Styl życia

Zdrowy sen w pościeli lnianej. Poznaj jego największe zalety

Zdrowy sen w pościeli lnianej

Fotografia: illetto.com

Co wpływa na zdrowy sen? Jego długość, temperatura w sypialni, unikanie intensywnego światła w pomieszczeniu czy korzystania z urządzeń elektrycznych bezpośrednio przed zaśnięciem. Jest jednak jeszcze jeden aspekt, o który warto zadbać – odpowiednia pościel. W tym artykule dowiesz się, dlaczego len to idealny wybór!

Higiena snu. Dlaczego jest tak ważna?

Zdarza Ci się, że mimo wielu przespanych godzin budzisz się zmęczona czy z bólem głowy? Powodów może być wiele, ale w pierwszej kolejności warto zadbać o higienę snu. O jego korzystnym wpływie na zdrowie fizyczne i psychiczne powstało już tysiące prac naukowych – dobry sen to dobre samopoczucie, wyższa koncentracja, więcej energii w ciągu dnia, a nawet bardziej atrakcyjny wygląd.

Lniana pościel

Fotografia: illetto.com

Aby zadbać o higienę snu, wystarczy wprowadzić kilka prostych rytuałów. Przede wszystkim ogranicz czas, który spędzasz w łóżku – w ciągu dnia unikaj wylegiwania się w sypialni oraz długich drzemek, a rano nie przestawiaj budzika. Nie próbuj też zasnąć na siłę i przede wszystkim zadbaj o regularność – kładź się do łóżka i wstawaj rano o tej samej godzinie. 

Na złej jakości sen wpływ mają także używki (alkohol, kawa, papierosy), nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych bezpośrednio przed zaśnięciem, ale i nieodpowiednie światło czy temperatura w pomieszczeniu. Nie zapomnij też o aktywności fizycznej – nawet proste, wykonywane w domu ćwiczenia pozwolą Ci spać snem głębokim i odprężającym.

pościel z lnu

Fotografia: illetto.com

Lniana pościel a sen – poznaj cudowne właściwości lnu

Jak wspominaliśmy, wpływ na zdrowy sen ma także pościel. Dlaczego warto postawić na tę wykonaną z lnu? To materiał, który nie bez powodu cieszy się tak ogromną popularnością. Len świetnie sprawdzi się w sypialni, ponieważ dzięki higroskopijności włókien zapewnia doskonałą termoregulację – pozwala skórze oddychać, pochłania wilgoć z ciała i przepuszcza powietrze. Będzie zatem dobrym wyborem dla osób, które w nocy intensywnie się pocą czy zmagają z uderzeniami gorąca.

pościel lniana

Fotografia: illetto.com

Jednocześnie lniana pościel przyjemnie otula ciało i dba o jego odpowiednią temperaturę. Len jest przyjemny w dotyku, odporny na brzydkie zapachy czy brud, a każde kolejne pranie tylko zmiękcza materiał. To nie koniec zalet! Lniana pościel nie elektryzuje się, jest odporna na rozciąganie, ścieranie czy blaknięcie, a do tego łatwa w utrzymaniu w czystości. To także modny materiał, który doskonale pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

pościel lniana Il Letto

Fotografia: illetto.com

Len? Dla zdrowia i komfortu!

Jak widzisz, lniana pościel pozwoli Ci zadbać o zdrowy sen i dobre samopoczucie. Chcesz postawić na najwyższą jakość i dobry design? Sprawdź, jakie zalety ma pościel lniana od IL LETTO! 

To polska marka, która swoje produkty szyje w niewielkiej szwalni, wykorzystując len od polskiego producenta. Pościele od IL LETTO są unikatowe, trwałe i bezpieczne oraz przyjemne dla skóry. W asortymencie sklepu internetowego znajdziesz komplety w wielu kolorach i rozmiarach, które pomogą Ci udekorować Twoją sypialnię, a przede wszystkim – zadbać o higienę i jakość snu!

Dodaj komentarz