co-warto-wiedziec-na-temat-migreny

Migrena to nie tylko ból głowy ale również inne dolegliwości, które jej towarzyszą. Co warto wiedzieć na temat migreny?

Co warto wiedzieć na temat migreny? Typowe objawy

Ból migrenowy jest zwykle pulsujący. Dochodzą do niego takie objawy jak wymioty i nudności. Z migreną wiąże się także wrażliwość na światło oraz wszelkie hałasy i zapachy. Gdy odczuwamy intensywny ból tylko po jednej stronie głowy, trwający nawet kilkadziesiąt godzin to znak, że możemy mieć do czynienia z migreną. Pomiędzy atakami bólu zwykle nie występują żadne dolegliwości. Przy często powtarzających się napadach migrenowych warto skonsultować się z neurologiem.

Migrena u dzieci i dorosłych

Ta przypadłość dotyka nie tylko osoby dorosłe ale również dzieci i młodzież. Pojawiająca się w okresie dzieciństwa może nie występować w przyszłym życiu dorosłym. Migreny częściej pojawiają się u kobiet. Dotyka często osób młodych, może nasilać się wraz z wiekiem. Napady tej przypadłości nie występują w okresie ciąży, mogą jednak wrócić po urodzeniu dziecka. Często towarzysz ona menopauzie. U osób w starszym wieku jej objawy mogą zanikać bądź się nasilać.

Leczenie migreny

Migreny bywają bardzo uciążliwe i negatywnie wplywają na samopoczucie. Ciągłe rozdrażnienie i frustracja wpływają na nasze życie zawodowe i prywatne. Odpowiednie leczenie pozwoli na pozbycie się nieprzyjemnych objawów. Do wyboru mamy zarówno terapie naturalne jak i farmakologiczne. W sklepach zielarskich i aptekach dostaniemy naturalne mieszanki, które pomogą w walce z migreną. Absolutnie nie można nadużywać leków przeciwbólowych. Formę leczenia należy skonsultować z lekarzem, który dobierze nam odpowiednie środki. Unikanie stersu i zdrowa dieta także wspomogą leczenie migreny.

Właściwa wiedza na temat migreny może okazać się pomocna w jej leczeniu. Rozpoznanie objawów i odpowiednia forma leczenia sprawią, że szybko zapomnimy o uciążliwym bólu.

Katarzyna Antos