Kultura Styl życia

Bardzo cichy rozwód – Alek Rogoziński

Bardzo cichy rozwód – Alek Rogoziński

Alek Rogoziński to mistrz komedii kryminalnych, które nie tylko intrygują, ale też bawią. Jego książki potrafią oderwać czytelnika od szarej codzienności. 1 czerwca nakładem Wydawnictwa Filia ukaże się jego najnowsza książka pt. Bardzo cichy rozwód. Czego tym razem możemy się spodziewać?

Apodyktyczna matka ze skłonnością do histerii

Zuzanna ma 35 lat i apodyktyczną matkę. Gdy zjawia się w domu rodzinnym, aby porozmawiać o swoich planach, obawia się reakcji rodzicielki. Ta jednak nie pozwala jej dojść do słowa. Anna ma bowiem wiele problemów, które musi koniecznie poruszyć. Przeszkadza jej brak wnuków. Chciałaby częściej widywać swojego zięcia, ponieważ ten musi usunąć szereg usterek w jej domu. Na dodatek Anna wszystkich by przekarmiała, serwując swoje smaczne obiady i ciasta.

Nieoczekiwana miłość, która zachęca do zmiany życia

Zuzanna czuje się sfrustrowana postawą matki, zwłaszcza że ta zdaje się wyraźnie lubić i faworyzować jej męża, z którym główna bohaterka pragnie się rozwieść. Nie czuje się przy u jego boku w pełni szczęśliwa. Ma wrażenie, że dzieli ich wszystko, a łączy tylko wspólny adres. Zuzannie zdecydowanie brakuje zainteresowania ze strony męża i wspólnych tematów do rozmów. Dla głównej bohaterki seks nigdy nie stanowił najważniejszego aspektu wspólnego życia. Dużo ważniejsza była bliskość emocjonalna i wzajemne zrozumienie. Tych elementów jednak zabrakło w małżeństwie. Anna próbuje przekonać córkę, że w każdym związku z długim stażem pojawia się rutyna. Ta jednak nie chce zgadzać się na byle jakie małżeństwo. Poznała bowiem Alana, z którym czuje pokrewieństwo dusz. Swoją matkę do akceptacji rozwodu próbuje przekonać, wspominając, że z tym mężczyzną mogłaby mieć dzieci.

Zauroczenie, które skłania do rozwodu

Także Kacper ma dość małżeństwa, w którym utknął. On również nie czuje się szczęśliwy przy boku Zuzanny. Lubi swoją pracę, chętnie stawia klientom strony internetowe. Kacper również kogoś poznał. Paula zauroczyła go do tego stopnia, że myśli o rozwodzie. Co ciekawe mężczyzna wcale nie uległ jej urokowi. Nie chodzi mu jedynie o aspekt seksualny, bo jego relacja z Paulą nie została skonsumowana. Na poważnie myśli o nowej znajomej. Pragnie najpierw się rozwieść, a potem wejść w nową relację. Jego ojciec uważa, że powinien smakować życia. Podobnie jak matkę Zuzanny, dziwi go brak zainteresowania życiem erotycznym.

Wplątani w morderstwo

Zarówno Zuzanna, jak i Kacper pragną rozwodu. Mogłoby się wydawać, że problem zostanie rozwiązany, skoro  małżonkowie pragną się rozstać. Życie pisze jednak zaskakujące scenariusze. Obydwoje zostają wplątani w morderstwo. Nieoczekiwanie muszą uciekać przed mafią i policją. Z jednej strony mogą liczyć tylko na siebie. Z drugiej pojawia się pytanie, czy mogą sobie nawzajem ufać, skoro każde z nich chciało odejść do innego partnera. Kto dopuścił się morderstwa? Czy małżeństwo Zuzanny i Kacpra zakończy się rozwodem? Jaki finał będzie miała ta historia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej powieści Alka Rogozińskiego pt. Bardzo cichy rozwód.

Bardzo cichy rozwód – świetna komedia kryminalna

To kolejna komedia kryminalna okraszona dużą porcją czarnego humoru, która intryguje od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Alek Rogoziński wie, jak czytelnikowi dozować napięcie i prowadzić go przez meandry ludzkich losów, aby ten od razu nie odgadł rozwiązania zagadki kryminalnej. Bardzo cichy rozwód to lekka lektura, która idealnie nadaje się na letnie wieczory, gdy chcemy trochę oderwać się od rzeczywistości.

Dodaj komentarz