Miłość i związki

7 sytuacji, kiedy facet czuje się traktowany przedmiotowo

przedmiotowe traktowanie

Mężczyźni też czasem czują się traktowani przedmiotowo. Może nie przyznają się do tego, ale ich też boli sytuacja, kiedy kobieta spotyka się z nimi tylko na seks. Mężczyźni nie lubią mówić o uczuciach, zwłaszcza tych trudnych. Przedstawiamy 7 sytuacji, kiedy facet czuje się traktowany przedmiotowo.

 

Piszesz do niego zawsze, gdy masz problem

Mężczyźni nie lubią, gdy kobieta odzywa się do nich zawsze wtedy, gdy ma problem. Potrzebuje, aby gdzieś ją zawieźć, w czymś jej doradzić etc. Wówczas czują się jak specjaliści ds. usterek wszelakich. A nie o to im chodzi w relacji z kobietą, którą kochają.  Uważaj zatem na to, co do niego piszesz. Jeśli zawsze szukasz pomocy, on poczuje się traktowany przedmiotowo. Zresztą co byś pomyślała nawet o koleżance, która zawsze prosi cię o pomoc, a poza tym ma cię gdzieś?

Rzadko się do niego odzywasz i robisz to dość zdawkowo

Jeśli piszesz do niego naprawdę rzadko, odstępy pomiędzy kolejnymi wiadomościami są dość spore, a pytania zdawkowe, on może poczuć, że odzywasz się, gdy dopada cię nuda. On nie chce robić za zapchajdziurę. Czuje się dla ciebie mało ważny, a żaden facet nie chce być tym, do którego piszesz, gdy inne opcje spędzenia wolnego wieczoru nie wypalą.

Po seksie nie jesteś dla niego czuła

Mężczyźni są przyzwyczajeni do tego, że kobieta jest stroną bardziej czułą. Chce się przytulać, całować, mówi miłe rzeczy. Podobnie zachowuje się rano. Jeśli ty jesteś stroną bardziej zdystansowaną, bo np. nie wiesz, na co możesz sobie pozwolić, on uważa, że chciałaś się z nim tylko przespać. Czuje się traktowany przedmiotowo. Nie chce być tylko facetem na telefon, z którym uprawiasz seks zawsze, gdy najdzie cię na to ochota.

Za mało go przytulasz

To kolejny powód, dla którego mężczyzna czuje się traktowany przedmiotowo. Większość facetów uważa, że kobieta kocha, gdy się przytula, łapie za rękę. Jeśli masz inny temperament lub zwyczajnie boisz się jego reakcji, on nie będzie czuł, że jest dla ciebie ważny. Uzna, że traktujesz go jak zabawkę, z którą okazjonalnie spędzasz czas,  czasem idziesz do łóżka etc.

Nie dążysz do częstego spędzania czasu

Mężczyźni teraz czekają na to, aż kobieta będzie proponowała wspólne spędzanie czasu. To bowiem oznacza, że tęskni za facetem. Jeśli tego nie robisz, on uzna, że jednak tobie na nim nie zależy tak mocno, jak powinno. Tym bardziej jeśli dziewczyny jego kolegów same zabiegają o wspólne wyjścia.

Nie mówisz mu komplementów

Mężczyźni też chcą usłyszeć z twoich ust coś miłego, aby poczuć, że są dla ciebie ważni i atrakcyjni. W końcu takim osobom na ogół mówi się miłe rzeczy. Jeśli nie komplementujesz go, on czuje się traktowany przedmiotowo, ewentualnie po koleżeńsku. A dla faceta zainteresowanego kobietą największą obelgą są słowa: jesteś dla mnie przyjacielem.

Za mocno zależy jej na seksie

Jeśli mężczyzna czuje, że zależy ci na seksie i dążysz do spotkań wieczorami, to może mieć wątpliwości, czy chcesz się umówić, bo zależy ci na jego towarzystwie, a może po prostu masz spore potrzeby.  Nawet jeśli też ma ochotę na seks, ale zależy mu też na czymś więcej, zacznie ci odmawiać lub przestanie odpisywać.

Dodaj komentarz