Dieta Włącz do diety...

Jedzenie na pobudzenie

jedzenie na pobudzenie

Po wakacyjnym odpoczynku często jesteśmy nieco rozleniwieni. Trudno wstać nam z łóżka i wrócić z energią do codziennych obowiązków. Gdy nawet kawa nie jest wstanie zadziałać w pełni, pomoże nam jedzenie na pobudzenie.

Poranne pobudzenie

Rano zwykle sięgamy po filiżankę kawy. Do tego najlepiej coś słodkiego, co niestety niekorzystnie odbija się na naszej figurze. Aby się obudzić, wcale nie musimy wlewać w siebie kolejnych litrów kawy, zagryzając ich czekoladą. Odpowiednią porcję energii zapewnią nam produkty, które z powodzeniem zastąpią kawę. Jedząc je, każdego ranka będziemy tryskać życiem i gotowością do działania.

Yerba mate

Yerba mate to doskonała alternatywa dla kawy. Napar działa nawet lepiej niż popularna kawa. Yerba jest przygotowywana z ostrokrzewu paragwajskiego. Po wypiciu naparu, organizm jest pobudzony i aktywny nawet przez kilkanaście godzin. Dodatkowo, yerba mate skutecznie redukuje stres, głód oraz uczucie zmęczenia. W Polsce bez problemu dostaniemy yerbę w dobrych sklepach zielarskich czy spożywczych.

Owsianka

Przez niektórych uwielbiana owsianka to najlepsze, co możemy zaserwować sobie na dobry początek dnia. Takie śniadanie jest przede wszystkim zdrowe i pożywne, a dzięki rozmaitym dodatkom także smaczne. Owsianka jest idealna dla dzieci i dorosłych. Wzbogacona owocami, orzechami i bakaliami zapewni nam zdrowy start każdego dnia.

Awokado

Awokado to pyszny owoc i prawdziwe bogactwo cennych składników odżywczych. Zawiera magnez,potas,luteinę czy witaminę E oraz błonnik. Działa nie tylko na zdrowie, a także na urodę. Ale z ilością awokado nie należy przesadzać, ponieważ to dość kaloryczny owoc. Doda nam energii i wzmocni pracę serca, więc raz na jakiś czas, zjedzmy go na śniadanie.

Samgyetang

Samgyetang to koreańska zupa z żeń-szenia i kurczaka. Niezwykle pożywna, podawana na gorąco, reguluje różnice temperatur organizmu i zapewnia nam porządną dawkę energii. Wszystko dzięki zdrowym składnikom, takim jak ryż, czosnek, cebula, rodzynki czy por.

Zielona herbata

śniadanieZnana ze swoich właściwości od wieków, zielona herbata to propozycja da tych, którzy nie przepadają za kawą, a pragną równie aktywnie zaczynać każdy dzień. Zielona herbata jest bardzo zdrowa, pobudza i chroni przed nowotworami, więc zdecydowanie warto ją pić.

Katarzyna Antos

Komentarze

dulcynea

4 lata temu

Jedzenie na pobudzenie , fajnie to brzmi.
Ja zawsze zaczynam dzień , niestety, od kawy. Bez niej o już 10 miałabym ogromny ból głowy ( uzależnienie ?).
Owsiankę lubię rano na śniadanie, piję też dużo zielonej herbaty. Avokado muszę spróbować raz w tygodniu.
Yerbę zarzuciłam , bo mi się znudziła 🙂

Zostaw komentarz