NTM Życie z NTM

Nietrzymanie moczu jako problem społeczny

nietrzymanie-moczu

Wiele osób nie przyznaje się do tego schorzenia, które może zrujnować nam życie. Nietrzymanie moczu jako problem społeczny – dlaczego schorzenie zyskało takie miano?

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to mimowolny wyciek moczu przez cewkę moczową. Schorzenie to kojarzone jest z osobami w wieku starczym, jednak coraz częściej dotyka także młodych ludzi. Przyczyn możemy szukać w wielu aspektach. Wady wrodzone, urazy czy choroby neurologiczne to tylko niektóre z możliwych powodów pojawienia się nietrzymania moczu. Wstyd czy zażenowanie to częste uczucia, które towarzyszą chorobie, przyczyniając się do alienacji i kompleksów.

Nietrzymanie moczu jako problem społeczny

Problem nietrzymania moczu nie dotyczy niewielkiej liczby osób. Statystyki są przerażające. Coraz więcej ludzi boryka się z tego typu kłopotami zdrowotnym, często ukrywając je przed bliskimi czy nawet lekarzem. Nietrzymanie moczu, w dużej mierze dotyka kobiety w okresie menopauzy i starości oraz w okresie ciąży. Niestety żyjemy w społeczeństwie starzejącym się. Przybywa takich osób, co zwiększa rangę problemu. Najwyższy czas, aby głośno mówić o nietrzymaniu moczu. Ludzie nie są świadomi form skutecznego leczenia, które polepszyłoby komfort życia. Ukrywając chorobę i wstydząc się jej, będziemy pogłębiać stan schorzenia i dokuczliwe objawy. Takie zachowanie może skutkować nie tylko problemem towarzyskimi ale przede wszystkim zdrowotnymi. Ministerstwo Zdrowia także podkreśla wielkość tego problemu, umożliwiając pacjentom badania diagnostyczne, zachowania profilaktyczne oraz zakup odpowiednich środków higienicznych.

 Świadomość problemu

problem

Dzięki świadomości osób chorych na nietrzymanie moczu i całego społeczeństwa, jesteśmy w stanie zmniejszyć liczbę zachorowań. To niezwykle ważne, ponieważ schorzenie jest na tyle dokuczliwe i wstydliwe, że całkowicie może zmienić nasze życie. Aby temu zapobiec potrzebne są działania i otwartość pacjentów na leczenie, które w wielu przypadkach może okazać się bardzo skuteczne.

Nietrzymanie moczu jako problem społeczny to temat, który powinien zainteresować nie tylko osób z tym problemem. Być może ktoś z naszych bliskich, przyjaciół czy ludzi z bliskiego otoczenia jest zostawiony sam z radzeniem sobie z dolegliwościami i kłopotami natury psychicznej. Nasza pomoc może okazać się małym krokiem w walce z poważnym schorzeniem.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Emilly27k

7 lat temu

Ten problem dotyczy z tego co wiem w okresie letnim, jesieni i zimowym. N a ogół kobiety nie chcą rozmawiać o tym problemie. Wstydzą się rozmawiać. jestem za tym, aby w takich sytuacjach założyć podpaskę. Dla pewności. Może to być Bella 20. Mam do niej zaufanie. Nie zawiodła w trudnych sytuacjach, kiedy wystąpił problem. Obecnie go nie mam. Pati przydadzą się ćwiczenia, ale przy dobranej muzyce. Klasyczna muzyka będzie najlepsza w tym przypadku- łączenie przyjemnego z pożytecznym.

pati25

7 lat temu

To problem dla kobiety.Coraz więcej kobiet ma z tym problem.Jest wiele możliwości leczenia.Profilaktycznie możemyy sami w domu robić ćwiczenia mięśni Kegla

filodendron

8 lat temu

Niewątpliwie jest to wielki problem. Kobieta musi sie z nim zgłosić do lekarza urologa. Teraz już można sie z tej dolegliwości wyleczyć calkowicie za pomoca operacji, a jeżeli ktoś nie chce metody operacyjnej , to pozostają podpaski Tena Lady. Im kobieta starsza tym zagrożenie większe.

Zostaw komentarz