freepik.com, grafika dostarczona przez partnera

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność, a zawdzięczają to skuteczności w oczyszczaniu jamy ustnej, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa dziąseł. Pracują z bardzo dużą prędkością, a generowane przez nie ruchy jednocześnie wyróżniają się także delikatnością. Jedną z marek produkujących tego typu urządzenia jest Philips Sonicare. W poniższym artykule znajdziesz recenzję szczoteczki sonicznej Philips Sonicare. Czy warto po nią sięgnąć?  

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare to zaawansowane technologicznie urządzenia przeznaczone do oczyszczania jamy ustnej. Ich działanie opiera się o technologię fal dźwiękowych, co wpływa nie tylko na skuteczność, ale również bezpieczeństwo szczotkowania zębów. Wspomniane fale nie czyszczą zębów w sposób mechaniczny, lecz usuwają zanieczyszczenia w odległości do 4 mm od zakończenia włókien. Podczas pracy szczoteczki sonicznej cząsteczki pasty do zębów, śliny i wody łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pokarmowych. Technologia dźwiękowa jest w pełni bezpieczna dla zębów, a oprócz tego pozwala na naturalny masaż dziąseł, poprawiając tym samym ich ukrwienie.

Duży wybór modeli szczoteczek Philips Sonicare i wersji kolorystycznych

Marka Philips Sonicare stworzyła kilka serii szczoteczek sonicznych, m.in. Philips Sonicare Protective Clean, Philips Sonicare Daily Clean czy Philips Sonicare Diamond Clean. Modele ze wspomnianych serii różnią się od siebie pod kilkoma względami. Szczoteczki soniczne z serii Philips Sonicare Protective Clean pracują z maksymalną prędkością do 62 000 ruchów na minutę pracy, a wyposażone są w jeden, dwa lub trzy tryby pracy, dodatkowo wzmocnione możliwością zmiany intensywności szczotkowania zębów. Natomiast modele z serii Philips Sonicare Daily Clean to urządzenia idealne na początek przygody z technologią soniczną, gdyż posiadają jeden tryb pracy i są bardzo łatwe w użytkowaniu.

Z kolei szczoteczki soniczne Philips Sonicare Diamond Clean mogą posiadać nawet pięć różnych programów czyszczenia, np. Clean, Sensitive, White, Deep Clean i GumCare. W zestawach z tymi przyrządami znajdziemy wiele przydatnych gadżetów, m.in. końcówki wymienne, etui podróżne i wiele innych. Szczoteczki soniczne z tej serii, jak przystało na nowoczesne urządzenia, posiadają także różne udogodnienia, m.in. inteligentne czasomierze, czujnik siły nacisku czy możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie.

Inne popularne serie szczoteczek sonicznych Philips Sonicare to m.in. Philips Sonicare Easy Clean (dla początkujących użytkowników) czy Philips Sonicare Flex Care (dla wymagających użytkowników). Ponadto niemal wszystkie modele ze wspomnianych serii występują w różnych wariantach kolorystycznych. 

Philips Sonicare – zalety poszczególnych modeli

Szczoteczki soniczne marki Philips Sonicare wyróżniają się wysoką jakością, są niezwykle skuteczne i w pełni bezpieczne dla dziąseł czy szkliwa zębowego. Każdy z modeli, niezależnie od serii, wyposażony jest w tryby pracy, spośród których każda osoba może wybrać ten odpowiedni dla siebie w danym momencie. Nie sposób zapomnieć również o końcówkach wymiennych, których włókna różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia. 

Za pomocą szczoteczki sonicznej Philips Sonicare pozbędziesz się większości płytki nazębnej oraz resztek pokarmowych ze swojej jamy ustnej. Komfort szczotkowania zębów zapewniają również funkcje, takie jak czujnik siły nacisku czy możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie. Kolejna zaleta przyrządów wspomnianej marki to atrakcyjny i zarazem elegancki design. 

Wady i słabe punkty produktów Philips Sonicare

Choć szczoteczki soniczne Philips Sonicare to zaawansowane technologicznie urządzenia, to nie wszystkie zostały wyposażone w takie same przydatne funkcje. Niektóre modele nie posiadają np. czujnika siły nacisku, który informuje nas, gdy zbyt mocno przyciśniemy główkę szczoteczki do powierzchni zębów. 

Drugą, a zarazem ostatnią wadą szczoteczek sonicznych Philips Sonicare, jest ich cena. Mimo że podstawowe modele możemy kupić już za około 200 złotych, to nowocześniejsze przyrządy z licznymi trybami pracy, końcówkami w zestawie oraz przydatnymi funkcjami mogą kosztować nawet 500 złotych. 

Czy warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną Philips Sonicare?

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare, obok modeli takich marek jak Seysso czy Smilesonic, to najlepsze urządzenia tego typu dostępne na rynku, dzięki którym skutecznie wyczyścisz i wybielisz swoje zęby, a także zadbasz o zdrowie dziąseł. Z całą pewnością każdy znajdzie wśród nich model dopasowany do swoich własnych potrzeb. Jeśli chcesz zapoznać się z bardzo szeroką ofertą szczoteczek Philips Sonicare dużo informacji na ich temat znajdziesz też na oficjalnej stronie producenta.