chorowała na cukrzyce typu II. Niestety, zmarła. Były juz powazne zmiany w organizmie i choroba nerek. Mimo że dbała o siebie.

Zostaw komentarz