Boże Narodzenie 2018 Kultura Styl życia

Anioł do wynajęcia – Magdalena Kordel

Anioł do wynajęcia Kordel

Już niebawem, 7 listopada, nakładem Społecznego Instytutu Znak ukaże się najnowsza powieść Magdaleny Kordel, nad którą autorka pracowała na przełomie wiosny i lata tego roku. Anioł do wynajęcia to  historia, która wielu osobom może nasuwać skojarzenia z Opowieścią wigilijną Charlesa Dickensa. Co Magdalena Kordel pragnie przekazać swoim czytelnikom za pośrednictwem swojej najnowszej powieści?

Magdalena Kordel słynie z tego, iż tworzy powieści ku pokrzepieniu serc. Jak przyznała podczas spotkania autorskiego w Opolu, które odbyło się na początku czerwca tego roku, nie potrafiłaby stworzyć smutnej historii, ponieważ to nie zgadzałoby się z jej naturą. Jeśli poszukujecie książki, która podniesie was na duchu w długie, jesienne wieczory, to Anioł do wynajęcia wydaje się odpowiednią pozycją.

Anioł do wynajęcia, czyli najnowsza powieść Magdaleny Kordel

Główną bohaterką powieści Magdaleny Kordel pt. Anioł do wynajęcia jest 18-letnia Michalina. Dziewczyna uciekła z domu, ponieważ jej relacje z macochą nie należały do szczególnie udanych. Nowa partnerka ojca starała się zrobić wszystko, aby pozbyć się niewygodnej pasierbicy i pozostawić w sercu swojego męża jedynie miejsce dla malutkiego Wojtusia.  Dopóki żyła babcia Michaliny ze strony matki, dziewczyna mogła rozwijać swoje pasje i marzenia. Starsza pani, pomimo iż nie należała do osób szczególnie zamożnych, posyłała wnuczkę na zajęcia plastyczne, które sama opłacała. Kobieta dostrzegła w Michalinie ogromny talent, którego nie można zaprzepaścić. Niestety, szczęście Michaliny nie trwało długo, pewnego dnia babcia zmarła, pozostawiając pustkę w życiu nastolatki.

Michalina, której doskwierała samotność,  postanowiła wyjechać na wakacje z dala od domu, z którym wiązały się piękne, a zarazem bolesne wspomnienia.  Niestety, letnia przygoda okazała się brzemienna w skutkach. Gdy o wszystkim dowiedziała się macocha nastolatki, próbowała ją zmusić do działań wbrew jej woli. Michalina postanowiła jednak być wierna swojemu sumieniu, dlatego też uciekła z domu i trafiła na ulicę…

Współczesna opowieść wigilijna

Nastolatka błąkała się po ulicach Warszawy przez wiele miesięcy. Mogła liczyć na życzliwość garstki ludzi. Tak naprawdę serce okazało jej tylko kilka osób, w tym starszy pan sprzedający obwarzanki. To właśnie on codziennie dokarmiał Michalinę i mówił jej, gdzie następnego dnia będzie można go zastać. Pod koniec listopada Michalinodwiedza kościół, choć tak naprawdę nie wie, co ją przygnało do świątyni. Podczas modlitwy prosi Boga o anioła, który pomógłby jej stanąć na nogi i zapewnił bezpieczny kąt na czas nadchodzącej zimy. Gdy wychodzi z kościoła, dochodzi do wypadku  z udziałem starszej pani. Michalina pomaga kobiecie, gdy obok zjawia się mężczyzna. Młodzi ludzie odprowadzają starszą panią do jej domu i wzywają lekarza. Co tak naprawdę stało się emerytce?  Na ile poważny okaże się uraz, którego doznała? Czy Michalina znajdzie w końcu swojego anioła, który pomoże jej przetrwać mroźną zimę?

Magdalena Kordel przywraca wiarę w ludzi

Anioł do  wynajęcia to wzruszająca historia o ludzkiej życzliwości   i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Bohaterowie najnowszej powieści Magdaleny Kordel doskonale wiedzą, czym jest empatia i dlaczego należy nieść pomoc potrzebującym. Anioł do wynajęcia to książka, która stanowi świetną propozycję na prezent z okazji zbliżających się Mikołajek.  Powieść pozwala wprowadzić się w świąteczny nastrój i odzyskać wiarę w lepszy świat.  Czytając najnowszą  opowieść autorstwa Magdaleny Kordel, miałam przed oczyma Opowieść wigilijną Charlesa Dickensa. Choć obie książki sporo różni, to łączy je przesłanie, iż Boże Narodzenie stanowi doskonałą okazję do wprowadzenia zmian w swoim dotychczasowym życiu. Tylko bliskość drugiego człowieka może wprowadzić radość do wigilijnej wieczerzy.

Magdalena Kordel dołożyła wszelkich starań, aby czytając historię Michaliny, można było poczuć zapach świątecznych potraw, melodię kolęd oraz zapach prawdziwej choinki. Pod koniec powieści Anioł do wynajęcia autorka zebrała przepisy na dania, których nie może zabraknąć na bożonarodzeniowym stole, w tym piernik staropolski.

Na uwagę zasługuje też sposób wydania najnowszej powieści Magdaleny Kordel pt. Anioł do wynajęcia. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak zadbał o odpowiedni rozmiar czcionki i interlinię, dzięki czemu podczas lektury nasz wzrok się nie męczy.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (7)

pati25

6 lat temu

Nie czytałam książek Magdaleny Kordel.Ta zapowiada się intereująco.Na pewno będzie pełna wzruszeń i pozytywnych emocji

Idalka

6 lat temu

Zapowiada się ciekawa książka. Pewnie wcześniej czy później trafi w moje ręce. Lubię poprawiać sobie nastrój pozytywnymi opowieściami:)

Olienka

6 lat temu

Zamówiłam „Anioła do wynajęcia” na Empiku, jak książka doczeka się premiery, to ją otrzymam:) Bardzo lubię twórczość Magdaleny Kordel, ale nie mogę dotrzeć do jej pierwszych powieści. Chyba dawno ich nie wznawiano.

Cyla

6 lat temu

Oj, zazdroszczę możliwości zapoznania się przedpremierowo z powieścią Magdaleny Kordel:) Sama bardzo lubię tę autorkę i już nie mogę doczekać się, kiedy do Empiku trafi „Anioł do wynajęcia”:)

Mindi

6 lat temu

Bardzo lubię książki pani Kordel, są takie odprężające i wzruszające. Bardzo się cieszę, że kolejne święta spędzę z powieścią tej autorki, tak jak poprzednią kupię sobie na gwiazdkę 🙂

Emilly27k

6 lat temu

Nie miałam okazji czytać tej autorki książki. Słyszałam o niej,że pisze dobrze. Ta recenzja przekonuje mnie do przeczytania tej książki. Wydawnictwo Znak na ogół wydaje bardzo dobre książki, które podobają mi się.

dulcynea

6 lat temu

Uwielbiam książki Magdaleny Kordel , dotychczasowe powieści czytałam z przyjemnością. Dotychczasowe bohaterki mieszkają najczęściej w Karkonoszach. Kupię tę powieść , będę miała na gwiazdkowy prezent dla chrześnicy 🙂
Może mi pożyczy 🙂

Zostaw komentarz