Kultura Styl życia

Córka diabła – Lisa Kleypas

Córka diabła – Lisa Kleypas

Lisa Kleypas zyskała ogromną popularność jako autorka romansów historycznych. Jej książki adresowane do kobiet doskonale sprzedają się w różnych zakątkach świata. W Polsce 26 stycznia nakładem Prószyński i S-ka ukaże się Córka diabła. O czym opowiada ta książka?

Miłość nie zważa na problemy

Phoebe to młoda i piękna kobieta, która przyszła na świąt w dobrze sytuowanej angielskiej rodzinie. Od dziecka przyjaźniła się z Harrym. Uwielbiała tego chłopaka, chociaż od początku nikt nie dawał mu zbyt wielu lat życia. Harry cierpiał na problemy z przyswajaniem substancji pokarmowych. Często brakowało mu sił i energii do działania.

Harry uczył się kiedyś w szkole z internatem. Nie miał tam łatwego życia, ponieważ uwziął się na niego starszy chłopak, West Ravenel. Dokuczał mu na różne sposoby. W końcu rodzice Harry`ego zgodzili się go przenieść do innego internatu, znajdującego się bliżej Phoebe.

Gdy obydwoje dojrzewają, ich przyjaźń przeradza się w młodzieńczą fascynację. Choć Phoebe zdaje sobie sprawę, że Harry może w każdej chwili umrzeć, decyduje się wyjść za niego za mąż. Sama wręcz dąży do tego ślubu. Ich małżeństwo jest szczęśliwe i pełne dobrych chwil. Phoebe dwukrotnie zachodzi w ciążę. Niestety, Harry umiera, gdy jego żona spodziewa się drugiego dziecka.

Samotne macierzyństwo w dawnych czasach nie było łatwe

Jako samotna matka musi nie tylko wychować dwójkę synów, ale też sprawować pieczę nad posiadłością, którą jednemu z jej synów zapisał zmarły mąż.  Na szczęście w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie rodziny.

Czy Phoebe wybaczy Westowi jego dawne winy?

Gdy jej brat postanawia ożenić się z Pandorą Ravenel, Phoebe zmuszona jest poznać Westa, mężczyznę, którego nie szanuję, ponieważ znęcał się nad jej zmarłym mężem. Jest w nim jednak coś, co przyciąga młodą wdowę.  Kobieta nie potrafi oderwać wzroku od przystojniaka, który ma wyjątkowo długą listę podbojów i nie posiada żadnego majątku. Za Westem ciągnie się zła sława, na którą w pełni zapracował. Nie można mu jednak odmówić talentu do interesów. Czy tych dwoje połączy coś więcej?

Wyraziści bohaterowie, którzy intrygują

Córka diabła to świetnie skonstruowany romans historyczny, który intryguje już od pierwszej strony. Główna bohaterka to kobieta silna jak na czasy, w której przyszło jej żyć. Nie boi się wyzwań ani trudnych decyzji. Lisa Kleypas w swojej powieści Córka diabła zabiera nas w dawne czasy, gdy ludzie żyli według zupełnie innych reguł niż obecnie.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz