Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Zabiegi, które Cię odmłodzą II

zabiegi-ktore-cie-odmlodza-ii

Obok zabiegów wymienionych w pierwszej części artykułu istnieją jeszcze inne, polecane z uwagi na skuteczność metody „odejmowania wieku” skórze i sylwetce. Oto one:

Terapia laserowa

Laser to doskonała metoda pozwalająca pozbyć się nieestetycznych, bądź uciążliwych znamion i zmian skórnych. Stosując terapię laserową możemy pozbyć się m. in. włókniaków, różnego rodzaju brodawek, znajdujących się w różnych miejscach na skórze, gruczolaków, żółtaków, mięczaków zakaźnych, zbyt uwidocznionych naczynek w cerze, rozszerzonych porów, zmian naskórkowych, a także blizn i tatuaży.

Oceny znamiona, bądź zmiany skórnej dokonuje zwykle dermatolog i po uprzednim zbadaniu i obserwacji zmiany, którą chcemy usunąć, przepisuje nas na zabieg. Wielu lekarzy posługiwało się dotąd chirurgią, dziś jednak mamy do dyspozycji właśnie metody laserowe, które są szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne. Z terapią laserową możemy zetknąć się nawet w zwykłych salonach kosmetycznych i poddając się badaniu w takim salonie przez specjalistę możemy skorzystać z tego prostego zabiegu na własną rękę.

Cosmelan najlepszy na przebarwienia, plamy i znamiona

Cosmelan jest niezwykle efektywnym zabiegiem przerywającym proces gromadzenia się plam barwnikowych na skórze. Dodatkowo może ją rozjaśnić, przywrócić jej gładkość i zmniejszyć ryzyko przebarwień w przyszłości. Problem plam barwionych w ostatnich latach bardzo się rozpowszechnił. Za przyczynę tej dolegliwości uważa się zaburzenia hormonalne, ciążę, leki, proces starzenia się skóry, nadmierną ekspozycję słoneczną oraz działanie niektórych kosmetyków.

Do zalet tego zabiegu zaliczyć można łatwość jego wykonania, bezbolesność, możliwość wykonywania o każdej porze roku, tolerancję każdego typu skóry i możliwość opalania po zabiegu bez ryzyka wystąpienia przebarwień. Skutki uboczne występują stosunkowo rzadko i trwają krótko, mogą one objawiać się lekkim zaczerwienieniem skóry i pieczeniem. Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim i według zaleceń lekarza kontynuowany w domu.

Mezoterapia – skuteczny zastrzyk młodości

Mezoterapia to kolejna po Thermage metoda oddziaływania na kolagen, pozyskująca w efekcie końcowym skórę bardziej elastyczną, jędrną, gładką i zdrowszą. Tym razem nie chodzi jednak o oddziaływanie niewidzialnych fal radiowych, a zastrzyki iniekcyjne z substancji poprawiającej mikro-krążenie skóry i powodującej rozrost kolagenu. Efekty są podobne jak w Thermage, jednak przeciwwskazań jest więcej. Są nimi: alergia, ciąża, cukrzyca, stany zapalne skóry, ropniaki, opryszczka, rany, skóra wrażliwa na infekcje oraz stosowanie niektórych leków. Zabieg wykonywany jest głównie na skórze twarzy, choć stosowany jest także na dekolt oraz uda w celu zredukowania cellulitu.

Roll Cit i intensywna regeneracja

Roll Cit to urządzenie zabiegowe stanowiące alternatywę dla lasera. Ruchomy wałeczek z mikroigłami nakłuwa skórę, co odpowiednio stymuluje ją i prowadzi do samodzielnej i intensywnej regeneracji. Roll Cit najlepiej sprawdza się w ujędrnianiu wiotkiej skóry szyi, redukcji rozstępów, blizn, pigmentacji, uszkodzonych naczynek, a także potrafi redukować różnego rodzaju zmarszczki poczynając od „kurzych łapek”, a kończąc na zmarszczkach głębokich. Zabieg ten może być stosowany na każdego rodzaju skórze. Jeśli chodzi o długość zabiegu i odstępy czasowe w wykonywaniu go – zwykle ustala to prowadzący specjalista.

Przeczytaj też:

Zabiegi, które Cię odmłodzą I

ALNG

Komentarze (4)

pati25

8 lat temu

Roll Cit to z opisu ciekawe urządzenie.Lecz sama chyba bym się obawiała go stosować.Lepiej jak zrobi to ktoś wykwalifikowany

filodendron

8 lat temu

Pewnie niedlugo Chińczycy, zaleją Europę roll citami i wtedy sobie kupię,a może już nawet są w sprzedaży.Kiedys kupiłam coś , nie pamiętam nazwy, elektryczny aparat, który miał odnawiać skórę i wyobrażcie sobie łapał od niego prąd, wyrzuciłam go , żeby mnie nie kusił i nie był to aparat chiński, tylko amerykański

linet

8 lat temu

Takiego roll cita, w wersji domowej, mozna sobie sprezentować za jedyne kilkaset zł i możliwość odmładzania mieć pod ręką na co dzień. Korzyści dla skóry, a tym samym dla urody, są nie do przecenienia, tylko dlaczego ten mini wałeczek z mini igiełkami jest taki drogi, chociaż wcale nie jest wykonany ze złota?:)

pati25

8 lat temu

Gabinety kosmetyczne mają dużą gamę zabiegów.Ja raczej bym się zdecydowała na zabieg Cosmelan.Mam kilkka przebarwień n twarzy.Stosuję krem na przebarwienia.Krem ich nie zlikwiduje tylko rozjaśni.A dzięki zabiegowi mogę się ich pozbyć

Zostaw komentarz