chce-miec-znowu-piekne-usta

W styczniu skończyłam 53 lata i mimo tego iż znajomi twierdzą, że nie wyglądam na swój wiek, bo dbam o siebie, to zdaję sobie sprawę, co wskazuje na największy upływ czasu. Są to usta. Nad górną wargą pojawiły się pionowe zmarszczki, które trudno zamaskować. Jak z nimi walczyć? – Judyta

W okresie okołomenopauzalnym skóra kobiety przechodzi ogromną metamorfozę. Brakuje jej estrogenów, co ujemnie wpływa na spoistość i ogólną kondycję. Sprężystość oraz elastyczność nie są już takie jak kiedyś, przez co skóra szybciej się starzeje wizualnie.

Dla skutecznej regeneracji skóry oraz uzyskania efektów estetycznych (ujędrnienie skóry, wygładzenie zmarszczek i bruzd, niwelowanie przebarwień) używać możemy kosmetyków regenerujących skórę na poziomie komórkowym. Daje to zadowalające efekty, lecz tylko przy systematycznym stosowaniu.

Chcąc osiągnąć szybki rezultat, który nie będzie wymagał od nas systematyczności, można również zdecydować się na wypełnienie zmarszczek wokół ust preparatem zawierającym kwas hialuronowy.

Zabieg ten jest bardzo skuteczny, ale musi wykonywać go doświadczony lekarz medycyny estetycznej, który przeprowadzi go pod znieczuleniem. Koszt zabiegu to około 800 zł. Efekt ingerencji utrzymuje się przez około rok, potem zaleca się powtórzenie wypełniania.

Agnieszka