5 istotnych rzeczy przy wyborze stroju kąpielowego

Przed nami wakacyjne wyjazdy, zbliża się Wielkanoc, tuż po niej powitamy majówkę. Wielu Polaków zamierza spędzić ten czas, zwiedzając ciepłe kraje. Nic dziwnego, że w sklepach odzieżowych pojawiły się stroje kąpielowe. Wbrew pozorom, zanim się obejrzymy, zrobi się na tyle gorąco, że będziemy marzyli o orzeźwiającej kąpieli. W związku z tym zebraliśmy dla was 5 istotnych rzeczy przy wyborze stroju kąpielowego.

Aby miska się nie odginała

Góra stroju kąpielowego musi być idealnie dopasowana. To duży problem dla kobiet o małym obwodzie pod biustem, ponieważ producenci strojów kąpielowych nie robią 60 i 65 zbyt często. Królują „uniwersalne” obwody, czyli 75, przy dobrych wiatrach 70. Przez zbyt duży obwód stanik będzie się przemieszczał. Poza tym może się brzydko odginać, a nie chcesz przecież przy skłonie świecić wszystkim piersiami. Stanik musi być perfekcyjnie dopasowany. Przyjrzyj się ofercie polskich marek bieliźniarskich. Za strój kąpielowy zapłacisz wówczas więcej, ale będzie leżał perfekcyjnie.

Aby stanik miał stabilne zamknięcie

Jedno zamknięcie typu klik, zwłaszcza plastikowe oraz wiązanie sznureczków to kiepskie i dość ryzykowne rozwiązanie. Stanik może się łatwo odpiąć i odsłonić biust, którym nie chcesz epatować. Radzimy zatem wybierać zamknięcie na kilka haftek, zawsze zapinamy się ciasno, aby luz nie doprowadził do rozpięcia się stanika.

Aby ramiączka były solidne

Jeśli są cienkie i często samoistnie się odpinają, ewentualnie związujemy sznurki na szyi, to istnieje ryzyko, że mocowanie odpadnie lub się rozwiąże, stanik pod wpływem wody i sił ciężkości, zacznie opadać, odsłaniając nasz biust.

Aby majtki były dobrze wykrojone

Popatrz, czy majtki nie odsłaniają za dużo. Nie chcesz z pewnością pokazywać całego pośladka, pachwin etc. Dół bikini nie musi być mocno zabudowany, ale też nie powinien być zbyt skąpy.

Aby majtki nie mogły się łatwo rozwiązać i nie prześwitywały

Wiązane po bokach majtki lubią się rozwiązywać. Z kolei jasne stroje kąpielowe lubią prześwitywać, zwłaszcza po wyjściu z wody, gdy są zmęczone. Dlatego sprawdź, czy są na tyle grube, aby nie było widać twoich miejsc intymnych, gdy wyjdziesz z morza na plażę.