sztuka-bra-fittingu

Każda z nas może pochwalić się innym biustem. Piersi każdej kobiety potrzebują wyjątkowego i indywidualnego traktowania. Zasługujesz na biustonosz idealny.

Bra-fitting czyli idea i metoda właściwego dopasowania bielizny może zmienić życia każdej kobiety, która do tej pory nie doceniała swojego biustu.

Przygodę z bra-fittingiem czas zacząć

Po pierwsze – obwód

Prawidłowo zmierzony obwód to punkt wyjścia dla określenia naszych wymiarów. Składają się one z dwóch współrzędnych:

  • obwodu pod biustem
  • obwodu w biuście

Różnica między nimi wskaże nam wielkość miseczki.

Obwód pod biustem

Zmierz na wydechu (ściśle) obwód klatki piersiowej dokładnie pod biustem. Zwróć uwagę, aby centymetr krawiecki płasko przylegał do ciała i był w linii równoległej do podłogi. Odczytany wynik zaokrąglamy w dół. Jest to ważne, ponieważ rozmiar pasa w biustonoszu zmienia się co 5 cm. Jeśli zatem masz np. 78 cm, wybierz rozmiar 70. Doradzane jest także sprawdzenie rozmiaru 75, aby przekonać się, w którym nasze ciało oraz piersi czują się i wyglądają lepiej. Może zdarzyć się, że w jednym modelu (bardziej rozciągliwym) wybierzesz 70, a w innym, wykonanym z nieco mniej elastycznego materiału, będziesz czuć się komfortowo w rozmiarze 75.

Rozmiar miseczek

Zakładamy miękki stanik i w pozycji wyprostowanej mierzymy obwód piersi w najszerszym miejscu, mniej więcej na wysokości brodawek. Nie ściskamy biustu, pozwalamy swobodnie przesuwać się centymetrowi i odczytujemy dokładnie wynik. Następnie korzystając z tabeli rozmiarów, szukamy obu liczb i odczytujemy wynik, który wypada na ich przecięciu. Pamiętajcie także, że każdy kraj ma inny system numeracji.

Zuzanna Górka