Biust(o)nosze Moda

Sztuka bra-fittingu

sztuka-bra-fittingu

Każda z nas może pochwalić się innym biustem. Piersi każdej kobiety potrzebują wyjątkowego i indywidualnego traktowania. Zasługujesz na biustonosz idealny.

Bra-fitting czyli idea i metoda właściwego dopasowania bielizny może zmienić życia każdej kobiety, która do tej pory nie doceniała swojego biustu.

Przygodę z bra-fittingiem czas zacząć

Po pierwsze – obwód

Prawidłowo zmierzony obwód to punkt wyjścia dla określenia naszych wymiarów. Składają się one z dwóch współrzędnych:

  • obwodu pod biustem
  • obwodu w biuście

Różnica między nimi wskaże nam wielkość miseczki.

Obwód pod biustem

Zmierz na wydechu (ściśle) obwód klatki piersiowej dokładnie pod biustem. Zwróć uwagę, aby centymetr krawiecki płasko przylegał do ciała i był w linii równoległej do podłogi. Odczytany wynik zaokrąglamy w dół. Jest to ważne, ponieważ rozmiar pasa w biustonoszu zmienia się co 5 cm. Jeśli zatem masz np. 78 cm, wybierz rozmiar 70. Doradzane jest także sprawdzenie rozmiaru 75, aby przekonać się, w którym nasze ciało oraz piersi czują się i wyglądają lepiej. Może zdarzyć się, że w jednym modelu (bardziej rozciągliwym) wybierzesz 70, a w innym, wykonanym z nieco mniej elastycznego materiału, będziesz czuć się komfortowo w rozmiarze 75.

Rozmiar miseczek

Zakładamy miękki stanik i w pozycji wyprostowanej mierzymy obwód piersi w najszerszym miejscu, mniej więcej na wysokości brodawek. Nie ściskamy biustu, pozwalamy swobodnie przesuwać się centymetrowi i odczytujemy dokładnie wynik. Następnie korzystając z tabeli rozmiarów, szukamy obu liczb i odczytujemy wynik, który wypada na ich przecięciu. Pamiętajcie także, że każdy kraj ma inny system numeracji.

Zuzanna Górka

Każda z nas może pochwalić się innym biustem. Piersi każdej kobiety potrzebują wyjątkowego i indywidualnego traktowania. Zasługujesz na biustonosz idealny.

Braffiterka do zadań specjalnych

W każdym profesjonalnym butiku z bielizną otrzymasz fachową pomoc brafitterki, której rady są bezcenne. Warto jednak poznać podstawowe zasady dobrze dobranego biustonosza w praktyce. Przygotuj duże lustro i zostań swoją brafiterką.

Prawidłowo zmierzony jest punktem wyjścia dla określenia naszych wymiarów. To na nim, a nie na ramiączkach, czy miseczkach spoczywa zadanie stabilnego podtrzymania biustu.

Po pierwsze:

W biustonoszu idealnie dopasowanym pas powinien płasko przylegać do ciała na całej długości klatki piersiowej, na równej wysokości z przodu i z tyłu oraz dawać największe wsparcie dla biustu. Jeżeli zapięcie ucieka w kierunku karku, a pas przesuwa się na ciele, to obwód jest za luźny. W tej sytuacji wybierz mniejszy rozmiar pod biustem.

Po drugie:

Dobrze wyregulowane ramiączka nie dźwigają ciężaru piersi. Jeśli masz odciśnięte czerwone ślady lub taśma wrzyna się w ciało, to spróbuj najpierw zwiększyć ich długość. Jeśli to nie pomaga, zmniejsz obwód pod biustem. Zrób także niezawodny test: zsuń oba ramiączka i sprawdź, co się dzieje z biustonoszem. Dobrze dobrany powinien pozostać w tym samym miejscu.

