Moda Zawsze modna

Twój styl – Twój wybór

twoj-styl-twoj-wybor

Basia była wykładowcą na uczelni, młodym doktorem. Co nie często się zdarza miała absolutne uwielbienie swoich studentów. Stanowiła dla nich nie tylko naukowy autorytet, ale także inspiracje do zadawania pytań i rozwijania siebie.

Postaraj się wyobrazić sobie Basię. Pewnie widzisz młodą, elegancka kobietę w schludnej fryzurze i dobrze dobranej garsonce (podświadomie odwołujemy się do akademickiego dress codu).
Tymczasem Basia nosi rozciągnięte swetry w rozmiarze 44, powłóczyste szale, rzemyki na szyi, martensy. Jednym słowem wygląda jak współczesna hippiska.

Dlaczego ludzie ją kochają? To proste – Basia jest po prostu sobą!

Moda i obecne w niej trendy jawią się nam często bardziej jako konieczność, niż możliwość. Odzwierciedleniem tego są rzesze identycznie ubranych kobiet, dla których moda jest jarzmem. Tak stosowana sprawia nam więcej trudności, niż korzyści. Bagatelizujemy w ten sposób całą naszą indywidualność w tym także nasze ciało, sylwetkę, tuszę.

Tak stosowane trendy sprawiają także, że towarzyszy nam ciągłe poczucie niedosytu. Moda bowiem jest “zaprogramowana” jest na ciągłe zmiany i nigdy nie da się posiąść wszystkiego, bo to nieustannie podlega przemianom.

Tymczasem prawdziwa radość możemy odnaleźć w poszukiwaniu własnego stylu i hołdowaniu mu. Większość z nas intuicyjnie dobiera produkty dla siebie, odrzucając pozostałe te „których bym nie włożyła, bo to nie w moim stylu”.

Styl każdej z nas wynika z tego, jakimi jesteśmy. Pewne siebie, otwarte, spontaniczne kobiety będą inaczej dobierać stroje, fasony, kolory, niż te, które są nieśmiałe i nie lubią się wyróżniać. To dlatego Twój styl musi być Twoim wyborem. Większość z nas ma pewnie doświadczenie uczucia bycia „przebranym”, które powoduje ogromny dyskomfort. Stąd też w poszukiwaniu swojego stylu nie warto sugerować się opiniami innych ludzi, które często opierają się bardziej na wyobrażeniach, niż rzeczywistym poznaniu.

Basia ubrana w elegancki, galowy strój z pewnością nie czułaby się sobą.

Joanna P

Komentarze (6)

pati25

7 lat temu

Każda osoba ubiera się tak jak lubi.Jak jej wygodnie.Nie
ubieramy się przecież dla innych tylko dla siebie.My mamy czuć się dobrze,komfortowo w tych ciuchach

filodendron

9 lat temu

Trzeba nosić to w czym czujemy się wygodnie ,ale także należy zwrócić uwagę na to ,żeby się nie ośmieszać.Są pewne granice,których nie możemy przekroczyć.

okulary

10 lat temu

Moda nie może być dla nas jarzmem,bo zniewala nasze ruchy,zwłaszcza jeżeli obciska sylwetkę,lub jest za szeroka bluzka to zniekształca nasz wygląd nie dodaje uroku.Stworzenie własnego stylu to najlepsza sprawa.Ja pewne rzeczy muszę brać pod uwagę mam krótką szyę więc nie ubieram golfów,jestem pełna w biodrach,to mam umiar nie dopasowuje,zupełnie całkiem, lubię styl sportowy.

izabelle

10 lat temu

Ja również muszę się zgodzić z tym że najważniejsze w ubiorze jest komfort i wygoda noszenia. Jeśli dobrze czujemy się w swoich ciuchach to to oznacza że nasz styl jest idealny. Nigdy nie zwracałam i nie zwracam uwagi na modę, trendy. Noszę to co lubię, w czym czuję się dobrze i fajnie wyglądam. Sama sobie jestem stylistką nie idę ślepo za modą.

stazyz

10 lat temu

Oczywiście zgadzam się w 100%. To jak się ubieramy ma przynieść komfort i wygodę nam samym a nie przypadkowemu otoczeniu..Co o nas myślą to ich problem..my mamy czuć się dobrze i pięknie wg naszego upodobania:):)Pozdrawiam

Zostaw komentarz