naturalne suplementy diety
grafika dostarczona przez partnera

W dzisiejszych czasach wspieranie zdrowia poprzez dietę i suplementację ma kluczowe znaczenie. Ludzie żyją w ciągłym stresie, każdego dnia śpieszą się do swoich obowiązków i nie odżywiają się prawidłowo. Jakie 2 suplementy diety możesz przyjmować, aby przeciwdziałać konsekwencjom współczesnego stylu życia?

Swoimi codziennymi wyborami masz realny wpływ na urodę, zdrowie i samopoczucie. Jaka suplementacja będzie więc najlepsza? Berberyna i Spirulina wiodą prym wśród naturalnych i polecanych suplementów diety, które możesz przyjmować nawet codziennie i przez dłuższy czas. Poznaj je nieco bliżej!

Spirulina – alga zaliczana do grona superfoods

Dlaczego tak wartościowa jest właśnie Spirulina? Jaka najlepsza i czym się wyróżnia? Spirulina to alga zaliczana do grona superfoods, czyli żywności o niezwykle cennym i bogatym składzie oraz potwierdzonych właściwościach prozdrowotnych. Najlepsza Spirulina hodowana w czystych wodach zawiera m.in.:

 • pełnowartościowe białko porównywalne biodostępnością do białka zwierzęcego;
 • żelazo – aż niemal 30 mg na 100 g algi;
 • pozostałe minerały, w tym wapń, fosfor, mangan, magnez, miedź, cynk;
 • błonnik pokarmowy;
 • antyoksydanty – beta-karoten, fikocyjaninę, polifenole;
 • kwasy tłuszczowe Omega-3;
 • witaminy, zwłaszcza witaminę A, E, C, K.

I szereg innych wartościowych związków. Przede wszystkim wspiera układ sercowo-naczyniowy, ale również działa silnie antyoksydacyjnie. Wykazano, że może mieć nawet działanie przeciwnowotworowe, co tworzy nowe możliwości we współczesnej terapii onkologicznej. Skutecznie uzupełnia wszelkie niedobory pokarmowe, poprawia trawienie oraz wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację.

Która Spirulina jest najlepsza? Patrz na skład – dobry suplement powinien zawierać 100% czystej algi. Jeśli nie możesz dostarczać do organizmu jodu (np. w związku z nadczynnością tarczycy), kupuj algi słodkowodne.

Berberyna – skarb medycyny chińskiej

Berberyna jest związkiem zaliczanym do grona izochinolinowych alkaloidów pochodzenia roślinnego, od długiego czasu stosowanym w tradycyjnej medycynie chińskiej. Szukasz suplementu o potwierdzonych klinicznie właściwościach zdrowotnych? Który dodatkowo nie wywołuje działań ubocznych i jest dobrze tolerowany przez organizm? Odpowiedzią na twoje potrzeby jest berberyna – jaka najlepsza i jakie efekty wywołuje? Udowodniono, że:

 • wykazuje silne właściwości przeciwzapalne;
 • obniża poziom glukozy we krwi;
 • zmniejsza insulinooporność i zwiększa glikolizę;
 • obniża zbyt wysokie ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu LDL;
 • wykazuje działanie przeciwpierwotniacze, przeciwgrzybicze i antydepresyjne.

Ma wysoką aktywność biologiczną i potwierdzone naukowo działanie terapeutyczne w leczeniu wielu schorzeń. Szukasz suplementu, jakim jest berberyna? Która najlepsza będzie do Twoich potrzeb? Szukaj preparatów o dobrych opiniach innych konsumentów i sprawdzonym składzie. Nie ma w nim miejsca na chemiczne, sztuczne dodatki.