Dbaj o zdrowie Zdrowie

Wylecz anginę

wylecz-angine

Co należy robić, by nie przeciwdziałać bakteriom, które są potrzebne w organizmie, ale błędnie posądzane o wywołanie chorób? Jak usunąć prawdziwą przyczynę grypy i anginy jaką jest osłabienie organizmu i toksemia?

Profilaktyka i leczenie

Antybiotyki owszem zdają się pomagać i tylko w nielicznych przypadkach, przy bardzo silnych organizmach, nie spowodują uszkodzeń. Sposób w jaki antybiotyki działają to zwalczanie objawów (podobnych grypie) jakimi w przypadku anginy są zazwyczaj:

  • silny promieniujący
  • ból uszu i gardła,
  • obrzęk gardła,
  • wysoka temperatura ciała,
  • powiększone węzły chłonne szyi,
  • przekrwienie migdałków,
  • złe samopoczucie,
  • utrudnione oddychanie,
  • nieprzyjemny zapach z ust oraz
  • brak apetytu

Ten ostatni wymieniony objaw jest szczególnie godny uwagi, z tego względu, iż poddanie się mu prowadzi do zwalczenia przyczyny choroby.

Podczas anginy i grypy, nie należy jeść na siłę. Ważne jest natomiast, aby pić dużo płynów w postaci wody, soków owocowych i warzywnych. Zaleca się również konsumpcję ciepłych, ale nie gorących zup. Nie mogą one zawierać dużych ilości soli, ponieważ wpływa ona drażniąco na gardło i jego okolice. Jej właściwości wysiąkające mogą spowodować zmniejszenie wakuoli komórkowych w komórkach mięśni przełyku, co sprawi, że ich gojenie stanie się znacznie wolniejsze.

Nie należy przeciwdziałać drobnoustrojom, lecz wspomóc je przeciągając na swoją stronę. By zwalczyć choroby powinnyśmy skupić się na rozpuszczaniu złogów i wydalaniu śluzu z organizmu. Pomocne będą tu sok z cytryny, rumianek, pokrzywa, wody bogate w minerały (Wielka Pieniawa lub Jurajska), a także dodawany do wody z cytryną miód. Trzeba pamiętać, że każde pożywienie w niepłynnej postaci i każdy lek dodatkowo obciąża organizm i upośledza jego umiejętności samoleczenia i regeneracji.

ALNG

Komentarze (9)

dulcynea

8 lat temu

Nigdy nie miałam anginy, może jako dziecko.
Ja każde najmniejsze przyziębienie kończę zapaleniem zatok.
A angina to wbrew pozorom ciężka choroba:-X

drobina

8 lat temu

Na szczęście z anginy już „wyrosłam”:-X – rzadko na nią choruję, ale dobre rady zawsze mogą się przydać.

elle@elle

8 lat temu

niektorzy maja predyspozycje do anginy ,u mnie w rodzinie tak jest ,siostra jak tylko sie podziebi zaraz ma angine ,a ja chyba dwa razy w zyciu przechodzilam te chorobe :)))

pati25

9 lat temu

Zioła na anginę:
płukanka malina, szałwia, rumianek
Zmieszać po 20 g liści maliny i szałwi oraz kwiatów rumianku. Jedną łyżkę stołową tak przygotowanej mieszanki zalać jedną szklanką wrzątku i zaparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Stosować do płukania jamy ustnej i gardła kilka razy na dzień.

płukanka szałwia, rumianek, tymianek
Zmieszać 100 g liści szałwi, 100 g kwitu rumianku i 50 g ziela tymianku. Jedną łyżkę stołową mieszanki zalać szklanką wrzątku i zaparzać po przykryciem 20 minut, przecedzić. Płukać gardło i jamę ustną kilka razy dziennie.

pati25

11 lat temu

Nigdy niie miałam anginy,no chyba jak byłam mała.Brak apetytu to objaw nie tylko anginy.Mi nawet przy zwykłym przeziębieniu nie chce się jeść

karoligrz

12 lat temu

wiadomo, że czosnek ma świetne właściwości, ale niestety wszystko to przyćmiewa ten jego zapach i smak:/

Emilly27k

12 lat temu

Dla mnie zawsze skuteczny sposób na leczenie to było mleko z miodem .Stara i niezmienna metoda leczenia.Zielarko nie można nosić cały czas korali czosnku.Irysku, popieram Cię i też myśę,że Zielarka pożartowała sobie z deczka:)

irysek7

12 lat temu

W artykule jest napisane, że sól wpływa drażniąco na gardło i jego okolice.
A przecież lekarze wciąż zalecają, aby w stanach zapalnych płukać gardło właśnie roztworem soli.

Zielarko, to chyba żart??

Zielarka

13 lat temu

Znam świetny sposób na leczenie anginy, polecam oprócz zaleceń lekarza jeszcze zrobienie z ząbków czosnku korali i noszenie ich przez cały czas, ja stosuję tę metodę jak tylko ktoś w rodzinie zachoruje, na katary i przeziębienia – też pomaga !

Zostaw komentarz