trwały manicure

Dłonie stanowią naszą wizytówkę, dlatego ich  pielęgnacji warto poświęcić trochę uwagi. Połamane paznokcie czy odpryskujący lakier z pewnością nie dodają im uroku. Sucha skóra rąk również stanowi problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać, żeby nie odczuwać dyskomfortu podczas spotkań biznesowych czy w gronie znajomych. Co zrobić, by lakier do paznokci nie odpryskiwał? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na trwały manicure.

Żyjemy w ciągłym niedoczasie. Nie mamy zbyt wiele czasu na makijaż i malowanie paznokci, ale chcemy wyglądać dobrze. Aby nie marnować czasu, warto zawczasu dołożyć wszelkich starań, aby manicure był trwały. Jak tego dokonać? Skorzystaj z naszych porad.

Co zrobić, by lakier do paznokci nie odpryskiwał? Zadbaj o odtłuszczanie

Jeśli chcesz, aby twój manicure był trwały, musisz odpowiednio przygotować płytkę.  Na tłustych paznokciach kolorowa emalia nie chce się utrzymywać. Często miewasz taką sytuację, że malujesz paznokcie, a po kilku godzinach w ogóle tego nie widać, ponieważ lakier zdążył już odprysnąć?  Klucz do sukcesu stanowi dobre odtłuszczenie płytki przed przystąpieniem do manicure.  W tej roli najlepiej  sprawdzi się zmywacz z acetonem.  Resztki lakieru usunęłaś kilka dni temu i dzisiaj postanowiłaś pomalować paznokcie na czerwono? Zanim to zrobisz, przyłóż do wszystkich paznokci wacik uprzednio zwilżony zmywaczem z acetonem. Niestety, wiele z nas w ogóle nie pamięta o tym, żeby przed pomalowaniem paznokci dokładnie je odtłuścić. Paznokcie się nie świecą, nie są też lepkie, dlatego też nie dostrzegamy takiej konieczności. Tymczasem kremując ręce, jedząc obiad czy głaszcząc psa, natłuszczamy płytkę, nawet o tym nie wiedząc. Na tłustawych paznokciach nawet najdroższy lakier nie utrzyma się zbyt długo.

 

Sprawdzone sposoby na trwały manicure. Kup lakier z winylem!

Lakier lakierowi nierówny. Jeśli chcesz, aby twój manicure był trwał, zainwestuj w dobre kolorowe emalie. Wiele kobiet myśli, że trwały manicure znajduje się poza ich zasięgiem, ponieważ mają do dyspozycji niewielkie kwoty na zakup kosmetyków. Tymczasem dobry lakier do paznokci nie musi rujnować domowego budżetu. Trwałą kolorową emalię kupisz za kilka złotych. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na jej skład. Lakiery do paznokci z winylem na ogół charakteryzują się lepszą trwałością niż emalie pozbawione tego składnika.   Przed zakupem  kosmetyku możesz też sprawdzić, jak oceniają go blogerki kosmetyczne. Przejrzyj kilka  wpisów i wyciągnij z ocen średnią.

jak przedłużyć trwałość manicure

Zainwestuj w top coat!

Top coat to  kosmetyk, o którym wiele kobiet nie słyszało, a szkoda, bo to naprawdę przydatny produkt. Jak działa lakier nawierzchniowy? Top coat ma za zadanie przyspieszyć wysychanie kolorowej emalii, przedłużyć jej trwałość i nadać pomalowanym paznokciom intensywny połysk. Dobry top coat nie musi kosztować majątku, za kilkanaście złotych można kupić prawdziwe perełki. Za ich sprawą twój manicure będzie prezentował się nienagannie nawet przez tydzień. Top coat przedłuża trwałość nawet nietrafionych kolorowych emalii, dlatego warto się  w niego zaopatrzyć i używać za każdym razem, gdy malujesz paznokcie.

Jak przedłużyć trwałość manicure? Odżywka do paznokci wzmocni płytkę!

Dlaczego lakier odpryskuje z paznokci już po kilku godzinach? Problem bardzo często stanowi kiepski stan naszej płytki. Gdy paznokcie są miękkie, kruche i wykazują tendencję do rozdwajania, manicure nie grzeszy trwałością. Aby wzmocnić płytkę, zadbaj o paznokcie. Możesz tego dokonać na kilka sposobów. Dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jedząc sporo owoców, warzyw i nabiału oraz stosując odpowiednio dobrane kosmetyki. Odżywka do paznokci nakładana regularnie wzmocni paznokcie i zapobiegnie rozdwajaniu. Możesz stosować kosmetyk w postaci olejku, musisz jednak pamiętać, że tego typu produkty wymuszają rezygnację z malowania paznokci. Dobrym rozwiązaniem są odżywki do paznokci w postaci bezbarwnego lakieru. Można je nakładać jako bazę pod kolorowe emalie lub nosić solo.

Irmina Cieślik