co-kryja-w-sobie-pierwiastki-zn-cynk

Pomimo, że cynk jest pierwiastkiem chemicznym, sklasyfikowanym jako metal przejściowy, co brzmi dość odstraszająco, to jego dobrotliwe działanie na naszą urodę,z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

Zaraz po żelazie to właśnie cynk jest najważniejszym mikroelementem w naszym organizmie. W przeciągu paru lat stał się on składnikiem większości kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Wchodzi w skład każdej komórki naszego ciała, co dodatkowo podnosi jego znaczenie.

Jednak najbardziej innowacyjne jest jego wykorzystanie w przemyśle kosmetycznym. Pomimo, że już 1500 lat p.n.e. stosowały go chińskie damy, stosując go bezpośrednio na skórę twarzy, pod postacią pereł, to dopiero XX wiek, przyniósł jego popularyzację w świecie kosmetologi.

Minerał urody
W świecie kosmetyki cynk jest nazywany „minerałem piękna”, nie jest to bezpodstawne. Jego dobrotliwe działanie jest naprawdę wciąż nie dość doceniane.

Dzięki wpływowi na przetwarzanie kwasów tłuszczowych ma znamienne znaczenie w procesie regeneracje organizmu.

Jednak za najbardziej znaną zaletę, prezentowanego pierwiastka podaje się jego właściwości w procesie regulowania wytwarzania łoju. Ta cecha sprawiła, że stał się on najczęściej używanym mikroelementem w procesie produkcji kremów czy maści przeciwtrądzikowych.

Cynk jest również pierwiastkiem, który dzięki wpływowi na układ immunologiczny sprawia, że nasza skóra zachowuje zdrowy wygląd przez długi czas.

Nieocenionym miernikiem, braku tego pierwiastka są nasze paznokcie. To właśnie niedobór cynku jest powodem, przez który paznokcie są łamliwe i kruche. Jeżeli chcemy odzyskać piękne, naturalnie wyglądające dłonie należy bezzwłocznie zmienić dietę. Ma to również zastosowanie w przypadku, gdy zauważamy, że wypada nam coraz więcej włosów, stają się one łamliwe i pozbawione blasku.

Cynkowa dieta
Cynk znajduje się w bardzo wielu produktach, jednak nie dostępnych w fast food. Aby dostarczyć organizmowi wystarczającą , dzienną dawkę pierwiastka, które w przypadku kobiet wynosi 8 mg
a dla mężczyzna określa się dawkę na 11 mg, zaleca się spożywanie produktów z następujących grup:

Owoce morza

Nabiał

Mięso

Strączkowe nasiona

Cynk to kolejny tzw. „pierwiastek życia”. Nie bez powodu przytoczony frazes podkreśla jego znaczenia dla naszego istnienia. Może nie jest to najpopularniejszy mikroelement, o którym dużo się mówi i pisze, ale przyjrzyjmy się naszemu ciału, gdy zaczniemy dbać o jego prawidłowy poziom, gwarantuje poprawę w każdej jego części.

Ania 14-stek