Uroda

Zabieg botoxem – co warto wiedzieć przed wizytą?

Zabieg botoxem

Zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają nam zadbać nam o naszą urodę. Niektóre z nich działają wręcz jak wehikuł czas. Jednym z takich, jest właśnie zabieg toksyną botulinową, znaną lepiej jako botox. Czy warto poddać się temu zabiegowi? 

Starzenie to naturalny proces, który koniec końców dopadnie każdego z nas. Oczywiście to, w jaki sposób nas dotknie, zależy od wielu czynników, takich jak między innymi geny, styl życia, czy aktywność fizyczna. Żyjąc w sposób świadomy, możemy znacznie spowolnić efekty starzenia. Dotyczy to zarówno tych fizycznych, jak i zdrowotnych. Dziś powiemy jednak o tym, z czym często ciężko jest się nam pogodzić, czyli ze zmianą wyglądu. Zmarszczki, modyfikacja dawnego owalu twarzy i utrata elastyczności skóry. To tylko nieliczne z objawów zewnętrznych starzenia. Każdy z nas chce wyglądać pięknie i czuć się młodo, chociażby duchem. Obecnie medycyna estetyczna umożliwia nam połączenie tych dwóch rzeczy. Dzięki dobrze dopasowanym zabiegom można skutecznie zatrzymać lub nawet odwrócić procesy starzenia widoczne na naszym ciele i twarzy. Sprawdźmy, jak działa botox — czyli najpopularniejsza substancja przywracająca młodość naszej skórze.

Czy warto zrobić sobie botox?

Wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z zabiegów medycyny estetycznej. Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się bowiem nawet przed 20 rokiem życia. Po 25 natomiast wszelkie bruzdy stają się coraz bardziej widoczne, nawet kiedy twarz jest w stanie spoczynku. Jest to więc dobry moment, by zadbać o swoją twarz i po prostu spowolnić proces starzenia się skóry. Dobrze dopasowany zabieg właśnie to nam zapewni.

Wiele pań martwi się, że po zabiegu ich twarz zupełnie się zmieni, a efekt będzie sztuczny. Warto zaznaczyć, że obecnie medycyna estetyczna osiąga niezwykle wysoki poziom. Znane wszystkim urodowe wpadki nie zdarzają się już albo wcale, albo jedynie po zabiegu wykonanym przez osobę niekompetentną. Z tego też powodu, warto korzystać ze wspaniałych możliwości tego działu medycyny, jedynie w renomowanych klinikach, takich jak https://drwinczakiewicz.pl/.

Zabieg toksyną botulinową — efekt

Zabieg toksyną botulinową słynie ze swej niezwykłej skuteczności oraz imponującym efektom. Jest tak, ponieważ jej wstrzyknięcie w okolice zmarszczek powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów nerwowych. Tym samym następuje swego rodzaju paraliż mięśni twarzy odpowiedzialnych za tworzenie się bruzd w danym miejscu. Warto odwiedzić stronę https://drwinczakiewicz.pl/portfolio-item/toksyna-botulinowa/, by dowiedzieć się nieco więcej zarówno o efektach, jak i przebiegu zabiegu botoxem.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz