Poradnik pacjenta Profilaktyka

Ubezpieczenie zdrowotne dla seniora i jego rodziny

ubezpieczenie-zdrowotne-dla-seniora-i-jego-rodziny

Osoby starsze bardziej narażone są na wystąpienie nagłej choroby, niż osoby młode, dlatego to właśnie dla nich najbardziej przydatne może się okazać ubezpieczenie zdrowotne. Pytanie tylko, jaka granica wieku umożliwia zawiązanie umowy ubezpieczenia rodzinnego dla seniora i jego najbliższych?

Pakiet rodzinny ubezpieczenia

Poszukując najlepszego sposobu na zabezpieczenie zdrowia swojego i najbliższych, powinniśmy zainteresować się możliwością zawarcia pakietowej umowy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie rodzinne, dostępne w pakiecie zdrowotnym także w firmie Signal Iduna, umożliwia nam zapewnienie wszystkim ubezpieczonym wszechstronnej opieki medycznej, w wybranych, świetnie wyposażonych placówkach partnerskich firmy ubezpieczeniowej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Ubezpieczenie rodzinne pozwala na objęcie ochroną nie tylko ubezpieczonego, ale i jego małżonka czy partnera i partnerki, jak i dzieci. Istnieją jednak pewne ograniczenia w tym względzie. Do ubezpieczenia rodzinnego może przystąpić dziecko ubezpieczającego, o ile jest ono nieletnie, czyli do ukończenia 18 roku życia, bądź do ukończenia 25 roku życia, jeśli dziecko dysponuje statusem studenta.

Dodatkowo, ubezpieczyciel może ograniczyć wiek najstarszej osoby objętej ubezpieczeniem. Jest to całkowicie zrozumiałe, bowiem ubezpieczenie rodzinne nie jest swą konstrukcją dopasowane stricte do potrzeb i wymagań np. seniorów.

Granica wieku ubezpieczonego

Ubezpieczenie zdrowotne ma zapewniać pokrycie kosztów leczenia, profilaktyki i zabiegów, czy kosztów pobytu w szpitalu. Zakres usług medycznych obejmuje najczęściej wyłącznie teren Rzeczpospolitej Polskiej.

W wielu umowach ubezpieczenia rodzinnego zdrowotnego, spotkamy się z granicą wieku, do której może zostać zawarta polisa. Ubezpieczyciele określać mogą w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, maksymalny dopuszczalny wiek dla przyszłego ubezpieczonego. Można na przykład zawrzeć polisę zdrowotnego ubezpieczenia rodzinnego, jeśli przyszły ubezpieczony ma nie więcej niż 60 lat. Polisa zawarta przed ukończeniem tego wieku będzie ważna również i w kolejnych latach, ale np. 61 letnia osoba nie będzie mogła podpisać już takiej umowy ubezpieczeniowej. Niewykluczone jednak, że firma ubezpieczeniowa zaproponuje jej pakiet usług indywidualnych, dobrze dopasowany do jej potrzeb i oczekiwań. Lepiej jednak wcześniej zainteresować się możliwością opłacania składek na ubezpieczenie rodzinne, aby skutecznie chronić siebie i swoją rodziną przed ponoszeniem kosztów prywatnej opieki medycznej, jeśli niemożliwe będzie skorzystanie z publicznej służby zdrowia.

Autor zewnętrzny

Komentarze (4)

drobina

9 lat temu

Od kilku lat jestem na emeryturze, ale nie zrezygnowałam z ubezpieczenia zdrowtnego i nadal płacę dość wysokie składki. Szkoda mi trochę tej kasy, ale cóż – wolę to niż problemy z pokryciem kosztów ewentualnego leczenia:\

Marlenka33

10 lat temu

Gdyby mój ojciec cieszący się zawsze zdrowiem i świetną kondycją zdawał sobie sprawę jak kruche jest życie z pewnością ubezpieczyłby się. Niestety dziś już jest za późno, leży w stanie wegetatywnym i mimo dopłat NFZ, obie z mamą pokrywamy większość kosztów jego opieki.

Urutu

10 lat temu

Im człowiek jest starszy, tym większe problemy ze zdrowiem. Warto więc się zastanowić czy nie dobrze jest skorzystać z podobnej usługi, zwłaszcza że to co się dzieje w służbie zdrowia to patologia. Mam starszego, schorowanego ojca w wieku 56 lat i nie raz z nim rozmawiałem na ten temat. To on mnie przekonał do skorzystania z oferty jednej z firm i po raz kolejny przekonałem się, że miał rację.:-)

Zostaw komentarz