Kultura Styl życia

100 powodów, by pokochać Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon kina. Kobiety na całym świecie do dziś naśladują jej styl. Nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazała się książka, która przedstawia nam 100 powodów, by pokochać Audrey Hepburn, autorstwa Joanny Benecke. 

Audrey Hepburn

Czy wiecie, że Audrey Hepburn miała więcej sesji okładkowych niż jej koleżanka Marilyn Monroe? Joanna Benecke, autorka niecodziennej biografii – 100 powodów, by pokochać Audrey Hepburn przedstawia nam ciekawe fakty z życia wielkiej gwiazdy, okraszone pięknymi zdjęciami. Bohaterka jej książki była modelką, tancerką i aktorką. Swoje pierwsze kroki stawiała w chórkach, by móc zaistnieć na wielkim ekranie i stać się prawdziwą hollywoodzką gwiazdą. Była wyjątkowa, piękna i bardzo skromna. Jej wizerunek na dobre wpisał się w ponadczasową modę. Wciąż kochają ją miliony, naśladując jej elegancki i prosty styl.

Mała czarna, baleriny i podkreślone oczy

Sarnie oczy – to była jej charakterystyczna cecha. Uwielbiała je podkreślać, co tylko uwydatniało jej nietypową według wielu urodę. To właśnie aktorce zawdzięczamy modę na słynne baleriny. Audrey uwielbiała płaskie obuwie i to właśnie w nich czuła się najlepiej. Stawiała na proste kroje i klasyczne kolory. Zawsze ubrana z klasą, elegancka i stonowana. Mała czarna nie byłaby tak popularna, gdyby nie Śniadanie u Tiffany’ego. Dzięki niej Givenchy, z którym łączyła ją przyjaźń,stał się sławnym projektantem. Do dziś kobiety na całym świecie inspirują się stylem Audrey Hepburn.

Rola życia

Pamiętamy Audrey ze Śniadania u Tiffany’ego, ale to rola w Rzymskich wakacjach, otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery aktorskiej. Granie księżniczki, która wymyka się, by pozwiedzać wieczne miasto była dla niej idealna. W jej żyłach płynęła bowiem błękitna krew, gdyż jej matka była baronową. Hepburn nie miała łatwego życia. Przeżyła nieudane małżeństwa, poronienia, a pod koniec życia walczyła z rakiem. Mimo tego wciąż pomagała innym jako ambasadorka UNICEF’-u.

Powody do kochania

100 powodów, by pokochać Audrey Hepburn to zbiór śmiesznych anegdot z życia aktorki, wspomnień i cytatów. Książka jest źródłem wiedzy o tej niezwykłej postaci, której Hollywood nigdy nie zapomni. Dowiemy się z niej, że aktorka miała psa rasy york a nawet jelonka. Kochała swoją rodzinę, klepała biedę czy uczyła się baletu. Całość dopełnia kilkadziesiąt fotografii, które pokazują Audrey na różnych etapach życia, zarówno jako gwiazdę kina, jak i w prywatnych chwilach. Biografia jest obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów gwiazdy oraz tych, którzy pragną ją poznać.

Katarzyna Antos

Komentarze (8)

Tess

3 lata temu

Ta aktorka to postać z mojej młodości. Bardzo lubiłam filmy z aktorką. Wszyscy podziwialiśmy jej wdzięk i styl ubioru.

Natasha

3 lata temu

Niegdyś byłam wielką fanką talentu aktorskiego Audrey Hepburn, chętnie przeczytam tę książkę i poznam nieznane fakty z jej życia:)

Mindi

3 lata temu

Audrey Hepburn to ponadczasowa ikona stylu. Podziwiam jej wdzięk i elegancję. Z przyjemnością przeczytam tę książkę a potem będę ją miała w swojej biblioteczce.

dulcynea

3 lata temu

Bardzo lubię Audrey Hepburn , uwielbiam ją szczególnie za „Rzymskie wakacje” i także wiele innnych .
Piękna kobieta , lubię jej styl ubierania się . Wiem też , że wspierała organizacje pomocy potrzebującym.
Chętnie przeczytam tę książkę albo kupię siostrze pod choinkę 🙂

Goplana

3 lata temu

Bardzo odpowiada mi styl lansowany przez Audrey Hepburn. Chętnie przeczytam tę książkę i przy okazji przyjrzę się pięknym fotografiom:)

Zostaw komentarz