Moda

Walizka podróżna – jaką wybrać?

Walizka podróżna

Arnel Hasanovic z Unsplash

Przed nami urlop, wiele z nas zamierza go spędzić z dala od domu. Latem chętnie wyjeżdżamy nie tylko nad polski Bałtyk, ale też za granicę, by poznać inne kultury. Dłuższy urlop wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Trzeba zebrać wszystkie potrzebne rzeczy i odpowiednio je spakować. Pomoże w tym dobrze dobrana walizka podróżna. Na jaką się zdecydować spośród wielu dostępnych w sklepach?

Spis treści:

  1. Duża walizka – idealne rozwiązanie na dłuższy urlop
  2. Walizka podróżna z przegródkami ułatwia organizację
  3. Solidne walizki z ABS
  4. Walizka na kółkach – wygodne i praktyczne rozwiązanie
  5. Solidny zamek w walizce to podstawa!
  6. Walizka zabezpieczona szyfrem
  7. Kolorowe walizki w kwiaty

Duża walizka – idealne rozwiązanie na dłuższy urlop

Dłuższy urlop to prawdziwe wyzwanie logistyczne, wymaga od nas spakowania odpowiedniej ilości ubrań, bielizny, kosmetyków, butów, torebek i elektroniki. Wiele kobiet na wakacje zabiera też efektowną sukienkę koktajlową i szpilki. Te rzeczy zajmują sporo miejsca w walizce. Nic dziwnego, że trzeba dobrać odpowiednią.

Walizka podróżna z przegródkami ułatwia organizację

Na dłuższe wakacje przyda się duża walizka podróżna. Co w praktyce kryje się pod tym pojęciem? Duże walizki podróżne to te, które mogą pochwalić się pojemnością rzędu 90-130 litrów. W związku z tym, iż na urlop zabieramy ze sobą mnóstwo różnych rzeczy i nie chcielibyśmy, aby te uległy zniszczeniu czy pognieceniu, należy postawić na model z przegródkami. Pozwalają one odpowiednio zabezpieczyć bagaż na czas podróży. Ponadto dzięki nim dużo łatwiej można znaleźć rzeczy, których w danej chwili potrzebujemy. Te bowiem nie są ze sobą wymieszane.

Solidne walizki z ABS

Walizki podróżne stanowią spory wydatek. Dobrze więc, aby posłużyły nam więcej niż jeden raz. Aby tak się stało, należy postawić na walizkę wykonaną z wytrzymałych materiałów. Specjaliści polecają te z ABS i polikarbonu. Samo tworzywo to jednak za mało, by ocenić jakość walizki. Zwróć uwagę, czy została ona wykonana starannie z należytą dbałością o szczegóły. Czasem problem stanowi zacinający się zamek, którego wymiana na sprawny stanowi spory koszt. Warto więc mieć to na uwadze.

Walizka na kółkach – wygodne i praktyczne rozwiązanie

Duże walizki są ciężkie, dlatego nikt ich nie nosi w ręce. Należy zadbać o to, aby posiadały kółka, które umożliwiają ich ciągnięcie po lotnisku czy dworcu kolejowym. Stanowi to spore udogodnienie. Jest też korzystne dla naszego kręgosłupa. Zwróć uwagę na jakość wykonania kółek od walizki.  Jeśli te już mają problem ze zwrotnością, to z czasem będzie tylko gorzej.

Solidny zamek w walizce to podstawa!

Walizka podróżna powinna mieć również solidny zamek, w końcu trzeba ją czasem szybko otworzyć na lotnisku, aby można przeprowadzić kontrolę. Podczas urlopu często ją otwieramy i zamykamy. Kiepskiej jakości zamek tego nie przetrwa i może nas zmusić do gorączkowych poszukiwań nowej walizki. W miejscowościach turystycznych te znajdziemy bez problemu, ale w bardzo wysokich cenach.

Walizka zabezpieczona szyfrem

Dobrze, aby walizka, którą zabieramy ze sobą w podróż, posiadała stosowne zabezpieczenie. Szyfrowanie chroni nas przed dostępem do jej zawartości osób nieuprawnionych. Na szczęście tego typu modele są coraz bardziej rozpowszechnione. Choć stanowią nieco wyższy koszt, to ze względów bezpieczeństwa warto go ponieść. Utrata kosztownej biżuterii czy dokumentów to większy problem niż dopłata kilkuset złotych do stosownego zabezpieczenia.

Kolorowe walizki w kwiaty

Walizki nie muszą wyglądać nudno. Jeśli cenisz sobie modne wzornictwo, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Obok monochromatycznych walizek coraz częściej oferuje się te w kwiaty czy liście monstery. Dzięki tym printom nabierają one jeszcze bardziej wakacyjnego charakteru. Stanowią też modny dodatek, który podkreśla szyk naszej urlopowej stylizacji.

Dodaj komentarz