terapia-melatonina-dla-dojrzalych-pan

Z powodu nieodpowiedniej diety u kobiet po 40. roku życia poziom melatoniny znacznie spada. Jakie są tego konsekwencje i sposoby przeciwdziałania?

Japońscy naukowcy zbadali kobiety miedzy 40–44 rokiem życia i stwierdzili, że stężenie melatoniny w ich moczu jest o 41% mniejsze niż u kobiet w wieku 30–34 lat. Natomiast grupa kobiet w wieku 55–59lat wykazywała mniejsze o 33% stężenie melatoniny w moczu w porównaniu z młodszą grupą wiekową pań – od 50 do 54 lat.

Gdy melatoniny zaczyna brakować…

Wszelkie problemy z wydalaniem stolca, złym trawieniem czy złą pracą jelit są pierwszą i dotąd główną przyczyną zmniejszania się wydzielania melatoniny. Kobiety mają także problemy z poprawną produkcją i wydalaniem moczu, co objawia się często przewlekłymi bólami brzucha pomiędzy godzinami 2.00 a 5.00 w nocy. Jest to spowodowane złą dietą, w której przeważają produkty pochodzenia zwierzęcego, mające odczyn kwasowy, powodujący nieprawidłowe i zbyt uciążliwe dla organizmu trawienie. Problem ten nasila również zjadanie zbyt dużych ilości produktów rafinowanych, oczyszczanych i gotowanych, które upośledzają pracę układu pokarmowego.

Anna J