Zuzanna Górka

Każda z nas może pochwalić się innym biustem. Piersi każdej kobiety potrzebują wyjątkowego i indywidualnego traktowania. Zasługujesz na biustonosz idealny.

Po trzecie:

Ramiączka zsuwają się ciągle z ramion pomimo regulacji ich długości. Spróbuj zmniejszyć rozmiar pasa. Jeśli jest dobrany prawidłowo, zwróć uwagę na model bielizny. Niektóre biustonosze, jak na przykład bardotka, mają szerszy rozstaw ramiączek, wtedy najlepiej jest wypróbować inny model.

Po czwarte:

Jeżeli Twoje piersi wylewają się dołem spod fiszbin, to najprawdopodobniej masz za luźny obwód pod biustem i za małą miseczkę. Fiszbiny powinny płasko leżeć na mostku i żebrach, otaczać całe piersi. Jeżeli wbijają się w ciało, koniecznie zmniejsz obwód i zwiększ rozmiar miseczki.

Po piąte:

Ustaw się bokiem do lustra i sprawdź, czy profil piersi jest gładki i nie wystaje ponad krawędź miseczki. Jeżeli zauważysz efekt wylewania się biustu, fałdki pod pachami, koniecznie przymierz biustonosz z większymi miseczkami, tak aby pomieścił całą pierś.

Swoją przygodę z bra-fittingiem najlepiej jest rozpocząć od spotkania z profesjonalną brafitterką. Wspaniałą do tego okazją będzie akcja MAMY BIUST! Mama i córka razem, podczas której możesz odkryć swój biust na nowo dzięki fantastycznym biustonoszom marki Freya, Fantasie, Fauve i Elomi.

Dziękujemy za udostępnienie materiałów www.brastyle.pl

Zuzanna Górka

Komentarze (13)

asiakali

11 lat temu

Biustonosze po butach to moja druga obsesja…muszę ich mieć dużo…Kiedyś kupno biustonosza o był dramat, mały biust i nic nie pasowało. Kupowałam sztywne miseczki kompletnie nie dobrane do wielkości moich piersi. Kiedyś trafiłam na podobny artykuł i zaryzykowałam przy kolejnych zakupach. Dobrze się zmierzyłam , mimo że niedowierzałam wynikowi jaki rozmiar powinnam kupować spróbowałam i …to było to. Okzazało się ,że małe jest piękne .

Meguszka

11 lat temu

Ciekawy artykuł, jasno napisany. Jutro będę w butiku i osobiście zajmie się mną fachowiec 😉 Nie mogę się doczekać! :))))))))))))))) Jupi.

ell@

11 lat temu

Wreszcie !:) Bardzo pouczający, pełen czytelnych, jednoznacznych wskazówek artykuł.

Szkoda, że nie przeczytałam podobnego przed ubiegłym sezonem letnim, gdy kupowałam nowe biustonosze:(
Teraz denerwuje mnie świadomość, że wydałam niemało pieniędzy na staniki za luźne w obwodzie – za to ze zbyt małą miseczką. I teraz ..”zalegają” 😉

irysek7

11 lat temu

Świetne porady! Do tej pory byłam przekonana, że to właśnie ramiączka mają dźwigać biust.Ostatnio wybierałam biustonosze z szerokimi ramiączkami, bo te cienkie wrzynały mi się w skórę. Myślałam, że to normalne przy obfitym biuście, ale teraz już wiem, ze problem tkwi gdzie indziej.

topik4433

11 lat temu

Zgadzam się z Paniami, świetny artykuł z bardzo cennymi informacjami. Nie będę miała okazji wybrac się na akcję z Mamą , więc chętnie skorzystam z porad w artykule 🙂

summer

11 lat temu

Chylę czoła 🙂 Świetnie napisane! Super porady! Czasem osłabiają mnie artykuły, gdzie pisze, żeby dla zmierzonego obwodu 73 wybrać biustonosz o obwodzie 75!

Zostaw komentarz