cera-naczynkowa-rozpoznanie-pielegnacja-leczenie

Popękane i rozszerzone naczynka to problem nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Jakie czynniki wpływają na pojawienie się rumienia i „pajączków”? Czy wiesz, jak zadbać o cerę naczynkową?

Elektrokoagulacja

Polega na przepuszczeniu przez skórę prądu stałego, który powoduje ścięcie się białka w uszkodzonym obszarze skóry – zabieg ten stosowany jest również do usuwania zbędnego owłosienia czy brodawek. Zabieg jest stosunkowo bezbolesny, a powstały w trakcie strupek na skórze odpada samoistnie po paru dniach, nie zostawiając blizny.

Skleroterapia

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w żyłę specjalnego preparatu, który powoduje stan zapalny w naczyniach. Skrzep, który powstaje, ulega po pewnym czasie zwłóknieniu, powodując brak ciśnienia w naczyniu, przez co się ono samoistnie zamyka.

Każdy rodzaj zabiegu powinien być dodatkowo wspomagany zabiegami poprawiającymi ogólną kondycję skóry naczyniowej. Są one dostępne w każdym gabinecie kosmetycznym, a do najpopularniejszych należą kuracje witaminą C.

W domowym zaciszu można stosować maseczkę z siemienia lnianego, warto też wprowadzić do jadłospisu warzywa i owoce bogate w witaminę C – czarną porzeczkę, dziką różę, rumianek, czarny bez, pokrzywę, kapustę. Pamiętajmy, że o cerę naczynkową należy dbać nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz

„Postępy Kosmetologii” 1/2012 vol. 3
postepy-kosmetologii.com

Katarzyna Florkiewicz