Miłość i związki

9 błędów popełnianych przez kobiety, przez które mężczyźni czują się niekochani

problemy w związku

Uważasz, że on nie ma najmniejszych powodów, by wątpić w twoje uczucie. Przecież ono jest jednoznaczne. Jesteś wściekła, że on się od ciebie odsuwa, w końcu ty go kochasz, a wszystko wygląda na to, że on tego nie odwzajemnia. Zanim wydasz ostateczny wyrok, zastanów się. Przedstawiamy 9 błędów popełnianych przez kobiety, przez które mężczyźni czują się niekochani.

Za mało go przytulasz i całujesz

Mężczyźni może ci tego nie powiedzą, chyba że masz naprawdę dobrego kolegę, z którym świetnie się dogadujesz bez seksualnych podtekstów, ale oni uwielbiają być przytulani i całowani. To właśnie kolega uświadomił nasze redaktorki, jak bardzo faceci udają twardych i jednocześnie oczekują od nas czułości. Kobiety coraz rzadziej przytulają i całują same mężczyznę, bo nie wiedzą, czy mogą sobie na to pozwolić. Przez to, że faceci udają twardzieli, jesteśmy święcie przekonane, że oni nie lubią przytulania, całusów, łapania za rękę. Nie chcemy ich denerwować, więc tego nie oczekujemy.  Tymczasem twój mężczyzna może czuć się fatalnie, a nawet traktowany przedmiotowo, gdy nie okazujesz mu czułości lub robisz to sporadycznie. Nawet jeśli cię kocha, może zrobić się dla ciebie złośliwy.  Faceci też mają swoje fochy, ale zwyczajnie się do tego nie przyznają.

Nie zwracasz się do niego czule

Wiele z nas jest przyzwyczajonych, że zwracamy się do kogoś bezpośrednio: idziesz ze mną do kina? Tymczasem faceci chcieliby, abyś mówiła do nich: Marku, idziesz ze mną do kina? Dla nas jest to dość zaskakujące odkrycie, ale wielu naszych kolegów skarży się, że kobieta zwraca się do nich w ten bezosobowy sposób.  Zatem jeśli chcesz wywrzeć na nim dobre wrażenie, musisz zmienić swoje przyzwyczajenia językowe.  Z twojej strony nie jest to nic osobistego, w ten sam sposób zwracasz się do najlepszej przyjaciółki i mamy. No chyba że jest kilka osób w towarzystwie, to wtedy mówisz: Agatko, kiedy masz urlop?

9 błędów popełnianych przez kobiety, przez które mężczyźni czują się niekochani. Nie chwalisz go

Mężczyźni czują się kochani, gdy ich chwalisz. Jeśli ty nie doceniasz, co on robi dla ciebie i nie tylko, to on czuje się mało wartościowy. Faceci w oczach kobiety poszukują podziwu i uznania. Chcą czuć się dla niej bohaterem i kimś atrakcyjnym. Każdy facet chce ci zaimponować, dlatego czasem zdarza mu się przechwalać. Gdy zrobi coś naprawdę fajnego, to go pochwal. Tym bardziej że sama lubisz zbierać komplementy. Dzięki nim od razu czujesz się lepiej.

Po seksie nie mówisz, że było ci z nim dobrze

Dla faceta to bardzo ważny sygnał. On chce wiedzieć, że stanął na wysokości zadania i sprawił ci przyjemność. Dla ciebie to oczywiste, że było super, skoro się na nic nie skarżysz. Pamiętaj, że facet nie umie czytać w myślach. A gdy po wszystkim odwrócisz się na drugi bok i pójdziesz spać, on może nawet uznać, że jesteś oschła, bo źle wypadł, co nie jest prawdą. W związku z tym warto wysyłać mu proste, czytelne sygnały, że lubisz seks z nim i największą przyjemność sprawia ci to i to. I pamiętaj, żeby być dla niego ciepłą, bo inaczej on będzie się głowił, co zrobił źle.

Za rzadko wychodzisz z inicjatywą

On chce poczuć, że tobie też na nim zależy. Jeśli jego zdanie rzadko wychodzisz z inicjatywą, to jemu zależy bardziej na tej relacji niż tobie. A że żaden facet nie chce zabiegać o twoje uczucie i się ośmieszać, on ci tego wprost nie powie. Raczej urwie kontakt i będzie konsekwentnie milczeć, aby pokazać ci, że to on cię olał i tak naprawdę mu nie zależy. To taka męska strategia obronna.

Za rzadko do niego piszesz

Tak, mężczyźni lubią, gdy często do nich piszesz i zwyczajnie się nimi interesujesz. Jeśli wysyłasz zdawkowe wiadomości raz na jakiś czas, on czuje, że nie ma w tobie entuzjazmu. Ewentualnie się nudzisz, znajomi nawalili, poszukujesz seksu w wolny wieczór etc. On też nie chce być wykorzystywany, ale nie powie ci wprost, że czuje się traktowany przedmiotowo, bo ty odzywasz się od wielkiego dzwonu.

Nie mówisz, że kochasz

Jeśli mówisz mu, że ci na nim zależy, jeszcze robisz to przez telefon, tudzież SMS, wiadomość na Messegerze, to on nie czuje się kochany. Dla ciebie to pokrewne słowa. On chce, żebyś się w niego wtuliła, spędziła miło wieczór, po czym powiedziała, że go kochasz.  Dla niego to będzie jedyne wiarygodne wyznanie.

W pierwszej kolejności myślisz o koleżankach, on nie czuje się częścią twojego życia

Jeśli ty planowanie każdego tygodnia rozpoczynasz od swoich koleżanek, to z nimi spędzasz wolny czas, on będzie czuł się niekochany. Każdy facet chce czuć, że jest numerem jeden w twoim życiu i to z nim liczysz się najbardziej.  Jeśli za każdym razem, gdy on dzwoni albo pisze, bo chce zaproponować spotkanie, ty już jesteś z kimś na mieście, to on czuje się traktowany jako osoba gorszego sortu.

Nie robisz dla niego niespodzianek

Faceci uwielbiają niespodzianki. Tak przynajmniej twierdzą nasi koledzy. Każdy mężczyzna chce poczuć, że zrobiłaś coś specjalnie dla niego. To świadczy o tym, że o nim myślisz i traktujesz go poważnie.  Pamiętaj, że dla mężczyzn bardziej liczą się czyny niż słowa.

Dodaj komentarz