Kosmetyk polecany przez redakcję Uroda

Affect Cosmetics Contour Palette 2 created by Karolina Matraszek

Affect Cosmetics Contour Palette 2 created by Karolina Matraszek

We współpracy z Karoliną Matraszek powstała nie tylko paletka cieni do powiek Sweet Harmony, która zachwyciła nasze redaktorki swoją chłodną, niezwykle użytkową kolorystyką.  Ta popularna makijażystka stworzyła także paletkę do konturowania Affect Cosmetics  Contour Palette 2. Jak oceniają go nasze redaktorki po intensywnych testach?

Kolory

Paletka Affect Cosmetics  Contour Palette 2 zawiera trzy produktu służące do konturowania twarzy – bronzer, rozświetlacz oraz róż.  Bronzer, który kryje się pod nazwą Arouse, jest stosunkowo jasny, to taki biszkoptowy odcień, który będzie pasował bladolicym. Należy on do kosmetyków o delikatnych właściwościach ocieplających, ale naprawdę bardzo subtelnych. Większość bronzerów jest od niego dużo ciemniejsza i cieplejsza. Róż Lotus to przybrudzony odcień różu z kapką brzoskwiniowych tonów, to kolor, który jest bardzo dziewczęcy, subtelny i niesamowicie świeży.  Z jego pomocą nadamy swojej twarzy młodzieńczego wyrazu. Lotus będzie pasował większości kobiet, to bardzo dobrze przemyślany odcień, sprawdzi się zarówno u bladolicych, jak i nieco ciemniejszych karnacji. Rozświetlacz Flash posiada różowo-beżową tonację. Nie jest ani za jasny, ani za ciemny. Bardzo ładnie będzie się komponował z różem Lotus, a ten z kolei z bronzerem Arouse. Paletka Affect Cosmetics  Contour Palette 2 zdaje się nawiązywać do zestawu cieni Sweet Harmony. W obu przypadkach mamy do czynienia z dziewczęcą, stonowaną, nieco pastelową kolorystyką.

Affect Cosmetics Contour Palette 2 created by Karolina Matraszek

Wykończenie

Bronzer Arouse oraz róż Lotus mają matowe wykończenie, nie jest to jednak tępy mat, lecz bardziej kremowa formuła, która łatwo rozprowadza się na skórze i prezentuje się na niej niezwykle naturalnie. Natomiast rozświetlacz Flash tworzy lśniącą, beżowo-różową taflę, która świetnie sprawdzi się w przypadku chłodnych typów urody. Nie znajdziemy tutaj cząsteczek brokatu, za właściwości rozświetlające kosmetyku odpowiadają drobno zmielone cząsteczki miki, które cudownie odbijają światło. Rozświetlacz nie podkreśla nadmiernie faktury skóry i nie wchodzi w pory.

Affect Cosmetics Contour Palette 2 created by Karolina Matraszek

Pigmentacja

Paletka Affect Cosmetics  Contour Palette 2 zawiera trzy kosmetyki do konturowania twarzy o całkiem dobrej pigmentacji. Warto nakładać je stopniowo, na początek nabrać niewielką ilość produktu i jeśli chcemy wzmocnić efekt, dołożyć kolejną.  To zdecydowanie kosmetyki, z których pomocą można budować efekt końcowy, uwzględniając przy tym swoje preferencje.

Affect Cosmetics Contour Palette 2 created by Karolina Matraszek

Trwałość

Na naszych policzkach makijaż wykonany paletką Affect Cosmetics  Contour Palette 2 utrzymuje się przez cały dzień. W tym czasie żaden z kosmetyków nie blaknie, nie ściera się etc.  Trwałość produktów zawartych w omawianej paletce jest rewelacyjna.

Affect Cosmetics Contour Palette 2 created by Karolina Matraszek

Konsystencja

Wszystkie kosmetyki mają przyjemną, kremową konsystencję, która gładko się rozprowadza na skórze. W rezultacie makijaż nie wygląda sucho, lecz stapia się z cerą.

Cena i dostępność

Paletka Affect Cosmetics  Contour Palette 2 jest dostępna w drogeriach internetowych, w tym tutaj. Zapłacimy za nią 98 zł. Więcej informacji nt. kosmetyków Affect znajdziesz na stronie internetowej.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz