Uroda

Tatuaże w każdym wieku

tatuaze-w-kazdym-wieku

Elegancka starsza kobieta i tatuaż? W dzisiejszych czasach to nic dziwnego. Tatuaże przestały już kojarzyć się negatywnie. Czy to tylko ekstrawagancki dodatek, czy symbol o głębszym znaczeniu?

Sztuka tatuażu

Dziś tatuaże są bardzo modne. Wiele osób robi je, bo ładnie wyglądają. Jednak decyzja o zrobieniu tatuażu nie powinna być tylko kwestią mody i ulotnego, ładnego wzoru. Tatuatorzy przestrzegają, że nie warto tatuować na brzuchu motylka czy kwiatka, jeśli ma tylko ładnie wyglądać.

Tusz w końcu kiedyś wyblaknie, a skóra się zestarzeje. Należy zastanowić się nad tym, co tatuaż ma wyrażać i w którym momencie życia go zrobić. Dobrze, jeśli tatuaż staje się częścią ciała i duszy, wyraża coś istotnego, co warto zapamiętać i zachować na zawsze.

Tatuaż dla dojrzałej kobiety

Czy to wypada? Tatuaż jest prawdziwą sztuką, a sztuka nie pyta o wiek. Każdy może ozdabiać swoje ciało. Tatuaż u starszej kobiety jest dziś postrzegany raczej jako ekstrawagancja lub szalony wybryk. Nie zawsze są to tylko wzory na pozór pozbawione znaczenia. Niektóre kobiety decydują się na tatuaż w przełomowych momentach swojego życia.

To nie są obrazki na pokaz. To symbole tylko dla nich, w miejscach niewidocznych dla innych ludzi. Często są to przełomowe daty – np. moment wygrania z nowotworem piersi, lub imiona ważnych osób – np. ukochanych zmarłych rodziców. Tatuaż od zawsze pełnił formę magiczną i rytualną, był rodzajem amuletu i symbolu.

M. Witczak

Elegancka starsza kobieta i tatuaż? W dzisiejszych czasach to nic dziwnego. Tatuaże przestały już kojarzyć się negatywnie. Czy to tylko ekstrawagancki dodatek, czy symbol o głębszym znaczeniu?

Fakty i mity o tatuażach

Wiele osób myśli o tatuażu, ale boi się negatywnych konsekwencji: bólu, chorób zakaźnych, raka skóry i wielu miesięcy gojenia się skóry. Nie wszystkie z zasłyszanych opinii to prawda. Oto kilka najpopularniejszych faktów i mitów na temat tatuaży:

  • Tatuowanie jest bolesne – to fakt. Stopień bólu zależy od wytrzymałości osoby.
  • Podczas tatuowania można „złapać” zakaźną chorobę – to mit, który ma swoje ziarenko prawdy. W profesjonalnych, sterylnych gabinetach tatuażu nie ma ryzyka przeniesienia choroby zakaźnej na klienta. Należy sprawdzić, czy tatuaż jest wykonywany jednorazową igłą, tusze brane z jednorazowych pojemniczków, a tatuator posiada rękawiczki. Wykonywanie zabiegu w innych warunkach jest niedopuszczalne.
  • Tatuaż zwiększa ryzyko chorób skóry, w tym raka – to także mit. Tatuaż wykonany w sterylnych warunkach nie zagraża zdrowiu, pod warunkiem właściwej pielęgnacji po zabiegu. Należy bezwzględnie słuchać zaleceń specjalisty, nawilżać tatuaż specjalnym kremem, nie dopuszczać do jego przesuszenia i nie drapać strupków.
  • Tatuaż bardzo długo się goi – to mit. Tatuaż goi się do dwóch tygodni, w zależności od kondycji skóry.

M. Witczak

Elegancka starsza kobieta i tatuaż? W dzisiejszych czasach to nic dziwnego. Tatuaże przestały już kojarzyć się negatywnie. Czy to tylko ekstrawagancki dodatek, czy symbol o głębszym znaczeniu?

  • Biotatuaż, czyli tatuaż, który sam znika po jakimś czasie, to niestety mit. Nie ma takich barwników, które rozpuszczają się pod skórą. Istnieje bardzo duże ryzyko, że zostanie po nim ślad, dlatego nie warto w niego inwestować.
  • Tatuaż po jakimś czasie blaknie lub robi się zielony – to prawda, ale umiejętnie zadbany tatuaż może mieć bardzo długi żywot. Należy go często nawilżać balsamem i nie wystawiać na działanie promieni UV (lub stosować na tatuaż kremy z wysokimi filtrami UV). Co ok. 10 lat warto odnawiać wzór, by nie dopuścić do nieestetycznego wyglądu.
  • Trudno pozbyć się tatuażu – niestety to fakt. W grę wchodzi jedynie zabieg operacyjny lub laser. Po usunięciu tatuażu mogą zostać ślady. Dlatego to takie ważne, by decyzja o jego zrobieniu była przemyślana.
  • Tatuaż jest tylko dla młodych – to mit! Tatuaże są dla wszystkich, niezależnie od wieku!

M. Witczak

Komentarze (7)

dulcynea

10 lat temu

Nie podobają mi się tatuaże, sama nigdy bym się na niego nie zdecydowała. Ale jeśli ktoś lubi , to czemu nie ?
Na pewno tatuaż wygląda ładniej na młodej skórze niż na starszej. A przecież wykonujemy go na całe życie:-X

pati25

10 lat temu

Nie jestem przeciwna tatuażom.Ale sobie bym nigdy nie zrobiła.Na młodej,jędrnej skórze tatuaż wygląda ładnie.Ale potem,gdy skóra ta straci jędrność,jest pomarszczona.(bandit)(ninja)We Francji niedawno wprowadzili zakaz robienia kolorowych tatuażyy

filodendron

10 lat temu

Nie jestem przeciwna tatuażom np. o motywie kwiatowym, dekoracyjnym. Nie bardzo wyglądają na człowieku tatuaże w formie twarzy.Zwłaszcza jak ktoś się roztyje i tatuaż sie rozejdzie, to nie wyglada ładnie. Latem stałam w kolejce do kasy w drogerii. Parę osób przede mną stała kobieta z dzieckiem, która na plecach miała wytatułowane 69 , co wiadomo oznacza pozycję seksualną. Chyba kobieta ta chciała ogłosić mężczyznom co lubi ;). Wszyscy w kolejce śmiali się z niej po cichu. Uważam ,że tego typu reklama swoich erotycznych upodobań w widocznym miejscu na ciele jest wulgarna.

mejgosia

10 lat temu

a ja wręcz przeciwnie! To szaleństwo na miarę moich możliwośći! Od dawna marzę o tej odrobince ekstrawagancji! marzy mi sie taka delikatna bransoletka o motywie roślinnym na przedramieniu, a w przyszłości druga na nodze! Będzie to taka trwała ,,biżuteria”, a zrobię ja na pamiątkę…..może menopauzy? jeszcze intencji nie mam wymyślonej, no i muszę znaleźć odpowiedni salon, bo to bardzo ważne! (LOL)

Mindi

10 lat temu

Nie podobają mi się trwale tatuaże, właśnie dlatego, że w starszym wieku są niestosowne i potem ludzie się wstydzą. Ale w tamtym roku miałam ochotę nad morzem zrobić sobie w dyskretnym miejscu tatuaż z henny… ale i tak się nie ośmieliłam widząc samą młodzież 😉

drobina

10 lat temu

Często miewam szalone pomysły, ale na tatuaż chyba bym się jednak nie zdecydowała, chociaż…kto wie…nigdy nie mów nigdy…:-X

sirena46

10 lat temu

Ja bym sobie nigdy nie zrobiła tatuażu, chociaż u innych niektóre tatuaże mi się podobają. Jednak, o ile u młodych ludzi tatuaże wyglądają jako tako, to np. u 80-letniej osoby nie jest to ładne. X(
Ostatnio wyczytałam, że po zrobieniu tatuażu trzeba odczekać około pół roku zanim będzie można być dawcą szpiku.

Zostaw komentarz