buty-na-lato

Stare, angielskie przysłowie głosi, że „Najwygodniejsze są stare buty”, jednakże kobiety raczej mają inny pogląd na tą sprawę. Zdecydowanie wolimy „nowe” niż „stare” buty. Wiele przedstawicielek płci pięknej kolekcjonuje i to w dosłownym tego słowa znaczeniu buty. Kupujemy ich dużo, na różne okazje, różne fasony, kolory.

Buty – kobieca obsesja?

Naukowcy postanowili przeprowadzić bardzo ciekawe badanie pod tytułem: „ile par butów ma przeciętna kobieta?”. Najnowsze statystyki donoszą, że przeciętna Brytyjka posiada w swojej szafie aż osiemnaście par butów! 80% ankietowanych pań przyznaje, że w ich szafce możemy znaleźć około 9 par butów, których nigdy nie włożyły lub były używane najwyżej dwa razy.

Pomimo, iż mają wystarczająco dużo obuwia, to i tak 25% nadanych kobiet znajdzie bez trudu potrafi znaleźć uzasadnienie dla zakupy kolejnej pary butów. Kobieta uważa, iż koniecznie musi mieć: różne koloru butów, by pasowały do stroju, buty na obcasie, balerinki, buty na co dzień, na piknik, buty na wielkie i mniejsze wyjścia, odpowiednie do pogody, do jeansów, czy spódniczki, pod kolor torebki. Takie po prostu jesteśmy…kochamy buty i tyle.

Ciekawe, ile par butów mają Polki? Czas najwyższy, żeby polscy naukowcy przeprowadzili takie badanie.

Ile butów potrzebujemy na lato?

Letnie kreacje potrzebują idealnego wykończenia w postaci pięknych butów. Czym bowiem jest śliczna sukienka bez perfekcyjnie dobranych do niej butów?
Na plaże, na spacer, na rower, na eleganckie wyjście…ile i jakie buty potrzebuje przeciętna kobieta latem?

Zuzanna Górka