tatuaze-w-kazdym-wieku

Elegancka starsza kobieta i tatuaż? W dzisiejszych czasach to nic dziwnego. Tatuaże przestały już kojarzyć się negatywnie. Czy to tylko ekstrawagancki dodatek, czy symbol o głębszym znaczeniu?

Sztuka tatuażu

Dziś tatuaże są bardzo modne. Wiele osób robi je, bo ładnie wyglądają. Jednak decyzja o zrobieniu tatuażu nie powinna być tylko kwestią mody i ulotnego, ładnego wzoru. Tatuatorzy przestrzegają, że nie warto tatuować na brzuchu motylka czy kwiatka, jeśli ma tylko ładnie wyglądać.

Tusz w końcu kiedyś wyblaknie, a skóra się zestarzeje. Należy zastanowić się nad tym, co tatuaż ma wyrażać i w którym momencie życia go zrobić. Dobrze, jeśli tatuaż staje się częścią ciała i duszy, wyraża coś istotnego, co warto zapamiętać i zachować na zawsze.

Tatuaż dla dojrzałej kobiety

Czy to wypada? Tatuaż jest prawdziwą sztuką, a sztuka nie pyta o wiek. Każdy może ozdabiać swoje ciało. Tatuaż u starszej kobiety jest dziś postrzegany raczej jako ekstrawagancja lub szalony wybryk. Nie zawsze są to tylko wzory na pozór pozbawione znaczenia. Niektóre kobiety decydują się na tatuaż w przełomowych momentach swojego życia.

To nie są obrazki na pokaz. To symbole tylko dla nich, w miejscach niewidocznych dla innych ludzi. Często są to przełomowe daty – np. moment wygrania z nowotworem piersi, lub imiona ważnych osób – np. ukochanych zmarłych rodziców. Tatuaż od zawsze pełnił formę magiczną i rytualną, był rodzajem amuletu i symbolu.

M. Witczak