czy-mozna-opoznic-menopauze

Menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety, stanowi efekt procesu starzenia się organizmu. Choć udaje się nam coraz bardziej wydłużać życie, to średni czas występowania menopauzy nie uległ zmianie. Nadal pojawia się ona pomiędzy 45. a 55. rokiem życia kobiety.

Poza czynnikami genetycznymi za czas nadejścia klimakterium odpowiada dieta oraz styl życia, jaki prowadzimy.

REKLAMA

Przykładowo: panie, które palą papierosy, średnio przyspieszają swój okres przekwitania aż o 2 lata. Natomiast codzienna porcja ruchu, która uaktywnia nie tylko mięśnie, ale także gruczoły oraz przemyślany jadłospis, bogaty w produkty pochodzenia roślinnego (szczególnie zalecana jest soja) – mogą odwlec oraz złagodzić nadchodzącą menopauzę.

Rekreacja na świeżym powietrzu oraz dieta, składająca się z produktów zawierających wapń i witaminę D3, jak sardynki, szprotki, jogurty, kefiry oraz sery żółte, uchronią Cię ponadto przed osteoporozą, na którą szczególnie jesteśmy narażone w wieku około menopauzalnym z uwagi na rozregulowaną pracę gruczołów.

By uspokoić hormony, złagodzić objawy klimakterium oraz uniknąć wiotczenia skóry, co wynika ze zmniejszonej produkcji hormonu żeńskiego (estrogenu), nasz ginekolog może zalecić nam hormonalną terapią zastępczą (HTZ).

A. Złotkowska

14 KOMENTARZE

  1. Tylko czy jest sens opóźniania. tego,co prędzej czy później i tak musi nadejść.Każda kobieta przez to przechodzi.W tej chwili przy tak rozwiniętej medycynie jest mnóstwo środków łagodzących uciążliwe objawy menopauzy,a pozytywne nastawienie i odpowiednia dieta też zrobią swoje.

  2. Stosując te wszystkie „złote środki” i cenne porady aby opóźnić menopauzę należy miec do niej pozytywne nastawienie gdyż według mnie to też działa na nasze samopczucie. Musimy zaakceptować ten okres w naszym życiu tak jak akcepyujemy wiele innych spraw mających znaczenie w naszym zyciu. Im pogodniejszy nastrój i optymistyczne podejście tym bardziej opóźnimy nadejście menopauzy a nawet będziemy lżej odczuwać jej początki .

  3. Annagata – też się zastanawiam czy jest sens?

    Ja biorę od kilku 3 tygodni menoplant soya 40+. Podobno japonki dłużej są młode dzięki diecie „sojowej”, ale u mnie nie wiem czy nie doprowadziła do wysypu pryszczy – chyba, że to z innego powodu.

  4. Ja już dość długo biorę Menoplant soya-40 i nic mi sie nie dzieje takiego jak u Summer . Czuje się dobrze a czy to działa czy nie więc nie wypowiem się, ale warto dostarczyć organizmowi trochę hormonków bo to one odpowiedzialne są za nasze zdrowie.Summer myślę, że te pryszcze są u Ciebie z innego powodu, albo po prostu jesteś uczulona na jakiś składnik. Musisz przestać na jakiś czas i zobaczysz, czy pryszcze Ci znikną. Jak nie znikną trzeba szukać innej przyczyny.

  5. Artykuł bardzo interesujący.Pytanie będące tematem tego artykułu zadaje sobie wiele kobiet.Zastanawiają się jak to można uzyskać.Znajdziemy tu odpowiedź.Mnie zastanawia zdanie „jogurty, kefiry oraz sery żółte, uchronią Cię ponadto przed osteoporozą”.Czytałam artykuł o mleku i jego przetworach.http://www.menopauza.pl/odzywianie_2/racjonalne_odzywianie_sie/kontowersyjne_bialko_2.htmlPiszą tam ,że kazeina zawarta w mleku i jego przetworach „przyczynia się do powstawania i powiększania kamieni nerkowych i żółciowych, wyjaławia organizm z wielu mikroelementów, a także w procesie trawienia pozbawia nasz organizm rezerw wapnia wyciągając go z kości”.Są więc dwie sprzeczne informacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