Strefa SPA Uroda

W świecie SPA…

w-swiecie-spa

Z języka łacińskiego skrót SPA oznacza : „Sanitas per aquam”, co tłumacząc na język polski oznacza „zdrowie dzięki wodzie”. Jednak co naprawdę kryje się pod tymi słowami?

wSPAniały relaks dla ciała i ducha…

Już w starożytności kąpiel odgrywała istotny element życia religijno–kulturowo–obyczajowego.
Kleopatra z kąpieli czerpała przyjemność połączoną z odnową swojego ciała. A w rzekach Gangesu do dzisiaj odbywają się rytualne kąpiele.

Dzisiaj SPA to całe kompleksy hoteli gwarantujących nam niezapomniane wrażenia. Oprócz wszelkich zabiegów, w których kluczową role odgrywa nadal woda, jak aromaterapię czy bicze wodne, SPA powiększa swoje oferty o następujące atrakcje:

  • masaże, które oprócz działania zdrowotnego sprawiają, że poczujemy się zrelaksowane i wypoczęte

  • szereg maseczek, zabiegów, które odżywią i poprawią wygląd naszej zmęczonej twarzy
  • pobyty z odchudzająca dietą, która wraz z gimnastyką i relaksem pomoże nam zgubić zbędne kilogramy
  • szereg indywidualnych, tematycznie określonych pakietów, np. dla młodych mam
  • każdy obiekt SPA ma również ofertę fitness czy propozycję dla starszych klientów jak np. Nordic Walking

SPA stały się najmodniejszym sposobem na spędzenie czasu, który zaprocentuje regeneracją ciała i ducha. Hotele prześcigają się w udogodnieniach i nowościach aby zachęcić jak największą rzeszę ludzi do wyboru właśnie ich uzdrowiska.

Również wielkie korporację, chcąc nobilitować wybranych pracowników fundują im weekend SPA, a nie jak bywało to kiedyś premię gotówkową. Z tego faktu wynika również stereotyp, że SPA jest utożsamiane z ludźmi zapracowanymi, którzy mogą pozwolić sobie jedynie na weekendowy wypad. Jednak coraz częściej można napotkać na oferty skierowane do starszych ludzi oraz seniorów, dla których przygotowywane są specjalne zabiegi odmładzające oraz programy rekreacyjne. Również z uwagi na ogromną konkurencję, hotele wraz z nowościami prezentują bardzo wiele korzystnych promocji aby każdy z nas mógł pozwolić sobie na tego typu wypoczynek.

Domowe SPA

Aby w domowym zaciszu skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą kąpiel w specjalnie stworzonych warunkach, wystarczy odpowiednia wanna, najlepiej z hydromasażem. Asortyment produktów, które tworzą klimat w „domowym SPA”, jest na tyle szeroki, że bez przeszkód możemy rozkoszować się aromatyczną ucztą dla ciała i ducha.
Przy pomocy partnera, gwarantujemy również rozkoszny masaż i dokładne nawilżenie ciał aromatycznymi olejkami, które pobudzą nasze zmysły.
Drogie Panie na weekendowy, ostatkowy wieczór polecam troszkę rozkoszy dla zmysłów swoich i partnera.

Ania 14-stek

Komentarze (7)

pati25

9 lat temu

W SPA nigdy nie byłam.Nie marzę o tym aby tam pojechać.W zaciszu mojej łazienki robię sobie raz w tygodniu takie małe SPA

sara

10 lat temu

Zostałam posiadaczką bonów TRAVELLSPA,może znacie godne polecenia hotele lub pensjonaty,gdzie można je ciekawie zrealizować.

krystyna59

10 lat temu

Chyba skorzystam z rady i dzisiaj wieczorem zrobię sobie kąpiel z aromatycznymi olejkami.
ale tak naprawdę to chciałbym pojechać do SPA prawdziwego, żeby chociaż przez parę dni to ktoś się mną zajął. Mam nadzieje, że ktoś z moich bliskich sprawi mi taki prezent.

annanna

10 lat temu

Jeszcze nigdy nie byłam w SPA, ale znajdując jakąś korzystną promocję na pewno z niej skorzystam, ponieważ same zdjęcia tych obiektów są bardzo zachęcające.

karoligrz

10 lat temu

Ja byłam 8 dni w SPA w Karpaczu i było cudownie, te wszystkie zabiegi, masaże, kąpiele, maseczki, okłady z błota i bardzo się cieszę, że wiele z tych kosmetyków możemy kupić same i stworzyć w domu swoje mini Spa… a najbardziej polecam takie kosmetycznie spotkania razem z przyjaciółkami.

sara

10 lat temu

Wszystko się zgadza asortyment produktów aby stworzyć sobie domowe spa jest ogromny,do tego troszeczkę wyobrazni i odpływamy…..w krainę rozkoszy.Super pomysł na ostatkowy wieczór i w tej rozkoszy nie przestajemy marzyć o zabiegach w prawdziwym SPA lub o wielkiej wannie w domu.

Zostaw komentarz