Dbaj o zdrowie Zdrowie

Dbaj o swoje serce każdego dnia

dbaj-o-swoje-serce-kazdego-dnia

Choroby serca kojarzone są z osobami w podeszłym wieku. Najczęściej są one następstwem prowadzonego wcześniej trybu życia choć mogą też być dziedziczne.

Dbanie o prawidłową kondycję układu krążenia i serca powinno być dobrym nawykiem a stosowanie kilku podstawowych zasad, nie powinno być wyrzeczeniem a codziennością:

Po pierwsze – nie pal. Nikotyna i tlenek węgla zawarte w papierosach sprzyjają powstawaniu miażdżycy oraz zakrzepów w tętnicach, co może prowadzić do choroby niedokrwiennej serca.

Po drugie – dużo się ruszaj. Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na pracę całego organizmu.

Po trzecie – dbaj o swoją wagę. Dodatkowe kilogramy sprzyjają podwyższeniu poziomu “złego” cholesterolu we krwi.

Po czwarte – dbaj o prawidłową i zbilansowaną dietę. Odpowiednio skomponowana pozwoli zapobiec zmianom na tle miażdżycowym oraz chorobom układu krążenia.

Osoby, które chcą uniknąć chorób układu krążenia, powinny wzbogacić swoją dietę o kwasy tłuszczowe omega-3. Te dobroczynne substancje znajdziemy w olejach roślinnych (oliwie z oliwek, oleju lnianym) oraz w tłustych rybach morskich. Z kolei magnez i witamina B6 odgrywają istotną rolę w sytuacjach stresowych. Jednocześnie chronią serce. Magnez zapobiega nadmiernemu uwalnianiu neuroprzekaźników o działaniu pobudzającym, tym samym „wycisza” nerwy i zmniejsza ryzyko zawału.

Dla kobiet w okresie menopauzalnym istotne jest uzupełnianie diety w fitoestroegeny, które pozwalają na złagodzenie niekorzystnych skutków klimakterium. Ponadto niektóre z nich, w tym lignany lniane zawarte w preparacie Ligunin® maja wielokierunkowy wpływ na organizm kobiety i oprócz regulacji gospodarki hormonalnej korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowych funkcji serca oraz maja właściwości przeciwutleniające.

Tekst sponsorowany

Komentarze (4)

Emilly27k

8 lat temu

To prawda,że o zdrowie własnego serca należy dbać codziennie. Jeśli unikniemy tego co jest złe na naszej drodze życia to unikniemy kłopotów z naszym zdrowiem.:)))

stazyz

8 lat temu

Podpisuję się obiema rączkami pod tym artykułem:) Dodałabym jedynie, że podwyższona waga sprzyja powstawaniu wielu innych chorób, w tym do najczęstszych można zaliczyć nadciśnienie tętnicze, cukrzycę oraz schorzenia układu kostnego.;)

Zostaw komentarz