Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Harmonella
Tematy

Fetyszyzm - niezdrowe podniecenie

04.08.2012

Komentarzy: 3

Fetyszyzm - niezdrowe podniecenie
Pierwotnie fetysz to mały przedmiot – kamień, koralik, figurka, gałąź – który był uosobieniem opiekuńczego bóstwa. Nam jednak kojarzy się bardziej z zaburzeniem sfery seksualnej. Czym jest fetyszyzm?

Niezdrowe podniecenie

To, że mężczyźnie podoba się kobieta w czerwonych szpilkach nie oznacza jeszcze, że jest on fetyszystą! Każdy z nas jest wrażliwy na inne bodźce seksualne, które są dla nas atrakcyjne i przy których będziemy czuć podniecenie. Możemy bardzo kochać swojego męża, ale to przecież nie oznacza, że nie może nam się podobać inny mężczyzna.

Podniecenie konkretnym elementem ciała czy ubioru jest rzeczą naturalną – jednej pani podobają się szczupli, energiczni mężczyźni o smukłych dłoniach, a jej koleżanka rozpływa się na widok panów o nieco kwadratowych proporcjach. Ktoś preferuje typ sportowy, kto inny – biznesowy.

Problem zaczyna się, gdy człowiek odczuwa podniecenie jedynie wtedy, kiedy jest obecny fetysz. Mało tego – zaczyna odczuwać podniecenie na sam jego widok! Taki człowiek nie osiąga spełnienia seksualnego, jeśli w pobliżu nie będzie obiektu jego podniecenia.

Fetysz, czyli obiekt nieożywiony, staje się przedmiotem pożądania.

Oto przykład: w zdrowym związku mąż może i czuje podniecenie na widok żony w pięknych butach, ale będzie też ją kochał w rozchodzonych kapciach. Dla fetyszysty kobieta przestaje istnieć w momencie, kiedy ściąga buty, które są jego fetyszem.

Joanna Pastuszka-Roczek

Przeczytaj też:
  • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
    Straszne ,gdy fetysz zawładnie człowiekiem,a najgorsza jest nekrofilia, bo pomijając wszystko inne może doprowadzić do morderstwa. Podejrzewam ,że większość ludzi ,którzy mają dziwne upodobania wcale się nie leczy.
  • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
    To zadziwiające a zarazem i niepokojące ile może być form fetyszyzmu.Niektóre dziwne.A nawet i przerażające.Takie odmiany fetyszyzmu zagrażające nam czy komuś bliskiemu należy leczyć
  • elle@elle avatar napisał(a) jakiś czas temu:
    tak, nekrofilia to cos obrzydliwego moim zdaniem ,bo jak fetyszem jest upodobanie do ladnej bielizny to duzo facotow tak ma, lubia ladna kobiete w ladnej oprawie i to na pewno nikomu krzywdy nie robi
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner Zdrowaseniorka
Czy wiesz, że? Gra wstępna - Zespół czynności wykorzystywanych zanim dojdzie do stosunku między partnerami . Gra wstępna ma na celu podniesienie… Czytaj dalej w słowniczku»
FacebookTab