zastosowanie laserów w komsetologii

Lasery to jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania różnych defektów skórnych. O efektach laseroterapii nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Czy wiemy wszystko na temat przeprowadzania zabiegów laserowych?

Również odbarwienia i przebarwienia skóry głównie u osób opalonych i z wysokim fototypem skóry, które nie stosują fotoprotekcji i nie chronią się od słońca po zabiegu. Należy również mieć na uwadze możliwość wystąpienia reakcji alergicznych, infekcjach bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych.

Czy pacjenci stosują się do zaleceń dotyczących rekonwalescencji?

Okres rekonwalescencji jest cechą indywidualną każdego pacjenta, zależy od rodzaju zastosowanego laser i techniki zabiegowej. Zabiegi laserowe z naruszeniem ciągłości tkanek wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji oraz częstszej i wnikliwszej obserwacji pozabiegowej.

Ważnym elementem laseroterapii jest dokładne poinformowanie pacjenta o postępowaniu pozabiegowym. Pacjenci z reguły bardzo dokładnie wykonują zalecenia lekarskie, w związku z tym okres rekonwalescencji przebiega prawidłowo i bez powikłań.

Czy po laseroterapii wymagane jest stosowanie specjalnych preparatów?

Po zabiegach laserowych stosuje się najczęściej preparaty natłuszczające, łagodzące, przyspieszające naskórkowanie i regenerację skóry oraz niekiedy preparaty przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Należy również pamiętać o blokerach promieni UV o maksymalnej ochronie SPF 50+ i stosować je nawet co kilka godzin.

Kosmetologia Estetyczna